platenie kartou, su pri vas blizko?

Príspevok v téme: platenie kartou, su pri vas blizko?
simaka

Mozno to nepatri do temy zdravia, ale je to dolezite. Aj vam sa stava, ze platite pri pokladni kartou a cudzi ludia, ktori stoja za vami, su az nebezpecne blizko za vami? Mne sa to uz viackrat stalo. Naposledy bol za mnou nejaky pan, nazvalo by som ho skor prilepenym trulom, bol pri blizko, zeby sa ma mohol aj dotknut. Obratila som sa na neho s pohladom masoveho vraha. Uz som chcela nieco povedat a vtedy odisiel od pokladne akoze si chce este nieco kupit. Alebo sa mi stalo, ze som si po plateni, z kosika v obchode pri pulte, kde som nikomu nezavadzala, davala veci do tasky. Cely cas stala za mnou nejaka starsia pani. Co uz by urobila starsia pani, pomyslite si. Obratila som sa, aby som k nej bola otocena celom. Ona ma obisla a znova bola za mnou, aby som ju nevidela. Znova som sa obratila a ona znova ma obisla. Rychlo som si pohadzala veci do tasky a obratila sa, aby som na nu videla. Nespustala som ju z oci a cakala, co sa bude diat. Ona vsak uz videla, ze nema sancu a odisla z obchodu. Mam otazku, co robite vy, ked platite kartou a cudzi clovek je nebezpecne blizko, dakujem?

....

Platim kartou vsade,vzdy a za vsetko,kde maju terminal.Hotovost pri sebe takmer nenosim.PIN si strazim v hlave a aj priestor okolo seba pri zadavani.Za vedenie uctu neplatim ani cent,za platbu kartou neplatim ani cent,takze ziadne obavy.A na kontrolu pohybov na ucte mam internetbanking,takze viem kedy,kde a kolko € odislo.

zelenina

mne sa zase stalo, ze v obchode s odevami, ktory bol uplne prazdny, bola na mne stale nalepena taka chuda kratkovlasa zena, usmievala sa, a vzdy pozerala tie iste odevy ako ja, asi nejaka homosexualka?

tinusska

to ze mi cumakuju na pin, no co trafeni (teraz neviem ci ja, alebo oni :) ale minule som si kupovala v ba trojmesacny celosiet. listok - stoji asi 1900 sk (na eura neviem :) a taky trtko co stal za mnou ked videl ze platim bankovou 50 EURO, tak sa nacapkal na mna a surovo mi hladel do penazenky.. debilko...

leerka

ja neplatim ani za vyber z karty ani ked nou platim v obchode...len za vedenie uctu to mam mescne iba neakych 9sk.... aj mne sa stava , ze pri mne stoji velmi bliyko clovek, ked vyberam z bankomatu peniaze a pozeram naneho dovtedy, kym si neuvedoi, ze ma odist....ale ja mam teiz takyu neprijemny pohlad, takze to ludia pochopia hned.....ale kod natukavam velmi rzchlo, takze si myslim, ze by si to ani nevsimli, ake cislo zadavam...... a hlavne si vydy briem potvrdenky a kontrolujem si vsetko cez internetbanking....
a v obhcodoch najradsej platim kartou , je to pre mna pohodlnejsie....

evitka_

pre im: ja by som bola radsej keby vsetci platili kartou, neboli by ziadne starosti s hotovostou. Ti, kt pracuju s peniazmi, vedia o com hovorim. Ved niekedy som musela ist cez pol mesta s vtedy napr 200000sk do banky vlozit ich na ucet. Nie su s tym ziadne starosti, potvrdenky z pos terminalu sa daju jednoducho skladovat, peniaze idu na presny ucet. A ta jedna koruna ma urcite pri vacsom nakupe nezabije, ked si predstavim, co vsetko a ako mi nauctovali...bohuzial, ja osobne nemam cas kontrolovat uctenku dopodrobna, iba ked sa mi ta suma naozaj nezda

klaudikaa

tak ja najradsej platim vsetko kartou..nenosim stale velku hotovost a pre mna je pohodlnejsie vsade kde sa da platit kartou... a poplatky tam nemam ziadne :)) hotovostou platim male sumy v potravinach..

lenuliatko

aj mne sa to uz parkrat stalo.a stalo sa mi ze mi niekto aj po dcerke pokukoval.ked som bola v obchode a mala som ju v kocike drzala som len kocik a vyberala som nejake jogurty z chladnicky a kocik bol zamnou a ked som sa otocila nejaky chlapik bol prinej a dost zvlastne sa tvaril.tak som sa zlakla.
pri plateni kartou sa zdy radsej posuniem a neotacam sa radsej chrbtom.

simaka

Pre evitka, to musim niekedy skusit, povedat to co najhlasnejsie. Nech sa zahanbia do tej miery, aby ich presla chut vtierat sa.