Boli ma bedrovy klb, co s tym?

mastie

bibi kúp si v predajni výživy pre športovcov MSM, v tabletkách,v prášku/je lacnejšia/ a skús začas užívať,nič tým nepokazíš,ale na začiatok sa vyhneš zbytočnému chodeniu po doktoroch,viac si nájdi na webe...

zofre

Zdravím.
V nedeľu som padol s bicykla. Okrem odretých kolien a lakťov som padol na ľavú stranu a asi som si narazil bedrový klb. Som tam odretý a mám už aj dosť veľkú modrinu. Má to pichavú bolesť pri sedení a aj pri ležaní keď sa obraciam cez ľavú stranu. Kamarát mi vravel, že on mal problém s roztriešteným bedrovým klbom. Je možné že sa mi to tiež podarilo, alebo je to len narazené?
ďakujem za odpoveď

Zitnikmamra

Priatelia,uz vyse mesiaca ma boli lavy .klb....prosim,poradte,sko to liecit..poprosim aj o nazvy vyzivovych doplnkov,prip.co s tym a kto mal s tym problem,co pomohlo...dakujem Vam vopred

RNG

Hydrolyzovany kolagen sa zda velmi odborne, ale jedna sa vlastne o velmi dobre uvarene slachy, tj najma huspeninu a obhryzanie kosti, pokial nechces platit privela za rozne izolovane potravinove doplnky.
Klby sa vydieraju najma pre to, ze su slabo mazane. Na zlepsenie tvorenia klboveho mazu je dobre zjest kazdy tyzden 2 avokada, alebo brat 500 mg CMO, co su rozne cetylovane
(nezmydelnatelne/unsaponifiable) oleje, ktore su podstatnou castou klboveho mazu.
Namazane klby sa odieraju len nepatrne, nenamazane velmi rapidne.
A zapaly casto zastavia vyrobu klboveho mazu, takze protizapalove doplnky a polotovary na klbovy maz su tu v prvom rade pomoc.

lulo

ahojte, mám len 18 rokov a začína ma pobolievať pravý bedrový kĺb je citlivý na pohyb a vtedy cítim neprijemné pichanie

nelka

bibi100 dá sa kúpiť aj kyselina boswellická s kolagénom, ako píše RNG.Údajne je protizápalová. Kúp si niečo protizápalové, teda ako písal RNG Boswellin, curcumin alebo enzýmy. No a niečo aj na kĺbovú výživu,glukosamin-chondroitin.Aby to malo účinok treba to užívať 3 mesiace. U nás na Slovensku je nový liek Piascledine300, údajne dobrý s avokádovým olejom.Musím môjmu manželovi niečo pohľadať, k lekárovi nechce ísť.

bibi100

nelka...nasla som nieco od RNG pre teba o klboch. Musim povedat, ze mi to nebolo moc jasne, zrejme ste sa o tom museli bavit aj predtym.
Pochopila som, ze mi treba zelatinu.Ale aku? Je ich viac druhov alebo len jeden typ. Mineraly-ake? Iba vapnik? alebo aj nieco viac?
Mozem skocit do obchodu, ale tam je toho plno a neviem, co by bolo najlepsie.

alicakl

Pridaj si vápnik.Problémy s kľby môžu súvisieť aj s iným ochorením.Napríklad pri rôznych zápalových ochoreniach čriev býva ako sprievodný jav bolenie kľbov.V dnešnej dobe však stúpa množstvo pubertiakov a ľudí do 25 rokov,ktorí majú začínajúcu reumu. Alebo rednutie kostí.Mala by si ísť k lekárovi

RNG

bibi, niekedy to sposobuje tvrda postel, ktora ti prilis tlaci na niektory bod z tela. Stavim sa ze spis na boku.
Doplnky mozu posilnit klbovu hmotu a zlepsit klbove mazanie. Prostriedky proti bolesti(NSAID chemikalie/lieky) sice potlacia bolest ale urychlia rozpad klbovej hmoty.
Ak chces pouzivat nieco protizapalove, v prirode je dost bezpecnych prostriedkov(curcumin, boswelin, dumbier a rozne enzymi ako bromelain a serrapeptaza napr)