Zistenie rakoviny

stevuliak

lek napisal som ze som to cital.. tak ako ty si okopiroval prognozu slova paraneoplasticky syndrom...niesom lekar ale zaujima ma byochemia a pod. a ked to bolo napisane v odbornej literature asi to blud nebude.. ale dik za odpoved ;)

lek

Paraneoplasticky syndrom, ci spravne povedane paraneoplasticke priznaky je subor zvycajne nespecifickych priznakov u pacientov s nadorovym ochorenim. Su to priznaky, ktore vlastne predstavuju reakciu organizmu na pritomnost nadoroveho ochorenia v tele. Nadorove ochorenie moze byt pricinou, ze sa v tele uvoluju rozne latky, tzv cytokiny, ktore byvaju zodpovedne za paraneoplasticke priznaky - napriklad pri niektorych nadoroch pluc byva zvysena hodnota kalcia v krvi, niekdy su napriklad prvym priznakom nadoroveho ochorenia niektore neurologicke tazkosti- trpnutie prstov, svalova slabost, tazkosti s chozdou.Nezriedka sa objavia najprv bolesti klbov ako pri zapale klbov - casto pri leukemiach alebo ochoreniach lymfatickeho systemu. Podobne napriklad teplotz, potenie, svrbenie tela. Ak je liecba nadoroveho ochorenia ucinna,paraneoplasticke priznaky ustupia, alebo sa aspon zmiernia. To s tymi 5 ludmi zo 100 - to neviem odkial mas.

?...

stevuliak
nerozumiem. co to je.?
no a ked sa "to" tyka len 5 ludi? tak to asi i tak vyznam mat nebude. a ako sa to vlastne vysetruje?

stevuliak

no ja som sa docital v odbornej literature ze da sa na to prist velmi lahko. a to zistenim paraneoplastickeho syndromu. lenze to sa vyskytne asi u 5 ludi zo 100.

house

Ano je to tak, ale presla vysetrenim u znameho neboheho Mudr. Ka... z Popradu
odbornika na luekemiu a ten vylucil aj tuto alternativu, no napriek tomu mi vrta v hlavu to co ste napisali, lebo neznasa kysle veci a ma hned po nich hnacku.Diky za radu.

RNG

house, zvyseny pocert leukocytov moze byt z plesni alebo kvasnych infekcii v organizme.
Tie sa daju vyhubit specialnymi dietami a protiplesnovymi prostriedkami, na to tu bolo plno tem. Je to dolezite spravit co najskor.
Plesne a kvasne infekcie totiz stale produkuju toxiny, z ktorych niektore su karcinogeny.

RNG

Zialbohu casto na rakovinne nadory telo nereaguje zvysenim leukocytov. Preto je dobre pouzit betaglukany, aby si telo vytvorilo viac bielych krviniek a aktivivalo vsetku k zvysenej cinnosti, aby moihli zlikvidovat rakovinne bunky.

house

Zvysene hodnoty leukocytov napr. este nemusia indikovat akutnu leukemiu moja matka s tym zije uz asi 40 rokov a ma ich asi 20 000 aj viac je to leukocytoza

ele

Praveze pri rakovine byva zvysena sedimentacia alebo zvyseny pocet leukocitov. Tak ale aj pri zapale alebo alergii su taketo zmeny.