Zmysel života? má zmysel trápiť sa na tomto svete

jara

nejdem sa rozpisovat, koncim s touto temou, prezrela som si par stranok o dusi, napr. papez inocent napisal, ze dusa zvierat zanika s telom... inde, ze nemaju dusu... tymto koncim temu o zvieratach

jara

kikina, prepac, nechcela som ta poburit, pravdupovediac, nezaoberam sa touto otazkou, ale pred par rokmi som citala nejake studie, nazory moj dojem z toho bol taky...

kikina

lulina, v podstate s tebou súhlasím. Ani ja si nemyslím, že po smrti z nás zostane iba prach, ale zase isto si ďalej myslím niečo iné ako ty, veriaca:D
A tiež pozna´m ten dobrý pocit keď spravím pre človeka niečo dobré, ten pocit je na nezaplatenie. Ale po spovedi? To som ešte nezažila... neviem, možno zažijem. Nehovorím, že nikdy nebudem veriť, možno raz.... ale dnes ešte určite nie... možno sa raz na všetkých týchto mojich názoroch raz zasmejem, ak si ich znovba prečítam :D človek nikdy nevie, ako skon´či....

kikina

"zvieratá dušu nemajú"

Ja mám dušu, vidím svoju dušu ako seba samú, ako moje ja. A môj názor je, že dušu majú aj zvieratá, a toto ma veľmi pobúrilo-ale správame sa ako civilizovaný ľudia, tak nenadávame a neosočujeme-takže som radšej tíško:)

Lolka

ano, ze clovek bude spasený, a Boha clovek chváli uz na tejto zemi, pripravuje sa na vecnost:-Dzije pre Boha, robí druhých stastnými, robí to co sa páci Bohu, vie ze tak ako zije ze to ma zmysel, a veriaci clovek ma istotu,

tina

Toto je velmi zaujimava tema.Viera v boha je dobra na to,ze clovek je stastnejsi preto,lebo veri,ze bude zit na veky,nie iba takych 80,to si ja myslim.To je podla mna dost diskutabilne tato tema.Ja velmi v boha neverim,ale kto vie.Napriek tomu mi robi radost ked mozem urobit radost druhym,to asi zavisi od povahy.

lulina21

Existuje stav dobra a stav zla,prečo ľudia ktorý zažili klinickú smrť cítia ten nádherný pocit šťastia vduši??? Aspoň takéto boli spovede tých ktorý to mali možnosť zažiť..
Ja neočakávam od života len dobro,pocit pohodovej nálady,pocit víťazstva,človek bol stvorený pre to aby prekonával určité prekážky ktoré mu život nadelil,je ťažké písať o tejto téme,bolo by toho hodne,ale ako písala Lolka,pocit šťastia po spovedi je najkrajší dar ktorým sa môžeme pýšiť,alebo pocit šťastia keď vieme spraviť radosť ostatným,to je šťastie..A som aj jedna z tých ktorési nemyslia že po smrti z nás ostanú iba kosti a prah..

jajka001_

zvierata nemaju potrebu riesit zmysel zivota ani hladat boha, robia to co robit maju a boha nehladaju lebo nepotrebuju verit v nieco co je zjavne

jara

na temu klinickej smrti som citala vynatok z vybornej knihy, myslim, ze georg siegfried, je to lekar, ktory to prezil...