antikoncepcia Evra a nevolnost

Príspevok v téme: antikoncepcia Evra a nevolnost
buba

beriem tuto antikoncepciu zatial len prvy tyzden a predtym som mala jeden mesiac lindynette,z tej mi byvalo tiez nevolno preto som ju zmenila a myslela som (aj moj gynekolog)ze naplaste by mi enmali robit od zaludka zle,ale v poslednej dobe mi z nicoho nic pride zle od zaludka,mam pocit ze budem vracat(aj ked nevraciam)a obcas sa mi toci hlava..myslite ze su to take tie problemy ktore byvaju ked zena zacne brat antikoncepciu a ktore po case vymiznu,alebo je to nieco vaznejsie.byva mi dost blbo(ako ked si pokazite zaludok)a neviem ako dlho sa to da vydrzat.pomozete?

xsen

Hi zienky, ja pouzivam opat naplaste EVRA. Predtym som ich pouzivala rok. Skvele su v tom, ze sa da zabudnut len tazko a otehotniet minimalne. Ak mate problem male prsia, tak sa mozete tesit, pretoze sa s velkou pravdepodobnostou zvacsia. Mala by sa upravit aj cyklus. Nevyhody su naladovost az depresie sprevadzajuce nevolnostou od zaludka. Prvy tyzden je na to odbornik. V dlhodobom pouzivani priznaky nemiznu. Problem so zaludkom zial ostava. Idealne je antikoncepciu nebrat pretoze je pre zenske telo velmi skodliva, co samozrejme nam moc nepomoze, kedze deti neplanujeme. Co skor hladam je odpoved, ci niekto vie, ako sa nevolnosti zbavit. Napr cvicenie, strava alebo doplnky stravy. Ak niekto vie, tak by sa mohol podelit.

Vopred diky :)

sisina

Mile zienky, moja znama tiez pouzivala Evru a bolo jej z nej velmi zle, hlavne od zaludka, zvracanie a bolesti hlavy, tak to vydrzala iba mesiac a vzdala to. Asi to bude pravda, ze aj ked to nejde cez zaludok a pecen, neziaduce ucinky ma podobne,ako tabletkova forma.

mirussiiiik

bebusak-ja mam uplne rovnaky problem ako ty,vdy po tyzdnovej pauze,po nalepeni hned v prvy den vzdy vraciam..je to hrozne..cely den mi je strasne zle..ked som to povedala gynekologicke tak mi povedala,ze to nie je normalne..ale toto sa mi stavalo aj pri tabletkach,takze neviem..

[zruseny5]

Náplasť - Evra (kombinácia estrogénu s gestagénom)

Transdermálna náplasť je úplne nová aplikačná forma antikoncepcie.

Mechanizmus účinku spočíva najmä v zábrane ovulácie, zahustenie hlienu krčka maternice a zmeny sliznice maternice.

Výhody:

- vysoká antikoncepčná spoľahlivosť

- náplasť sa aplikuje jedenkrát týždenne (menšie riziko zlyhania zo zabudnutia)

- priama distribúcia estrogénu a gestagénu do periférnej cirkulácie

- kontraceptívum obchádza po vstrebaní pečeň, na rozdiel od tabletiek

- rovnomerné hladiny oboch hormónov

- dobrá kontrola cyklu

- účinnosť nie je ovplyvnená zažívacími ťažkosťami – hnačky, zvracanie

- dobrá prilnavosť aj v extrémnych podmienkach – plávanie, sprcha, sauna, bazény

Nevýhody

- u niektorých žien môže náplasť spôsobiť začervenanie, svrbenie až alergickú reakciu v mieste nalepenia

- ostatné nevýhody sú podobné s kombinovanýmí kontraceptívami tabletkového typu

bebusak

buba, prosim ta zistila si daco o evre a tych traviacich problemoch? je ti este zle od zaludka, lebo mne tiez par krat prislo, vzdy ked si ju nalepim po tyzdni pauzy, tak ten prvy tyzden je mi rano na zvracanie ma napne. inak mam nafukovanie a plynatost a pred menzesom aj bolesti ako z nafuknuteho brucha. mate to tiez?

nikushik

ahojte...dneska som si prvy krat nalepila evru a troska po bokoch sa odlepuje ale hadam dobre bude..len stale nemozem uverit ze kusok nalepovacieho papierika ma ochrani pred otehotnenim...asi stale budem mat nevem pocit ze co ak nahodou...otehotnela niektora z vas ak ked sme evru pouzivali????za odpovede dakujem