pripoistenie materskej?

anja

a ake pripoistenie mas na mysli? tomu moc nerozumiem a som na materskej no nic take som nepocula-asi to teda ani nemam, no a chystam sa na druhu, tak by som tiez rada vedela co vsetko by bolo dobre ktomu mat a tiez niesom zamestnana...

loli

Ahoj Luna, tak bola som sa zahlasit na socialke, vsetko prebehlo uplne bez problemov, pani mi este aj pomohla a poradila, takze uz toplatim druhý mesiac a poradila mi aby som si to stale platila, mne to vyslo nejakých cca 14.50eur co je super.
uz len otehotniet:-)) a ako sa Ti dari? kedy porodis babatko? prajem vela vela zdravia a nech ti porod prenehnr bez problemov. A dakujem za Tvoje rady. pekný den

koštialko

Mam otazku:po materskej pracujem 3 roky ak by som chcela isť na dalšiu musím prerušiť pracovný poner a znovu sa zamestnať? Som zamestnana v jednom podniku 12 rokov.Stači mi začať pletiť pred otehotnením, tych 270 dni. Dakujem za odpoveď.

katarinad

ahoj luna, dnes som sa akurat rozpravala s nasou ekonomkou o tom, že by ma zamestnavatel akoze prepustil..viem, že ma nemože, lebo som tehotna, a že by ma potom prihlasil nanovo do socialky...no vieš čo mi povedala? že my sme sukromna firma a že to može iba živnostnik...no može ako može, vraj oni ako sukromna firma, ked im dam peniaze z tých 30 tisic, mylsím tu dan a odvody, tak že oni ich nemaju ako prijať, nevieš mi v tomto poradiť nejaku klučku?? ja dobre viem,, že to vsetko zalezi od riaditela, či mi to umožni alebo nie.. chystam sa za nim ohladom toho ale poviem ti, že mam malu dusicku to od neho ziadať:D

sťažovateľka

Luna,praveže porodím ešte v roku 2009. Takže je to tak áno? No to je super, takže ani nemusím bojoať na zvýšenie platu, na ktoré som sa tešila. Je to strašne nespravodlivé, Teraz keby som zarábala aj 100 000, mám smolu, lebo minulého roku som mala 20 000. Tak ďakujem, len som chcela vedieť či to tak je. Ja fakt neviem o majú proti matkám!!!!!!!

luna

Mirka, podla vsetkeho budes mat narok na tu najvyssiu matersku. Ale ked si platis tych 26tt., tam sa za obdobie dvoch rokov pre porodom do tych 270 dni poistenia zaratava len predosle uz ukoncene nemoc. poistenie, tak neviem,ci by si sa nemala odhlasit z uradu prace. Nepytala si sa na to na socialke?

miroslavaurbanová

VIem,že musím byť v posledných dvoch rokoch nemocensky poistená 270 dní nevivem , či sa mi do týchto dní bude rátať predchádzajúce zamestnanie a či dostanem tých 16500 korún materskú.Platím si dobrovoľné nemocenské poistenie z najvyššieho vymeriavacieho základu 30219,- od 6.2.2009 viem že si to musím platiť 26 týždňov vychádza to platiť do6.8.2009.Začala som si DNP platiť v ôsmom týždni tehotenstva termín pôrodu mám 20.9.2009.

moje pradchádzajúce zamestnania:
13.9.07-30.4.08
2.5.08-6.7.08 som na bola na PN
7.7.08 evidovaná na úrade práce