platenie kartou, su pri vas blizko?

Príspevok v téme: platenie kartou, su pri vas blizko?
simaka

Mozno to nepatri do temy zdravia, ale je to dolezite. Aj vam sa stava, ze platite pri pokladni kartou a cudzi ludia, ktori stoja za vami, su az nebezpecne blizko za vami? Mne sa to uz viackrat stalo. Naposledy bol za mnou nejaky pan, nazvalo by som ho skor prilepenym trulom, bol pri blizko, zeby sa ma mohol aj dotknut. Obratila som sa na neho s pohladom masoveho vraha. Uz som chcela nieco povedat a vtedy odisiel od pokladne akoze si chce este nieco kupit. Alebo sa mi stalo, ze som si po plateni, z kosika v obchode pri pulte, kde som nikomu nezavadzala, davala veci do tasky. Cely cas stala za mnou nejaka starsia pani. Co uz by urobila starsia pani, pomyslite si. Obratila som sa, aby som k nej bola otocena celom. Ona ma obisla a znova bola za mnou, aby som ju nevidela. Znova som sa obratila a ona znova ma obisla. Rychlo som si pohadzala veci do tasky a obratila sa, aby som na nu videla. Nespustala som ju z oci a cakala, co sa bude diat. Ona vsak uz videla, ze nema sancu a odisla z obchodu. Mam otazku, co robite vy, ked platite kartou a cudzi clovek je nebezpecne blizko, dakujem?

simaka

Pre im, jasne, ze maly nakup platim v hotovosti. Kartou platim vacsie nakupy, tu ide o to, ako ako niektori ludia, nenapadne, cumia cez plece ked chcem dat kod.

im

ja pracujem ako ekonóm. ale kartu používam len v nevyhnutnom prípade.
totiž viem, koško práce majú s tým obchodníci a koľko účtovníci. však si zoberte ak v potravinách majú denne cca 50 nákupov na kartu. treba ich uložiť, skontrolovať, zaúčtovať a čakať, kým to príde na účet. a neni to ako uložiť, všade sa sypú....
a po druhé, veď za taký nákup kartou vám banka strhne poplatky. a ani o tom neviete. Preto kupovať napr.chlieb za 30,- SK na kartu a dať za to poplatky 1,- Sk. Ale my si to ani neuvedomujeme. Len si pozrite na výpisoch koľko je tam poplatkov. Napr za každú položku. Veď prečo vs banky nabádaju aby sme platili kartami? Určite nie preto, aby nám nejak pomohli. Veď aj banky musia z niečoho žiť!!!

evitka_

ludia su neskutocny,pracovala som ako referentka a mali u mna moznost platby kartou, co by bolo v pohode, keby dodrziavali diskretnu zonu, ktora bola na zemi vyznacena zltou farbou. Teraz, ked ja platim kartou, vsimam si ci maju oznacenu diskr zonu, dotycneho slusne poslem za ciaru, ak ju oznacenu nemaju, spytam sa dotycneho ci chce natukat PIN on alebo ieco v tom zmysle...s takymito ludmi sa nezahravam a snazim sa to povedat co najhlasnejsie, aby sa som ho zahanbila

machulka006

ja sa snažím kartou platiť v obchodoch len skutočne v nevyhnutných prípadoch... je to veľmi nepríjemné, čo tu popisuješ, ja mám zase nervy z ľudí, ktorí akože čakajú v rade pred bankomatom, dobre že mi na krk nedýchajú... no katastrofa... väčššinou sa len otočím s pohľadom, ako si ty napísala, masového vraha... :( nič iné mi neostáva... :(
ale tak, treba si dávať bacha,a prípadne sa aj ozvať, ak ten človek vyslovene sliedi na PIN kód...