čo je to ASLO? nejaký zapal? musi brať antibiotika

bojko_

zuzic, no neska som bola u doktorky a poslala ma na krcne oddelenie na ktore idem zajra tak uvidim ako to dopadne:) dam vediet :P

zuzic

jaj bojko ved ti hovorim ze to ani v lokalke NEBUDES VIDIET ved budes otapena. kedysi by si to videla ale dnes su uz ine lieky. a podla tych priznakov...ved mozno ani tie mandle nebudu potrebne vybrat.ja som sice bola na vybere ale nosnych a doktor povedal ze to je uz v mojom veku dost ojedinele. mozes mat napr. sanorinizmus- to je navyknutie na kvapky, a tym ze ich stale uzivas opuchava sliznica a s tym potom suvisi aj zahlienenie, bolest hlavy, preto ze nosna dutina susedi s eustachovou trubicou aj bolest usi, celkove oslabenie organizmu atd. dalej nemas chronicku nadchu napr. alergickeho povodu alebo ineho...je toho hrozne vela co to moze byt...nemusia to byt len mandle. ale sak naklusaj este aj k inemu doktorovi ze co ti povie/sak vies viac hlav viac rozumu :P/ PS: to chrapanie tiez s tym suvisi

bojko_

zuzic: ked ja sa bojim :D a je mi jendo ze deti do 10 rokov.. :D hlavne ze to nebudem vidiet :(
no problemy?? hlieny mam strasne v krku nejake gulicky a ved tam som to dole opisovala sa mi to uz nechce pisat znovu :D hrdlo ma boli kaslem strase chrapem :D a tak ... :)

zuzic

bojko ty si trupik:D to by si sa naozaj radsej dala celkovo uspat? uspavaju sa /teda aspon u nas v NR/ deti do 10 rokov. vies narkoza je predsa len zataz na organizmus/vlastna skusenost/. ty a prestan panikarit ved nebudes vidiet tie mandle nato je naladovka.nic si nepamatas alebo len nejake momenty, secko ti je jedno, a to ma tesi ze si ukecana take hovadiny im nakecas/jak ja ze ci ma frajerku a este som nanho aj odpadla ale to len kvoli tomu ze som neposluchla ze mam lezat, sak povedala som si ze uvidim co sa stane a tresk./ minule som stretla toho doktora co mi to robil a hovoril ze ak mam este nejake problemy mam prist za nim myslis ze mam ist? a k tym mandliam...este raz ake mas problemy? mozno ti ich nebudu musiet ani vyberat ale to bude skoda vies jaka je to haluz?

bojko_

zuzic: ja som z bratislavy a idem zrejme na kramare.. :D ach nemam rada tu nemocnicu...
a hej som ukecana az prilis .. :D jak je den dlhy sa mi huba nezavre.. :D
a ci sa tyka tej aneztezy, nieje lepsie ma uspat celkovo ? nie len lokalne? bola by som viac za lebo sa dost bojim a este ked sa mam pozerat na to ako mi beru mandle.. no ble.. radsej sa dam uspat cela ako keby som sa fakt na to mala pozerat..
a inac ktore mandle mi to budu brat? ak budu no ... dik za odpoved ;)

zuzic

hej hej, no ale tou s naladovkou je to hrozne haluzne. co ja som tomu mlademu osetrovatelovi nakecala ze ci ma frajerku a tak:P potom sa na mna furt tak skeril a zaparal do mna...len co som tomu doktorovi/tiez mlademu/ nakecala to ani vediet nechcem:D

severanka

zuzic: bože, dnes sa tie mandle robia tak super, ja keď som bola na výbere mandlí v 1996, a to som mala skoro 7 rokov, tak žiadna náladovka, nedajboh celková anestéza... len "akože " lokálna anestéza v oblastí mandlí, ale ako nič moc, napichali mi tam injekcie, ktoré boli asi tak ako samotné "strihanie" mandlí...teraz sa to fakt robí úplne luxusne...

zuzic

bojko anezteza moze byt celkova/narkoza/ a lokalna. to znamena ze ta neuspia ale daju ti lieciky, naladovku a nebudes nic citit.budes dobre spolupracovat a nebudes si skoro nic pamatat.ak si ukecana aspon ako ja tak budes tiez vselico rozpravat. ja som porozpravala tomu mlademu osetrovateloovi take hluposti ze sme sa na tom neskor skoro usulali :P je to haluz nebud bojko:D a odkial si? ze ci ti nemozem poradit nejakeho dobreho doktora. a mozno tie mandle nebude potrebne vybrat to musi povedat lekar

bojko_

cize moje mandle idu von ?? ja nechcem sak to boli .. :( a ktore vlastne?? a co sa tyka tej slivovice:D myslim ze to tiez nieje rozumny napad :D

zuzic, jj jasne dam ti vedet:) a inac :D co je to lokalka? :D

zuzic

milady: juj to asi nepojde, ved som alkohol skoro ani v ustach nemala:P a asi by som sa pogrcala:P no cely zivot so slivovicou to nepojde musi existovat nejake poriadne trvace riesenie
bojko: neboj sa je to v poho, myslim ze najviac sa vsetci boja bolesti ale ved v nemocnici ti daju lieky a doma to nejak prezijes ved tolko ludi uz bolo na mandliach a ziju.myslim ze ti to budu robit v lokalke to je naozaj haluz.tolko trapasov co som v lokalke narobila... hlavne sa neboj psychika robi vela ja som sa na to celkom tesila a dopadlo to OK. potom mi povedz kedy pojdes a kam budem na teba mysliet:D