fajcí vás priatel cigarety? tolerujete mu to? nevadí Vám to?

Príspevok v téme: fajcí vás priatel cigarety? tolerujete mu to? nevadí Vám to?
Lolka

Mne sa s tým tazko vyrovnáva. Keby to boli 3 cigarety ale unho je to 10. A skodí si zdraviu zatial mu nic nie je, ale neskor sa to moze prejavit. Na zaciatku nasho vztahu sa zriekol fajcenia prestal, pretoze ma lubil a nechcel ma stratit. Ale uz sme spolu asi rok aj to po niekolkých krízach, a tá dalsia kríza sposobila ze zacal fajcit opat, a mne sa nepáci 10 cigariet. Ako sa mam s tým vyrovnat, prijat to? Ako mu pomoct? On musí chciet sám od seba, ja mu neviem pomoct, uz som skusala ak prestane ja nebudem chodit na net. Ale povedal mi ze najprv musí dofajcit nejakých 5 este a ze doobeda mozem na net a poobede uz nie. Neviete nejakú radu? Uz ste sa rozisli s priatelom len kvoli fajceniu? To nie je dovod nie? To asi ani nechcem. On mi len napísal ze si mozem najst lepsieho. Neviete nejaký trik ako ho motivovat aby prestal? Dakujem za odpovede.

Lolka

povedal ze to je pre male deti a suhlasim s ním zdal sa mi to dobrý napad ale taká metoda s odmenami a trestami sa pouzíva pre deti, keby som bola pri nom snad by nefajcil len nás delí dialka:-D hadam sa postupne z toho aj s pomocou mojej lásky dostane. jemu dohovaranie nepomoze ma to na neho opacny ucinok. dakujem za rady janulka:-D

no smoking

Net a cigeraty porovnavat, to asi nee, net tak neotravuje okolie... Nech vyoblizuje popolnik a potom mu povedz ze tak je to vzdy ked je po cige a ty mu das pusu a moze si aj umyt zuby aj tak je to citit. Povedz mu, ze si sa zamilovala do osobnosti a iba losery bez vole nedokazu prestat a vedome ti nicit zdravie. A potom si najdi ineho:-))) a urcite prestane, len je problem to ustat. Bozkaval som sa len raz alebo dvakrat s fajciarkou, neprijemna skusenost, nechapem ze som mohol niekedy fajcit

janulqa

tak tak, motivovanie je dolezitym, ale zase nie jedinym faktorom, ktory vplyva na rozhodnutie cloveka, je to aj jeho vola, snaha, zodpovednost a pod :) DRZIIIIIM PALCEKY nech sa to podari, lebo cigy su humus a 2€ za ne by som nikdy nedavala... ! ! !

janulqa

alergicka - mno neviem, ale tam, kde je nafajcene ma strasne svrbi, teda stekli nos, ale fakt priserne, vkuse si len skrabem... a aj celkovo ten dym nemozem dychat, kaslem z toho...

mno ked ma ece 5 cigariet, nehaj mu cas, jasne nech si ich dofajcii a ty tiez ece na nete pobudni :) a dajte si napr. isty den kedy to zacne a samozrejme aj odmenu/trest pre toho kto vyhra/prehra :)))

janulqa

no po tych krizach sa vlastne ani necudujem, je jasne, ze ludia, uz zavisli, na cigaretach v kazdej nepriaznivej situacii siahaju po "cige" ... vraj ked su nervozni, vtedy fajcia - aspon tak som pocula,... neviem ti teda poradit, to ze na zac.prestal je tiez pochopitelne (ved co neurobi zamilovany clovek pre toho druheho) :)... ale teraz mno je to uz ine takze newiem

napr. mam kamosku, ktora ma priatela (tiez fajci a jej to vadi) ale vravi ze odkedy su spolu (2,5r.) tak coraz menej a menej fajci, samozrejme aj ona istym sposobom mu nahovara aby prestal... takze asi je to v kazdom cloveku ine, bud ma niekto pevnu volu, alebo nie :)

Lolka

ja som to chcela uplne ze od zajtra celý den a on mi povedal este ma nedofajcených 5 cigariet, tak to ma nejak nemotivovalo

Lolka

dakujem, no ved som skusala zahrat si to tým ze sa zrieknem netu lebo on chce aby som vela na net nechodilo, sladkost , jedlo som este nenavrhla, navrhla som moje najslabsie miesto internet,