Asi nechceme deti. Ma to niekto podobne?

prezyfka

Aspon my, co nemame deti vieme, ze manzelia su s nami kvoli nam...
...V kazdom druhom manzelstve je chlap so zenou len kvoli detom.

dd

oukej damy, ked si myslite, ze sa Vas snazim silou mocou dotlacit k tomu, aby sa vo Vas vznietil cit matky, tak si to myslite(to gym napr..)..ja uz s touto temou koncim, svoje som si napisala a snazila som sa tym len o to, ze ked Vy chcete, aby sme my matky chapali Vas, nematky, tak by Ste mohli sa snazit aj Vy nematky chapat nas matky..tak isto ako Vy si myslite, ze my moralizujeme, tak my to mozme brat tak, ze Vy Ste nenormalne(mohlo to tak od niektorych ludi v neskorsich prispevkoch vyzniet)..
a este k Vam mamicka?..dakujem za pochvalu, ale to, ci som uzasna matka, budu moct zhodnotit az moje deti po urcitom case :).ja Vas neodsudzujem, nemam na to pravo, nie som Boh a ani nijaky sudca..ked Ste sa tak sama rozhodli, ze deti mat nechcete, tak je to zrejme pre Vas to spravne, ked sa na to necitite byt matkou a je od Vas urcite velmi pekne, ze zahrnate laskou aspon krstniatko a aj ine cudzie deti..kazdy si to musi rozhodnut sam,na co sa citi a na co nie..ja som si to zvolila preto, ze od malicka mam rada deticky a tym svojim(zatial dcerke, mozno casom aj jej surodencom) chcem davat lasku a vsetko potrebne(samozrejme v normalnej miere, nechcem z nich vychovat prave take rozmazlene deti) a chcem im byt dobrou mamickou. dost som sa starala o svoju mladsiu sestru, takze som aj vedela, co to cca obnasa.a tiez im prave tu 24h starostlivost chcem dat z lasky..ano, je pravda, ze aj mna to obcas vycerpava a mam dcerky aj nad hlavu..ale to su deti, oni maju energie aj za 20tich..no aj tak, ak ma to vycerpava, idem stale dalej, lebo viem, ze to robim pre nu a robim to s laskou k nej..a pravdupovediac,nebyt dcerky, mnoho situacii, ktore som mala za posledne cca 3-4roky mojho zivota riadne tazke, by som to vsetko uz davno vzdala..ona je pre mna tou vodou, co ma drzi nad vodou(aj ked tu piesen moc nemusim, ale tie slova sa mi tu teraz hodili..).
zelam Vam teda vsetkym, matkam aj nematkam, vela zdravia, stastia a lasky!majte sa pekne..

mamička?

Ďakujem usiko aj ostatným chápajúcim, K tebe dd ešte čosi, fakt to neber tak doslovne, monštrum to volám preto, lebo mne deti prídu proste ako tvory z inej planéty. To nie je urážka ani kydanie na ne, asi nikdy nepochopíš ako to myslím. Ja na deti nekydám, keby si ma poznala osobne vedela by si ako ma majú deti radi, aj cudzie, vsetky za mnou hned idu a ja ich ani nebijem, ani im nenadavam ani nic podobne, prave naopak, vsetci sa cuduju, ako im rozumiem, proste beriem ich ako seberovnych, nie ako matky, ktore ich beru ako svoje deti, ako cosi co vzislo z nich. Deti ma nabijaju energiou ale asi tak hodinu, potom z nich zacnem byt unavena, som velmi citliva na energiu, preto hovorim, ze ma vyciciavaju fyz. aj psych. Niektore deti su vsak naozaj monstra, rozmaznane, vsetko nicia, stale sa naskieraju ze chcu to ci ono, ale to je chyba ich matiek. Pozri dd, ty si sa rozhodla mat deti a verim, ze si uzasna matka, ja som sa rozhodla ich nemat, lebo ma to proste nebavi, 24 hod. starostlivost, kazdy vravi ze by som bola uzasna matka, ja si to nemyslim, okrem toho viem aku mam geneticku vybavu, ci uz z hladiska fyz. alebo psych. alebo z hladiska karmy, aj preto nechcem mat deti, pretoze by to bolo sebecke mat ich, napriek tomu ze viem co by som im dala do vienka a oni by cely zivot trpeli tak ako som trpela ja? Nikdy nesudme toho druheho pre jeho rozhodnutie lebo nikdy nikto nebude celkom vediet co je za tym a preco sa rozhodol tak ako sa rozhodol. mozno keby som mala 20 rokov a niekoho kto by ma mal naozaj uprimne rad, mozno by som o tom premyslala, dnes uz nie. Kedysi som premyslala aj o adopcii ale dnes uz nie. Vo mne je vela lasky, ktoru davam plnymi priehrstiami, davam ju krstniatku aj cudzim detom, davam ju svojim psikom a mne to staci. Nepotrebujem MAŤ niekoho len preto aby bol iba moj. Nemyslim si ze zeny ktore sa rozhodli nemat deti su sebecke, nech mi to matky odpustia ale ja si naopak myslim, ze zeny ktore sa rozhodli mat deti su sebecke a nerobia to kvoli tym detom ale iba kvoli sebe, bud preto aby vyhoveli okoliu, bud preto aby si udrzali partnera alebo preto aby neboli same, aby nieco mali, nieco co bude iba ich a bude na nich zavisle. Lenze aj to nieco raz vyrastie a opusti ich. Zas existuju uzasne matky, ktore maju deti z lasky, ale su matky a su Matky. Ja si myslim, ze zeny ktore sa rozhodli nemat deti, su tak silne, sebavedome a vyrovnane sami so sebou, ze proste tie deti nepotrebuju mat. No kazdy moje slova pochopi asi po svojom, nie je to myslene v zlom, ale nemienim ospravedlnovat ani seba ani ine zeny, ktore sa tak rozhodli. Podla mna je to spravne rozhodnutie, ked sama v sebe viem a dokazem si uprimne priznat, ze ich nechcem, nepotrebujem alebo nemam na to byt matkou. Je to iba vola zeny a nik nema pravo ju preto odsudzovat, je to ako s interupciou, kazda zena ma pravo slobodne sa rozhodnut. Kazda sme ina, niekto by v zivote nesiel na interupciu- napr. ani ja :) a je to paradox, ale keby sa mi to stalo ze ostanem tehotna tak to dieta rozhodne nezabijem ale necham si ho a budem sa zo vsetkym sil snazit aby som mu dala vsetko, no taka vec sa nestane, lebo Boh to chcel proste inak a po pravde aj ja to chcem inak.

Majka1963

kde je to moje dieťa teraz?:D
myslím, že šiel niekam s priateľkou na dovolenku do Karibiku. Nie som s ním v bližšom styku. Ani ma to moc nezaujíma.
Ospravedlňujem sa všetkým citlivým mamičkám za to slovo ,,monštrum,,....odteraz to budem volať ,,bubák,,:)lepšie?
pre niekoho sú deti prirodzené, pre niekoho nie. Moji rodičia žijú, sme v kontakte. Nič nenormálne.

gym

dd, ono to nebolo myslene doslovne,tak sa toho jedneho slova nechytaj....tema je o pocitoch zien ktore nechcu mat deti,tak ich aj tak nepresvedcis o inom nazore, nemusis o detoch moralizovat..

dd

mile damy, len tak btw.kde vidite, ze Vas ja odsudzujem?napisala som, ze AKO KTO CHCE, NECH SI TAK ZARIADI..ja deticky chcem mat, uz jedno aj mam a som spokojna a stastna!ked Vy nechcete, tak ich nemajte a budte stastne a spokojne!len proste mi to nejde do hlavy, ze preco tie deti tak urazate, preco na ne tak kydate a teda vlastne aj na seba..ja som tiez nebola anjel, ked som bola mala,dospievala, dokonca mi mamka povedala, ze prve tri mesiace som bola hotovy cert..ale zeby som si o sebe myslela take veci, ako si myslis Ty, mamicka?..tak to teda nie..myslim si, ze som svojich rodicov nevyciciavala, pretoze ked mi nieco davali a davaju, urcite to robia z lasky ku mne a ja im to budem moct na starobu oplatit a s laskou!oni tiez ako rodicia nie su dokonali, ale kazdy clovek ma predsa chyby..a takisto ja robim pre nasu dcerku vsetko s laskou, pretoze ju velmi lubim!mozno si myslite, ze Vas nikdy nedokazem pochopit, pretoze som matka..lenze ja sa o to velmi snazim, myslim si, ze som dost empaticka a preto Vas nechcem odsudzovat, len mi ten slovnik prisiel trocha pritvrdy, kedze aj Vy Ste boli taki, ako tie male deti, co vidite okolo seba..

usiko

mamicka, frantiska.....malamama...etc.

k tejto teme len tolko, ze ako obycajne, kopec zien vas zase nepochopilo...nechapem, ako moze byt niekto az taky citlivy ze ich tak velmi boli vas postoj k detom aj k zivotu, ze vas zacnu odsudzovat.....mama pocit, ze niektore tu su dobre nevyrovnane chudery....

vy dve , aj ostatne baby s tym istym postojom, nebudete nikdy pochopene, lebo na svete je koooppec straaaasne citlivych mamiciek, ktore vas budu ohovarat aj odsudzovat len preto, ze ste si vybrali inu cestu....ci lahsiu alebo tazsiu, nevedno......mamicky su proste take......niekedy staci len nieco nepodstatne, a oni maju pocit akoby ste ich pichli do ziveho a zacinaju utocit...ako osy......

mamicka, frantiska, zelam vam, aby ste svoj zivot zili tak, ako si prajete, mali okolo seba dobrych chapavych ludi.....a hlavne sa nedajte dotlacit do niecoho, co nechcete...a ak zmenite nazor, drzim palce, aby sa vam vsetko podarilo tak ako sa ma.....

mamička?

Baby neodsudzujte nás, my vás tiež neodsudzujeme preto, že ste celé hotové z detí a našli ste sa v úlohe matky. dd nemusíš všetko brať tak smrteľne vážne preboha, monštrum neni nadávka, je to skôr myslené ako z komiksu. Áno, ja som tiež bola monštrum ako dieťa a stále som, áno ja som tiež moju mamu vyciciavala fyz. psych. aj finančne. Si to priznám, však je to pravda. Veď si budte mamičky, pozri moja ja aj keby som chcela tak na výber nemám. Neodsudzuj, ja tiež neodsudzujem matky, ktoré sa skutočne narodili preto aby boli matky, ale takých je naozaj veľmi málo. Tie, ktoré sa v tom naozaj našli, ktoré to baví, tie, ktoré naozaj vedia byť matkami a majú s deťmi božiu trpezlivosť. Neviem, kto vám dáva právo na to, aby ste nás tu odsudzovali preto, že sme si slobodne vybrali nemať deti, nechcieť deti? To akože musíme? Sa spamätajte niektoré a nemoralizujte. Také moralistky mám najradšej.

sever.anka

Majka1963
: ja radšej nechcem vedieť kde je to tvoje dieťa teraz, a čo sa stalo, keď píšeš v minulom čase, ale nechápem, čo ti prišlo nechutné a neprirodzené? porodiť dieťa? podľa mňa je to jedna z najprirodzenejších vecí na svete...

ty si sa tiež raz niekomu narodila...