caste a dlhe cikanie je to problem?

vandaw

je to rozdne ak vela pijem je toho vela ale stava sa ze ak cikam je to akoby mi to neslo a musim si pri tom dokonca tlacit s rukou na brucho a to ma trapi ...moze to byt aj pre to ze mam oslabene svalstvo pre to ze som rodila?a napr:nejaka dlhsia cesta autobusom je pre mna poriadna muka lebo musim dlho drzat a potom to ide pomali...

inkalina

wandaw, treba si všimnúť, keď často cikáš, či sú to len malé množstvá, alebo normálne (100-200ml). keď sú to len malé množstvá a často, môže ísť o zápal močového mechúra a nemusí to ani bolieť, môže to byť chronický alebo akútny zápal. S tým je lepšie navštíviť lekára, vyšetriť moč, keď ti to trvá už dlhšie. Môže tam byť problém aj so zvieračom. Ak sú to normálne množstvá moču, tak je to v poriadku, je to preto, lebo veľa piješ, čo je chválihodné a tak to má byť. Odporúčala by som ti večer už hodinu pred spaním nepiť a ísť spať úplne vycikaná. Ale v žiadnom prípade, nikdy nezadržiavať...

alicakl

Ak by si bola "len prechladnutá",tak síce by sa ti dalo často močiť,ale bol by to skôr pocit ako samotné uvolnenie moču.Vycikala by si možno len pár kvapiek.Problém môže byť aj vo svale,ktorý ovláda močový mechúr.Taktiež to môže súvisieť s obličkami, príp.so samotným mechúrom.Ak to trvá dlhšie, nebolo by od veci, to skontrolovať u lekára.

vandaw

a ak som dobrala HAK 1 blister a respektive som dostala kramy na druhy den je to normalne asi kedy mi teraz skoncia? trvaju uz 3-4 den nieje to uz dlho?

leerka

menzes nemusis mat kvôli hak slabsi, ja isce mam ale napr ma rovnake bolesti ako predtym, takze mi v tomto hak nepomohla....

vandaw

no iba ovocne a zeleny teraz mozem lebo nemam kde kupit az v pond. a tie kramy su preto take silnejsie ved beriem HAK tak by mali byt predsa len slabsie ci nie?