Otazky pre Farmaceutku

farmaceutka1

Dolezite je zabranit styku kyseliny so zubami, lebo ich HCl rozleptava. Cize pit napriklad cez slamku, ktorou to nasajes priamo do hrdla a rychlo prehltnut. odporucam po uziti vyplachnut roztokom sody bikarbony (mala mocca lyzicka sody bikarbony na pohar vody), ale pozor, sodu neprehltat, lebo by sa v zaludku reakciou s HCl premenila na kuchynsku sol. Samozrejme HCl uzivat iba k jedlu, nie nalacno..

bibinuska

dakujem za rychlu odpoved.bola som v normalne lekarni,nie v nakupnom centre.tym ich pristupom som bola zhrozena.pripadala som si,akoby som od nich pytala neviem co,akoby som drogovala,tak pohorsene sa spravali,ked som im to povedala,ze to bezne beriem tie tablety HCL.neviem preco by mi mali skodit,ked sama cirtim ,ze mi pomahaju.kym som ich nebrala,jedlo mi kvasilo v zaludku,mala som malo kyselin ,poriadne som radsej ani nejedla.teraz ,ked ich uzivam po jedle,je mi za par minut super.
takze skusim inde,vsak ved u nas mame do 20 lekarni.len som chcela vediet,ci je to naozaj na predpis,aby som zbytocne nebehala po inych.
este ta chcem poprosit ,vies o nejakom dobrom doplnu na kosti,napr.spolu v jednom vapnik,horcik,zinok,vit.D a K?ale v dobre vstrebatelnej forme.
a este nejaky dobry glukosamin na kosti.vsade mi tlacia ten Artrostop,ci ako sa to pise,ale ten sa mi nezda.
Dakujem za odpoved.

farmaceutka1

bibinuska, my v lekarni normalne pripravujeme roztok HCl aj bez predpisu a predavame. Niektori lekari to zvyknu aj predpisovat, ak ich pacient o to poziada. Mame stalych pacientov, ktori HCl uzivaju uz roky. Ved pred rokmi sa predaval pripravok Acipepsol, ktory obsahoval aj HCl a bol volnopredajny. Odporucam skusit v inej lekarni, neviem, v akom type lekarne si bola, ci v nakupnom centre alebo inde (niekedy je to rozdiel, mam skusenost, ze ochotnejsi su v mensich lekarnach).

bibinuska

Ahoj ,prosim ta,mohla by si mi napisat,ci sa bezne v lekarni da namiesat kyselina chlorovodikova na zaludok.vies,beriem tablety od pana RNG-Betain HCL,ale uz sa minaju,tak som bola v lekarni,ci by mi namiesali tu kyselinu,mam aj presny pomer od teba a RNG a ony boli normalne v soku,ze co chcem,ci som kompletna,ze to nemozem len tak uzivat,ze je to nebezpecne ....ja som im tvrdila,ze tie tablety beriem uz 2 roky a velmi mi pomahaju a ony sa tvarili a cumeli na mna ako na blazna.a ze v ziadnom pripade mi to bez lekarskeho receptu nenamiesaju a ze pochybuju,ze mi to predpise aj lekar.ja som uz z tych ludi v nasich lekarnach uplne hotova.to ked chcem aj ine doplnky nie v syntet.forme,tak cumia na mna ako keby som prisla z Marsu.boli aj pohorseni,ked som povedala,ze pravidelne denne uzivam vit.C 1000mg,co viem,ze je to nie vela,ale aj to sa chytili za hlavy,ci som normalna.normalne som znechutena chodit tam.napis mi,prosim ta,ci ten HCL je iba na predpis a ci je s tym problem.dakujem

farmaceutka

delphia, suhlasim, mali odborne predmety. Preco maju taky vztah k praci, aky maju a take vedomosti, ake maju, sa treba opytat toho konkretneho cloveka. Okrem toho, farmaceuti a laboranti sa na skole venuju doplnkom uplne minimalne, skola je zamerana na lieky, nie na doplnky. Doplnky su oblastou viac-menej samostudia.

delphia

...a co ked maju laboranti stredoskolske vzdelanie??? ale predsa v ramci svojho odboru musia mat zakladne vedomosti o doplnkoch vyzivy, o ich zlozeni, ucinku...
vsak sa ucili 4 roky.museli mat odborne predmety

vsevedka

prosím ťa, nevieš kde sa dá zohnať dr.Theiss ALERGOL Pollen Blocker Cream (môžu byť i okolité štáty), prípadne jeho náhrada, lebo mám pocit, že sa prestal distribuovať v SR.

Mimi323

Farmaceutka, prvýkrát ti dávam za pravdu. Dobrý názor. Ale prečo sú ostatné baby v lekárni také tupé, že nevedia čo to je umelé sladidlo a prečo ho človek nechce?

farmaceutka

A este k tym jedincom v lekarni :-) V drvivej vacsine stoja za tarou pri volnopredajnych liekoch nie farmaceuti, ale farmaceuticki laboranti, co je vlastne nieco ako zdravotna sestra u lekara. Maju stredoskolske vzdelanie.