Zmysel života? má zmysel trápiť sa na tomto svete

431

podla mna by nemala byt zmyslom zivota viera.clovek by mal byt vdacnyza zivot aj bez viery a nespoliehat sa na vecny zivot.ak sme uz raz boli obdarovani žit tak by sme si to aj napiek starostiam a tragediam mali užit.
keby sme od narodenia boli štastni a žili bez problemov,tak by sme ani nevedeli,že nejake štastie existuje.treba okusit poražku aby sme dokazali ocenit uspech.
samozrejme,že aj mna v zivote stretlo niekolko velkych zivotnych kriz,niekolko velkych ran a sklamani.preplakala som vela noci a dni v svojom živote.a vela hodim stravim hroznym strachom o svoje deti a svojich blizkych.presto vsetko som nikdy nestratila chut žit a život si važit.nepočitam s tym že raz pojdem do neba a mozno sa aj bojim ze ma vezmu do pekla .smrti sa boji kazdy ako vsetkeho nepoznaneho-ale stale v nas,veriacich a aj neveriacich drieme myslienka,co bude potom.nikto nevie a nikto ani len netusi co bude.vsetko su len dohady ,vsetko su len iluzie.nerozmyslajte nad tym,vsetci sa dockame.
zmyslom zivota by nemalo byt rozmyslanie o zmysle zivota ale žit život taky aky nam bol dopriany,taky aky sme schopni sami sebe ho pripravit.žite tak ,aby ste nemuseli rozmyslat prečo žijeme.rozmyšlajte ako byt štastny v tom kratkom živote.

potkan

naco si vsimat take prispevky od mojatvoja, nevidite ze len provokuje, ako som si stihla precitat aj v inych temach.

jara

natalka, potrebujes asi niekoho, kto ti prejavi lasku, pohladi ta, povie ti, ze ta ma rad, ak sa mylim, ak mas niekoho takeho, tak potom nechapem tvoj postoj, dobru noc

jara

ja som mala na mysli omyly cirkvi v dejinach, v historii, za ktore sa papez Jan Pavol II ospravedlnil...cirkev ustanovil Jezis Kristus, po svojom zmrtvychvstani, tvorime ju my, ludia, ktori viac alebo menej, alebo aj vobec nepocuvaju, co od nas Pan Boh chce...niekto zije podla Bozich prikazani a myslim, ze s takymi ludmi je radost zit, pretoze chcu kazdemu len dobre, nie len sebe...ti co nepocuvaju hlas svedomia a konaju po svojom, taki, /aj v cirkvi/ narobia mensie, ci vacsie skody, ale raz sa z nich budu zodpovedat...

kolko

mojatvoja, ja si myslim ze keby bol zaklad krestanstva chybny a cirkev by sa mylila aj dnes, podla mna by sa nezachovalo krestanstvo 2000 rokov ale zaniklo by uz davno.