Čo je to šelest na srdci?

zuzinka67

Moj syn mal velmi nizky srdcovy tlak a lekar mu urobil ultrazvuk .Tam zistil ze chlopna nema jeden cip.Zo zaciatku to bolo pre nas tazke.Cely zivot sme podriadili hokeju.Kazdy vikend zapasy,turnaje.Kolko sme sa narozculovali ked nehral.........Ale asi to tak malo byt.Jedna pani mi dokonca povedala , ze hokej prenho nie je dobry sport,lebo vlastne zasahuje do priestoru niekoho ineho.

patuska8

Používateľ
zuzinka67 a
jarka1971
.... musí to byť pre nich hrozné, absolútne si neviem predstaviť, ako by zareagovali na to moji členovia rodiny, ktorí taktiež hrajú hokej už aj na profesionálnej úrovni ...
ak sa smiem spýtať aké boli príznaky, keď bol šelest zistený?

nosac

CHCEM SA SPYTAT KED MAM SELEST NA SRDCI OD NARODENIA CI MOZEM BRAT PRASKY NA CVICENIE CO OBSAHUJU KREATIN.DAKUJEM ZATIAL.

zuzinka67

Jarka aj mojmu synovi zistili to isté minulý týžden.Sme z toho všetci hotoví lebo on má už 20 rokov a pre hokej sa nevenoval škole.A hokej mu uplne zakázali.

jarka1971

zdravimim...mojmu synovi tiez diagnostikovali selest,respektive,ze jedna chlopna sa dobre neuzatvara...neviem ci sa to da liecit ,teraz mu daju 24h EKG,lenze on uz 7rok.hra profesionalne hokej,nechcem ho trapit len mam strach ze budeme musiet skoncit s tymto krasnym sportom,len jednu radu by som chcela da sa to liecit?su na to nejake lieky?,,dakujem a vsetkym prajem vela zdravia

ele

selest nie je diagnoza, pri kazdom seleste je srdce kontrolovane u kardiologa, ktory urci pricinu selestu, ci je srdce v poriadku. Vo vacsine pripadov sa jedna o banalitu a selest vymizne, alebo nevymizne ale je neskodny, alebo v najhorsom pripade je selest pricinou vazneho poskodenia, napr. chlopne a musi sa podstupit operacia.

ele

selest vznika aj ked je na srdci "uzdicka", tj. slacha navyse, vtedy sa jedna o celozivotny selest, kedy clovek je uplne zdravy, jedna sa o len kozmeticku vadu. Selest = šum

vikiiii

adelka123456 ked som bola u lekara bol predo mnou jeden chlapec a ten sa rozpraval s mamou a hovorili o operacii myslim ze to suviselo so selestom :/

vikiiii

mam 11 a mam selest a doteraz som chodila do lekara kazde tri roky ked som bola posledny krat brali mi krv a dozvedela som sa ze budem musela prist o rok. Nastal nejaký problém? :(

PAAA

Čo to znamená " šelest " ?
Prosím napíšte mi odpoveď. Poznám kamarátku, ktorá má šelest a ja neviem, čo to znamená. Ďakujem