PRVORODICKA DOBRE PO 30-KE

Príspevok v téme: PRVORODICKA DOBRE PO 30-KE
usiko

AHOJTE. CHCELA BY SOM SA OPYTAT, TEDA POZIADAT VAS O VASE SKUSENOSTI, OSOBNE SKUSENOSTI POPROSIM, AKO JE TO S PRVORODENIM PO TRIDSIATKE. MAM SKORO 31 A VZTAH, KTORY JE SICE DOBRY, ALE NA MANZELSTVO A DETI TO ESTE NESTACI. PLANUJEM OTEHOTNIET ASI AZ KED BUDEM MAT 32 -33 ROKOV......A STRASIA MA LUDIA, ZE SA MI NARODI POSKODENE DIETA, ALEBO VOBEC NEBUDEM MAT DIETA, PRAVE PRETO, ZE BUDEM PRVE DIETA RODIT TAK NESKORO.....

TEDA AKE MATE VY OSOBNE SKUSENOSTI? POPROSIM ZENY, KTORE BOLI TAKZVANYMI "STARYMI/STARSIMI" PRVORODICKAMI, TEDA NAD 31 ROKOV, CI MALI PROBLEMY, AKE PROBLEMY, AKO TO ZNASALI A CI DIETATKO SA NARODILO ZDRAVE.....

VIEM, ZE JE TO INDIVIDUALNE, ALE AJ TAK POTREBUJEM NEJAKO UPOKOJIT...SAMU SEBA...ZE SA NIC ESTE NEDEJE...ZE MAM CAS, KED PRIDE TA SPRAVNA CHVILA....A TAK...NECHCE SA UNAHLIT LEN PRETO ZE BIOLOGICKE HODINY A TAK...

PROSIM NEPISTE MI, ZE VED VSADE VO SVETE RODIA AJ PO STYRIDSIATKE, PRETOZE TO VIEM, CITAM CASOPISY AJ NOVINY.....MNE IDE O ZENY, OBYCAJNE ZENY, S OBYCAJNOU ZDRAVOTNOU STAROSTLIVOSTOU NA SLOVENSKU....NIC NADSTANDARDNE, ZIADEN HVIEZDNY LEKAR ALE NORMALNE ZENY, KTORE TO PREZILI....

DAKUJEM VAM ZA VSETKY PRISPEVKY...

mary-anne

sestrina kmotra teraz v septembri caka babo a to ma 35rokov a obe su zdrave :o) (no neviem teda, ci to bude on, ci ona :o)

lea

ja nerozumiem, preco je rizikove mat 1. dieta po 30-tke, ale 2. alebo 3. uz nie. vsak ak by islo o geneticke poskodenie, je jedno ci je dieta prve v poradi alebo desiate, nie? zrejme ide o to, ze porod je tazsi po 30-tke - telo uz nie je vo forme ako pred 10 rokmi. ale to sa da zase cisarskym vyriesit, preto si myslim, ze sa tato vec celkovo moc dramatizuje

borovica

Ja som rodila po 30 a mám tri zdravé krásne dcéry, poslednú som rodila po 35 a nemala som žiadne problémy. Cítila som sa veľmi dobre. Takže držím palce.