Je to naozaj pravda alebo moja mama zase zveličuje?

deeeee

poznam vela zien, ktore su alergicke na bizutku a niekolko znich mi povedalo, ze to riesia tak, ze si bizutku na miestach kde sa dotyka pokozky nalakuju bezfarebnym lakom a potom ju v pohode znasaju. Samozrejme treba to casto opakovat, ale je to fajn riesenie a osvedcilo sa

lulina21

Ahoj,ja pracujem s bižutériou,nie každý človek je alergický na kovy.Zistíš to ak ťa po asi pól hodinke začne štípať alebo svrbieť uško,príp.sčervenanie..Najlepšia je bižut.bez obsahu niklu,ale niekedy to na lacnej bižutérii nemáš uvedené,skús a uvidíš,prípadne to môžes striedať so zlatými.Ak by sa ti z bižutérie uši zapálili,pred spaním alebo aj počas dňa doporučujem ušká očistiť obyčajným liehom z lekárne..

alicakl

No ja som do 16 nosila aj klince.Nebolo mi nič.No a potom som si kúpila takú sadu náušnic-5párov-každý inej farby a dostala som z nich alergiu na nikel.Teraz nielenže nemôžem bižutériu s týmto kovom(našťastie ho už dávajú málo),ale z každého gombíka na gaťoch,hodiniek a zo všetkého podobného mám strašný výsyp. Svrbí to ako .... Takže si myslím,že určite sú aj také nekvalitné búčory z chiny,ktoré obsahujú také vysoké množstvo hovadin, že si telo môže vytvoriť alergiu.A povedzme si rovno, čo sa už v číne v dnešnej dobe nevyrába?!

aj ja:d

no pocuvaj..ja mam alergiu na kov..a zacala som nosit bizutku, no zo zaciatku sa mi to zapalilo ale usi si na to uz zvykli...ja by som nevydrzala nosit stale jedny..striedam asi 15 parov nausnic:D

=d

to je na tvojej znašanlivosti z inými kovmi ... ked nemas alergiu tak ti nebude nič ale ked nemôžeš mať ine ako zlato tak ti uši zahnisajú .... ale odporúčam vyskúšať aby nabudúce vedela ako na tom si a či môžeš nosiť bižutku