PRVORODICKA DOBRE PO 30-KE

Príspevok v téme: PRVORODICKA DOBRE PO 30-KE
usiko

AHOJTE. CHCELA BY SOM SA OPYTAT, TEDA POZIADAT VAS O VASE SKUSENOSTI, OSOBNE SKUSENOSTI POPROSIM, AKO JE TO S PRVORODENIM PO TRIDSIATKE. MAM SKORO 31 A VZTAH, KTORY JE SICE DOBRY, ALE NA MANZELSTVO A DETI TO ESTE NESTACI. PLANUJEM OTEHOTNIET ASI AZ KED BUDEM MAT 32 -33 ROKOV......A STRASIA MA LUDIA, ZE SA MI NARODI POSKODENE DIETA, ALEBO VOBEC NEBUDEM MAT DIETA, PRAVE PRETO, ZE BUDEM PRVE DIETA RODIT TAK NESKORO.....

TEDA AKE MATE VY OSOBNE SKUSENOSTI? POPROSIM ZENY, KTORE BOLI TAKZVANYMI "STARYMI/STARSIMI" PRVORODICKAMI, TEDA NAD 31 ROKOV, CI MALI PROBLEMY, AKE PROBLEMY, AKO TO ZNASALI A CI DIETATKO SA NARODILO ZDRAVE.....

VIEM, ZE JE TO INDIVIDUALNE, ALE AJ TAK POTREBUJEM NEJAKO UPOKOJIT...SAMU SEBA...ZE SA NIC ESTE NEDEJE...ZE MAM CAS, KED PRIDE TA SPRAVNA CHVILA....A TAK...NECHCE SA UNAHLIT LEN PRETO ZE BIOLOGICKE HODINY A TAK...

PROSIM NEPISTE MI, ZE VED VSADE VO SVETE RODIA AJ PO STYRIDSIATKE, PRETOZE TO VIEM, CITAM CASOPISY AJ NOVINY.....MNE IDE O ZENY, OBYCAJNE ZENY, S OBYCAJNOU ZDRAVOTNOU STAROSTLIVOSTOU NA SLOVENSKU....NIC NADSTANDARDNE, ZIADEN HVIEZDNY LEKAR ALE NORMALNE ZENY, KTORE TO PREZILI....

DAKUJEM VAM ZA VSETKY PRISPEVKY...

vasnivaa

...Ako ti uz radila baba predo mnou, bez dobreho vztahu by som do dietata nesla a toboz nie s priatelom...To, ze ty planujes otehotniet o dva roky je sice pekne, ale planuje aj on mat deti o dva roky? Ked to nevyzera ani na manzelstvo...Riesis tu veci, ktore by si ani nemusela, co ma prist pride.

vasnivaa

...Ked sme uz pri tom, chlap moze mat problem so spermiami a ty mozes byt fit a mas smolu...Alebo obaja uplne zdravi a nevedno preco nemozu spolu pocat dieta. Ked si najdu inych partnerov, problemy nemaju...Zakon schvalnosti. Inak, moja babka rodila prvy a poslednykrat ako 45 rocna a menzes mala ako hodinky do 55ky...Je to velmi individualne.

precka

usiko, 33 rokov je dobre po 30tke? Dobre po 30tke je 38...Vacsina mojich znamych rodila svoje prve deti ako 36-37 rocne. Vsetko zdrave, pekne deti, zeny nemali ziadne problemy, po 6tich tyzdnoch po porode isli do roboty a vacsina robila este tyzden pred porodom...Myslis, ze ked mas nic moc vztah, tak o rok, dva sa to zlepsi? Moja zlata, ja som s manzelom zila 10 rokov, kym sme mali dieta a dovtedy bol ten vztah pevny ako skala. Bez toho by som o detoch ani nerozmyslala...Ocividne na to este nie ste pripraveni a planovat si, ze o rok, o dva bude dieta...To sa naplanovat neda.

gabuciii

zabudla som ti pripísať,tiež moja sesternica teraz v máji bude mať 30 rokov,ani ona sa do toho netlačí silou mocou.Taký rok a pol má vážného,spolu ešte nežiju,tak uvidíme.ja jej zvyknem hovoriť čo s nimi bude?Ja som mala 29 preč ked bola svadba.predsa hned bábo sme nechceli a potom vídíš ako sa to skončilo.Po lekároch som nechodila,nie preto sme nemali skôr.Ja,ináč moja doktorka už mala 28 ked 1.sa jej narodilo,pri druhom tiež 35.Myslim si keby sa bála od toho že to dopadne zle,tak by to druhé dieťa mala skôr.V nemocnici som mala takisto ženy vo veku18-22 ročné celkom inými ťažkosťami ako som mala ja.Skôr mladšie tam boli,jedna jediná tam bola 40 ročná.Ja ona len pár dní.Doktorka mi povedala že keby som rodila skôr ked sa to má stať krček som mohla mať aj vtedy slabší.Potrat,umelé prerušenie som nemala,nie kvôli tomu som mala slabý.Všetko robte ako vy chcete,aby ste boli potom šťastná rodinka,aby bábätko bolo očakávané.

usiko

gabuci, dakujem, aj ostatnym...viete ze uz som pokojnejsia, a nechavam veciam volny priebeh, stane sa, ked sa to stat ma, svadba bude, ked ma byt a dieto potom, ked bude situacia vhodna.....dakujem vam este raz.....

lilka51

Usiko,ja mam 4o rokov a som v 14. tyzdni tehotenstva.Citim sa skvele,prezivam stastie.Mala som velke obavy,ale môj gynekolog ma ukludnil,ze budem stale kontrolovana a je tam take iste riziko ako aj u 20. rocnych.Ze nie som v tom sama ,on je tu preto,aby mi pomohol.Tak teraz prezivam stastie a som kludna.

gabuciii

Ja som prvýkrát mala 34,druhýkrát 37 ked som rodila.Pocity v norme.do 12-ho týždna blbé pocity,unava,vracať som nevracala.Dalej som si nič zvláštne nezbadala,len sa to stalo.Doktorka ma upozornila že sa otváram,slabý mám krček maternice,môže nastať predčasný pôrod.Veriť sa mi to nechcelo,cítila som sa super.Musela som do nemocnice,tam som bola 11 týždnov.Potom som išla domov.40 týžden som išla rodiť.Normálnym spôsobom.Odtiekla mi voda a bolo to.2-krát zase som sa otvárala,hospitalizáciu na vlastnu zodpovednoť som odmietla.To nemusíte napodobnovať nikto.Otvárala som sa,doma malé decko,mama mi zomrela,všetko sa zrutilo na mna.Starať sa o decko,otca a manžela ako jediná žena v domácnosti.Ked ma to moc tlačilo,sadla som si na chvýlku.Kým malá spala ľahla som aj ja.Domáce práce som spravila pomalším tempom,riad som posedačky umývala,aj žehlenie tak išlo,musela som vydržať40.týždni som porodila zdravé bábo tiež.Bez všetkého spontánným pôrodom,akurát oxitocinom.Poobede ma prijali o pol piatej,o 7-mej malé už bolo vonku.Po pôrodoch žiadne problémy som nemala,deti boli OK.Váhu mali dievčatá 3,95 a 3,40.Treba nájsť dobrého gynekologa,posluchať a ide to.Netreba počuvať horor,čo sa deje na pôrodnej sále,atd.Tie ženy su hlupe ktoré strašia prvorodičky,však každé tehotenstvo je iné,velmi tebe chcieť a veriť ze to bude v poriadku.Ja som mala užasnu gynekologičku,doteraz som s nou spokojná.Nikdy sa nenahnevala ani vtedy ked som podpísala nezostanem v nemocnici.CBola chápavá ze chcem to decko z celého srdca,ale mám zložitu situáciu.Je človek na jedničku nikdy si nežiadala aby som jej niečo dala,skôr sa cítila trápne ked som ju len ponukla s niečím z domu.Stále hovorila že má radosť ked sa nám to podarí a vynosím bábo.Takže,počuvaj svoje srdce,vtedy sa rozhodni ked sa cítiš na to pripravená.Ver mi,ovela ľahšie je vynosiť bábo ako sa starať o neho,pokiaľ nebude dospelý človek.Teraz je viac problémov aspon u nás a treba to riešiť.Jedine manželom,mamu,otca už nemám.Prajem ti veľa štastia,aby si z toho bola štastná,ked ostaneš tehotná.

zuziacik24

Ahoj, no ja mam 25 a 3mesacne babatko, ale o to nejde..len chcem povedat ze samozrejme ako nikto nemoze zarucit bezproblemove tehotenstvo 20rocnej babe tak ani 35rocnej. Mozno len je vyssia pravdepodobnost komplikacii. Ale moja teta rodila prve v 33 a potom mala este dalsie dve deti a vsetky su OK..Ja napriklad som si polku tehotenstva odlezala v nemocnici. Nabrala som tym aj kus prehlad. Velmi ma zarazilo, preco vacsinou na oddeleni lezime same baby tak do 30r..proste 70% asi. Prichadzali tam s roznymi komplikaciami ako hroziaci potrat, tvrdnutie bruska, hroziaci predcasny porod a podobne. Po mesiaci co som to tak sledovala som sa lekara spytala, ze preco to tak je..ci tie starsie zeny po 30tke maju same bezproblemove tehu ze ich je tam tak malo..no odpoved bola taka, ze vraj tie maju skor problem otehotniet, preto ich je tam pomenej..a asi na tom nieco bude. Ale ako vravim, je to absolutne individualne. Ja som si napriklad myslela ze nemozem mat deti kvoli hormonalnym porucham..bez tabletiek som menzes nikdy nemala..aj lekarka mi to povedala, ze ja neotehotniem bez asist. reprodukcie tak sme si nedavali ani poroz a BUM!!!! ani som tri mesiace nevedela ze som tehotna, kedze som s tym neratala hahaha...