Oreganový olej

Príspevok v téme: Oreganový olej
asined

RNG - chcela som, sa ti úprimne po´dakovať za úžasnú radu, oreganový olej poradil okamžite po prvom užití na moje (5 mesiacov) pretrvávajúce problémy s mykoplazmou. problém je, že akonáhle dávku len na niekolko dní vysadím, objavia sa problémy znova (bolesť hrdla, pobolievanie na prieduškách. beriem aj silné probiotiká, obmedzujem cukry.rada by som sa spýtala, ako dolho je potrebné oreganový olej užívať, aby sa mykoplazma zlividovala natoľko, že sa už nevráti s príznakmi ochorenia horných dýchacích ciest. okrem iného mám pocit, že mám viac energie a cítim sa po telesnej aj duševnej stránke posilneá a vyrovnanejšia. ešte raz úprimne ďakujem a odporúčam ako prírodnú aleternatívu pri mykoplazmách.

oblicky

dostal som oreganovy olej od firmy now, vraj je velmi dobry. prosim mohli by ste mi napisat, ako ho mam brat a naco vlastne je? este by ma RNG zaujimalo,co je to GSE a kde sa to da kupit. a ake probiotika a enzymi odporucas. ja uz neviem, co mam robit, neviem ci si cital o mojom probleme so zapachom, ale neviem si rady. doktori samozrejme nic nenasli. si moja posledna nadej, citam tu o vsetkych moznych pripravkoch, ktore odporucas, ale neviem, ktore z nich mam brat ja a kde ich zozeniem. velmi pekne ti dakujem za radu!!!!

RNG

Neviem co za tymi cislami 55% a 80% je, ale jedina ucinna latka v oreganovom oleji je carvacrol a toho odporucam brat pri roznych problemoch spojenych s nakazami a hlienami 3x100 mg az 3x200 mg.
Oreganovy olej je len korenina, prirodna latka a nema ziadny vplyv na hormony.Jedine, kde sa neodporuca je pripadne v tehotenstve, lebo vyvolava prekrvenie v maternici a to udajne moze sposobit zvysenie pravdepodobnosti potratov, co som ale nevidel nikde zatial dokazane.Ale "opatrnost je matka mudrosti" radsej by som to tehotnym, neodporucal.
Jod na druhej strane je potrebny pre cinnost stitnej zlazy a hromadu inych procesov v tele a preto si ho treba doplnit miesto brania roznych syntetickych liekov na odstranenie nasledkov jeho nedostatku.
Pri nedostatku jodu stitna zlaza nepracuje poriadne co ovplyvnuje aj ine hormony z neurotransmitery a moze viest k zlemu hospodareniu s mineralmi(tetania) a nervovym porucham od uzkostnych az po depresie a podobne.
Medocryptin(Bromocriptine Mesylate) je synteticka navykova droga, ktorej jedina uzitocna funkcia je na zvysenie ucinku dopaminu. Dopamine sa da ale zvysit potravinovym doplnkom L-DOPA(vytazok z konskeho bobu, najma africkej odrody) bez akychkolvek skodlivych ucinkov a navykovosti.

AMŠE

Neviete mi poradiť, či sa môže oregánový olej 55% al. 80% užívať s liekmi Euthyrox /75/ a Medocriptin? Alebo s akými sa nemôže vôbec?

RNG

Osobne si myslim, ze ked clovek nema problem, nemusi nic brat.
Zialbohu mnohe problemy nevidno okamzite a postupne sa hromadia.Takze udrzba je casto dolezita, aby sa predislo prekvapeniu.
Najma v case epidemii sa ma clovek branit skor nez ochorie, to sa mi zda rozumnejsie, nez vyckat a potom sa musiet liecit.

amsi

Dobrý deň,mala by som otázku na RNG: GSE do nosa sa dá používať aj dlhodobo?Vyplachujem tým podľa tvojej rady synovi nos už viac ako mesiac viac krát denne zatiaľ je bez nádchy čo je u nás skoro zázrak.Len neviem,či mám urobiť prestávku alebo to može užívať v pohode ďalej.Ďakujem

RNG

koloidne striebro zabera topicky vyborne. Tak isto aj roztok citricidalu(horkac) ,ktory doporucujem nielen topicky ale aj vnutorne(pit, ) aby si utocila na chlamidie trachomis z oboch stran naraz.
Odporucam ti na noc brat aj silne probiotikas, lebo az 70% vsetkych obrannych latok, ktore ma telo k dispozicii nam vyrabaju v crevach probiotika, takze je dolezite si ich tam dosadit casto, lebo crevna flora moze byt znicena ci uz hnackami alebo antibiotikami a tym prideme o velke mnozstvo obrannych latok, co sa tam maju vytvarat.

crystal

otazka pre RNG : od maja ma trapi chlamydia trachomatis, brala som antibiotika uz 2 x a stale mam vytoky a ine priznaky, co by si na to odporucil ? Citala som tu prispevok od pegi o koloidnom striebre, ze zabralo. Dakujem

RNG

amsi, nekupuj drahe riedene, samozrejme si to vyrob sama, 60 kvapiek na liter je slusne silna koncentracia na skoro vsetko.
(Teda okrem plesne na nechtoch, kde som pouzil az 5 , dokonca i viac krat tak silny roztok v kokosovom oleji, nechty to znesu. Samozrejme taku silnu koncentraciu by som nepouzil na sliznice!)

amsi

RNG ďakujem za radu niekde som našla,že podľa teba je GSE z NutriBiotic celkom dobré.Ešte mám otázku,či je lepšie kúpiť rovno produkt na aplikaciu do nosa,alebo to radšej riediť evtl. olivovým olejom a tak aplikovať.ďakujem ešte raz

RNG

amsi, do prinosnych dutin ani vnutorneho ucha nevidiet a tam sa mozu zdrzovat rozne skodlive kultury dlhe roky, tam ich ani telesna obrana ani ustne brane atb nezastihnu(dutina)
Takze jedine, ako sa daju adresovat su pravidelne antimikrobialne kvapky.
Inac citricidal/GSE sa da davat do vody, kokosoveho oleja, olivoveho oleja a podobne, v koncentraciach neprevysujucich 35 kvapiek na liter.
Da sa dat aj do izotonickeho(nedrazdiveho ) slaneho roztoku(saline) ktory obsahuje 9 gramov soli na liter vody.