Čo si myslíte o eutanázii?

lost

No podla mna, clovek co svojho blizneho tak "miluje" ze ho nepusti na eutanaziu, (pri vsetkej ucte) "lebo Boh" tak by som mu teda doprial podobnu smrt, lebo urcite by sa vo svatom pisme niekde naslo, ze OHLADUPLNOST .. ale nevadi..

no ja by som najradsej tiez zaspal, ihned, a nevstal nikdy :D

ale to viacmenej z lenivosti a z marnotrapnosti, resp "neviem co od dobroty"

no ja by som mohol protiargumentovat s tym, ze s alergiami sa zit neda.

a ked niekto hovori "ale to je v pohode"

tak prosim, skuste si to.. :P

Laurina22

Suhlasim s Magy

Eutanazia-u mna ano,ale len v pripade nevyliecitelnej choroby cloveka,kde sa jedna len o trapenie a bolestne muky

Magy

paganstorm - napisem to priamo. nesuhlasim s tebou vo vsetkom co si napisal.
ludia sa casto dostanu v zivote z roznych pricin (vaznych aj uplnych banalit) do stavu, ked v danej chvili nevidia ziadne vychodisko zo situacie, len smrt. pritom je to len otazka casu, kedy sa dany problem bud vyriesi, resp. skor posunie do roviny, kde sa s nim uz da nieco robit. ludska psychika je prilis zlozita a tak ako lahko sa dokazeme nadchnut, rozveselit, byt stastni, tak isto dokazeme upadnut do hlbokych depresii, smutku, bezutesnosti, pocitu bezmocnosti.
a aby cloveku bolo kedykolvek umoznene zomriet, kedykolvek si to zmysli - je uplne chore.
osobne som tiez mal obdobie, ked som chcel LEN umriet. a nebolo to par dni a ani par tyzdnov. detaily tu rozoberat nebudem.
dnes som stastny, ze sa mi to nepodarilo a nikto mi ani nepomohol umriet.
vidim vsetko inak, viac-menej som sa zmieril s tym a dokazal som aj vdaka tomu, co som prekonal, velke veci.

jediny dovod, ktory ja uznam, ze je rozumny pre eutanaziu, je trvaly a nevyliecitelny stav cloveka, ktoremu dany stav prinasa trvale utrpenie a muky, pripadne nie je sanca na zlepsenie pri pouziti dostupnej mediciny (urcite stavy komy).

co ma tiez dost stve, ze ten, kto veri v boha brani aj tym, co v neho neveri v slobodnej voli rozhodovat sa o vlastnom zivote. respektujem vierovyznanie a svetonazor kohokolvek. ale len do momentu, kym ma tym svetonazorom alebo vierou neobmedzuje.

paganstorm

človek by mal mať pravo sam rozhodnuť o svojom živote/smrti, ak niekto chce spachať samovraždu či smtrelnu injekciu ked sa trapi dlho v boliestiach malo y mu byť vyhovene a nie to pripisovať psych, porucham a tlačiť toho chudaka po psychiatriach

Brano4

Nieco pre tych , ktorym sa eutanazia paci .
Zalozil som na Facebooku komunitu " Som zastanca eutanazie " . Hlavne ma zaujima aby ludia mali moznost za to hlasovat . Ak by sa ich naslo vela , mohol by to byt inpulz na zmenu legislativy u nas . Pripadne vypisanie referenda za eutanaziu .
www.facebook.com

bella12

Genesis, možno by si bol prekvapený, čo si myslel o tomto svojom utrpení samotný pápež JP II. Prijímal ho s láskou a pokorou, nebol pre neho trestom. A vôbec to nemal Bohu za zlé, práve naopak. Inak, práve tento pápež celý život hlásal úctu k životu a bol tak proti potratom, ako aj proti eutanázii.

Ovecka, vieš o tom, že s potravinami, ktoré produkujú každoročne vyspelé krajiny by sa hravo uživili všetky deti v rozvojovom svete? Nie sme to práve my ľudia, ktorí sa nevieme deliť s chudobnejšími a radšej vyhadzujeme prebytky a plytváme? Prečo stále viníme za svoje sebectvo a chyby Boha?

Inak, ak pripúšťate existenciu Boha ako toho, kto stvoril svet, stanovil všetky fyzikálne zákony a utvoril podmienky na zemi tak, aby tu človek mohol byť, nemyslíte si, že sme príliš maličkí na to, aby sme ho súdili a dokonca mu nadávali? Veď čo som ja - človek oproti jeho všemohúcnosti? Veď sme sami od seba neurobili ani jediný svoj vlas hnedým alebo čiernym. Čo máme také, čo by sme predtým od neho nedostali? Okrem vlastnej hriešnosti nič - a na to nemôžeme byť hrdí.