KONZUMACIA PECIVA

Príspevok v téme: KONZUMACIA PECIVA
otazka

Ahojte, takze, chcela by som sa opytat ci je nejak skodlive to, ze nejem pecivo. Myslim tym rozky, zemle, chlieb a pod. Kolac si sem-tam dam, aj ostatne veci, co sa tyka jedla, len tie rozky a chlieb nejem vobec.. na ranajky ovsene vlocky-asi 6 polievkovych lyzic s jogurtom a ovocim. V skole len ovocie, obed normalny, poobede ovocie a vecer po cviceni si dam jogurt alebo acidko. Sem-tam nejaka sladkost. Nehladujem, jem, co mi chuti. Nemam ppp, sportujem, ale rodicia mi zacali hrozit, ze ak nezacnem "normalne" jest, ochoriem. Mam aj nizsiu zrazanlivost, beriem aj HAK. Je to ozaj tak? Moze sa mi nieco stat???

- mira

Samozrejme, biele pečivo nie je vhodné, ale nerafinované obilniny sú veľmi potrebné pre výživu mozgu. Dodávajú nielen stabilitu nervovej sústave pozvoľným uvoľňovaním glukózy, ale i minerály, vlákninu, bielkoviny, vitamíny hlavne B.

Následky nemusíš cítiť hneď, ale nedostatočná zrážanlivosť je zapríčinená ovocím, nebodaj sladkosťami.
Ďalšie následky môžu prísť po dlhšom čase, o to ťažšie odstrániteľné.

Petersen

Ked budes jest dostatok hodnotnych obilnin - aj ked v inych formach - napr. na rano vlocky a pod., nie je ziadny dovod na obavy. Prave naopak, ked sa vyhnes bielemu pecivu oblukom (zemle, rozky, chleba z bielej muky) - telo sa ti este podakuje a budes omnoho zdravsia ako keby si ich jedla.

Pekne rozobrané skodlive ucinky bielej muky v pecivach nájdes aj na
-odkaz odstránený-

otazka

To je pravda, ked nejedavam pecivo, citim sa stale rovnako syto. Predtym, ked som jedla rozky a chlieb z bielej muky mavala som vlcie hlady a bol to otras...

Mimi323

Niekto tu spomínal, že keď umývaš hrniec (tanier) od bielej múky, tak to ide ťažšie, ale keď umývaš od celozrnej múky (od pomletých vločiek), tak to ide ľahko. A presne tak to funguje aj v našom tele.

Lolka

ja tiez jem nerada biely chlieb, snazím sa jest tmavy a ak mame celozrnny, ked mi chutia rozky dám si, ale biele pecivo nie je asi ani zdravé, takze ked to vyrovnás niecim iným zdravým tak v pohode. Mohla by si jest aspon celozrnne vyrobky

otazka

Ved to... a ja sa necitim na ppp, to je predsa psychicka porucha, proste jem, co mi chuti:) Hocikedy si dam radsej za 3 hrste vlociek, ako by som mala zjest rozok. Nic nevynechavam, len namiesto mlieka jem jogurty a acidko, obcas nejake mliecne jedlo. Ale nasi mi vravia, ze to je strasne, ze rano sa najem vraj ako "zajac" a v skole "len" take somariny.Obcas zajdem aj na pizzu, samozrejme:) ale mne pecivo nic nedava, doma mame aj tak stale len biele, lebo celozrnne je podla nasich len drahy vymysel dnesneho sveta...

Mimi323

Je super, že neješ pečivo, pečivo nie je nijak zdravé a hlavne to biele. Aj keď u nás je aj to tmavé pečivo len prifarbené karamelom.

kiki

To ze nejes pecivo ti nijako uskodit nemoze,ach boze. Nepocula si este o tom, ze tento druh jedal by sa mal objavovat v jedalnicku co najmenej? Ked uz tak mozno celozrnne, to obsahuje vlakninu, ale inak to ze nejes chlieb nie je smrtelne:)) a podla mas jedalny listok uplne normalny, 5 x denne, ovocie aj mliecne vyrobky, teply obed...povedala by som ze idealne

rrrr

začni poriadne jesť lebo takto čoskoro naozaj dostaneš PPP. Podľa toho čo si napísala je to strašne málo, síce zdravé, ale aj tak je toho málo