Svrbiace miesta na koži - niečo ako ekzém

Príspevok v téme: Svrbiace miesta na koži - niečo ako ekzém
suns

môj priateľ ako maličký mal ekzém, resp. svrbiace začervenané suché miesta, vždy v zime, za ušami, na predlaktí, na stehnách, na bruchu, od svetrov... Lekárka mu celé detstvo dávala agresívne maste, ktoré mu veľmi uškodili. Hlavne "Beloderm. Vybudoval si niečo ako závislosť. Vždy v zime sa mu to začne objavovať. Už mal aj Excipial U Lipolotio, lenže je trochu lenivý, aby si to stále natieral... veľmi ho to svrbí, má suché ruky, na stehnách červené flaky... chcela by som mu pomôcť, no neviem ako. PORADÍTE MI? VEľMI ĎAKUJEM!

suns

noo na rukach to ma skoro celorocne, okrem leta... na dlaniach a hlavne na zapastiach... velke zosupane miesta..je mi ho strasne luto.. mne to vobec nevadi, ale jeho to predsalen stve... uz sa kupal aj v mrtvom mori, nepomohlo... a nehormonalne pripravky, ako ten skin-cap mu tiez nezaberaju... tuto zimu to zaslo az tak daleko, ze sa mu to spravilo na tvari, zlavne na cele a trochu pri vlasoch... CO TEDA POMOZE? a este otazka - na vnutornej strane stehien ma tak najviac tych "flakov... zostane mu to aj v lete, alebo to zmizne? /ci zostanu flaky po tom ekzeme/ DAKUJEM

/,/

Suns,
ak si sa nestretla ešte s použitím prírodných prípravkov na liečenie atp.ekzému a chceš o tom vedieť viac, napíš mi svoj email.

viva viva

skús spray skin-cap...mne to pomohla a keď veľmi bude svrbieť tak u kožného nech si dá predpísať masť locoid alebo kuterid (masť nie krém)...ten skin-cap je nehormonálny a treba o poctivo striekať aspoň 2 týždne a to ložisko by malo zmiznúť

loli

suns- ano, je to atopický ekzem, no musi sa proste s tým naucit žit, ja zial nedokažem žit a strasne ma to nici, no mne osobne sol do kupela nepomahala, more mi už nepomaha tak isto, hlavne ked tam chodim 2krat do roka, telo si už nato zvyklo, no to mrtve more ma vysoku koncentraciu soli, tak snad nam pomože.
snad to moje deti mat nebudu, toho sa moc bojim je to 50:50 % že to možu mat

suns

ahojky, si zlata, mne je ho strasne luto, vobec to neberiem ako nejaky kozmeticky problem, nevadi mi to... len ho to svrbi, to je najhorsie... aj by som mu kupila nejaku sol do kupela, lenze bohuzial nemaju vanu! A v sprche sa asi neposype:D takze len premastovat.. o tych rybkach som pocula, a morska voda mu robi velmi dobre... takze vravis, ze je to "atopicky ekzem" ? hmm... pozriem tu stranku, dakujem ti este raz:) pekny dnik

loli

Ahoj suns- presne toto iste mam aj ja, ako Tvoj priatel a hlavne v zime,no pýtas si radu... musi si to mastit a ako vravis, pouzival beloderm, co je uz dost silný kortikoid a nieco slabsie mu už asi nepomože, telo si zvyklo na ten beloderm ... ja tak isto som použivala belogent , no kožna mi ho už nechce predpisat, tak si ho kupujem od mojej znamej co robi v lekarni, aby som sa ako tak z toho v zime dostala, zima je pre nas atopikov najhorsia.
Ale ak Ti možem poradit, skus si pozriet stranku www.tomesa.sk , tam liecia atopický ekzem, da sa ist aj na poistovnu , ak mas potvrdenie od kožnej a doplatis nejakým 60eur , no ja som tam uz bola objednana, no musela som to zrusit, pretoze som mala take telo cele cervene, ze kozna mi to neodporucila, že až ked sa ukludnim, takže teraz mam klud tak sa opat objednam. ide o to, že ležis v morskej vode- myslim, ze je z mrtveho mora a dotoho Ti svieti nejake svetlo, takto mi to vysvetlila kožna, ja som už schopna vsetkeho, len aby som sa vyliecila.
No a potom su este take rybky, neviem ci si o tom pocula a Ty sedis vo vode a oni z tela objedaju tu suchu kozu, no neviem ci to uz je tu na SR , ale chcela by som skusit aj to.snad som Ti aspon trosku pomohla.