Chcem počuť váš názor...

Príspevok v téme: Chcem počuť váš názor...
taká_aká_som

Hmm.tak môj problém....Mám 14 rokov...S mojimi kamarátkami vytrčame ,pretože na svoj vek sme veľmi vyspelé,či už rozumovo aj výzorovo...No ked s nimi niekde idem,vkuse básnia o tom,aký bol ten dobrý v posteli,a že už s niekým spali,že by som to aj ja mala vyskúšať,že sa mi to bude páčiť.No snažím sa nedaŤ nimi nahovOriť,mám predsa svoj rozum ! Nešla by som do toho keď sama nechcem..No ja by som sa chcela opýtať či sa mám snimi nadalej stretávať alebo či obmedziŤ kontakt s nimi?Môj názor je že obidve nemali začať v takom skorom veku !No neviem,aký je váš názor?

machulka006

:) najskôr by som ti chcela zložiť poklonu, že si napriek všetkým tým nástrahám z okolia zostala pri zemi, a držíš sa vlastným zásad... máš môj obdiv... :)
no a teraz k tvojej otázke: nedá sa jednoznačne povedať, či sa máš prestať s tými dievčatami stretávať, alebo nie... nepoznám ťa, a nemôžem ťa hodnotiť, nemôžem vedieť či si dostatočne vyspelá po psychickej stránke (z toho čo píšeš mi ale vychádza že si veľmi rozumná), no 14 ročné dievčatá sú všeobecne ešte veľmi ovplyvniteľné, viem to aj z vlastnej skúsenosti (mala som spolužiačku, ktorá chodila som samými feťákmi, a nadávala mi, že prečo som taká vyberavá vraj, že čo je na tom, že sú feťáci, a podľa jej mienky, by som mala ostať stará panna, lebo mi vadili feťáci)... tým príkladom som chcela povedať toľko, že som mala vo svojom okolí tiež všelijaké osoby, a nezachovala som sa ako oni, ale boli veci, v ktorých ma ich správanie veľmi ovplyvnilo... a to si o sebe myslím, že som mala dobrý základ z rodiny a celkovo som bola dosť pri zemi, a riadila sa vlastnou hlavou... ale v 14tich je to veľmi ťažké... držať sa svojich zásad, zvlášť ak máš pri sebe také pokušenia...
moja rada je asi taká: daj im jasne na javo, že to čo ti oni odporúčajú (sex a pod.) ty nepovažuješ za vhodné, a ak zase na to padne téma, pripomeň im svoje rozhodnutie... a tiež si skús nájsť nejaké iné kamošky, alebo záujmy... aby ťa to náodou nelákalo :)
držím ti veľmi palce...
verím, že si rozumná baba...
drž sa a daj ešte o sebe vedieť... :)

Lolka

Aj moj nazor je taký. Tie kamarátky ti vela nedajú, a nedaj sa nimi stiahnut. Teraz ti poviem príklad tvoje kamaratky stupia do hovna a ty stupis tiez? To je hlupost nie? Najlepsie kamarátky to myslím nebudú a este k tomu ked ta na také nahovarajú, keby boli vyspelé a keby si bola aj ty vyspela mala by si rozum aj oni, ze mate na to cas. Spravajú sa nezodpovedne.

simaka

Ver sama sebe, ako doteraz a maj svoj nazor. Stretavat sa s nimi niekedy mozes, ale stoj si za svojim, hoci ta budu presviedcat.