Otazky pre Farmaceutku

alz-bee

vevericka: heh, ja som z PriFUK-u a caka ma skuska z botaniky-vyssie rastliny...ale vobec tomu neverim, ze ju spravim...este som sa totizto ten system ani nezacala ucit...uz teraz mi je z toho zle...existuje nejaky sposob-system, ako sa da ten system dostat do hlavy? Myslis, ze sa to da zvladnut za take 2-3tyzdne, lebo tolko by som si chcela nechat na tu botaniku otrasnu :-S

miselka

no tak my sa analytike vyhnut nemozeme, pretoze je to dost dolezity predmet - jeden z najdolezitejsich
a k tej botanike, system nemusime vediet, zo systemu len celad, dalsie informacie ktore by sme mali o rastline vediet je latinsky, ludovy nazov, doba zberu, kvitnutia, vyskyst, zlozenie, pouzitie, ktora cast rastliny sa vyuziva a kedy sa zbiera..hadam som na nic nezabudla, a ozaj este pasmo v akom sa vyskytuje a ci je v zozname chranenych rastlin

vevericka

a treba vam vediet aj system na botanike (ja som sa skoro z neho zblaznila, aj zo zoologie)??ja som sa u nas analytike vyhla po ohlasoch, ktore o nej kolovali, radsej som si dala ine volitelne, a myslim, ze ju ani potrebovat nebudem(ja som z prifky)

miselka

farmaceutka
analyticku chemiu ani nespominaj,akurat ma to caka toto leto - myslim skuska no ci ju dam to bude otazne. prave sa ucim botaniku, no vediet vsetkytie kravinky ku rastlinam da riadne zabrat

farmaceutka1

Ak mas pozitivny vztah k chemii, fyzike a biologii, da sa zvladnut, ale ano, da sa povedat, ze je narocne. Su iste skusky, ktore urobit je priadny zaberak na psychiku. Napr. predstav si kolko liekov existuje a to, ze vsetky musis vediet na skuske nakreslit chemickym vzorcami, pricom niektore sa ti zmestia napriklad 2 na stranu A4. A to je len zakladna vec, vediet ich nakreslit. Alebo taka analyticka chemia...

kristina111

dakujem;) podla prispevkov mi to bolo viac ako jasne, ale predsa len som sa chcela uistit. mozem sa ty spytat na studium? je velmi narocne?