Kovova chut v ustach

PeK

Jednou z príčin dlhopretrvávajúcej kovovej chuti môže byť konzumácia píniových orieškov (popísané pri píniových orieškov pôvodom z Afganistanu, ale je dôvodné prepodkladať, že podobné symptómy môžu vyvolať aj z inej lokality).

Táto reakcia sa prejavuje tým, že kovová chuť v ústach dlho pretrváva a jej intenzita sa (dočasne) zvyšuje počas konzumácie ľubovoľného jedla. Niekoľko týždňov (! - niekedy až šesť) po konzumácii syndróm sám náhle odoznie.

Poznámka: Píniové oriešky bývajú aj súčasťou "pesta".

nanuk

Zkuste zagůglit na "nedostatek zeleza v krvi". Já mám i drsnější příznaky než chuť olizujícího železa :-) Na to je dobry jist pak vic jater, masa a lustenin nebo doktor...

modrooká

Ja som tiež mala taku čudnu chuť v ustach.Z vitaminov predávkovaná som nemohla byť,doktorka ešte mi kázala ked mám možnosť nerobí mi to problém nech si kupím aj Maternu /vitamin/aj Magne B6 .Brala som to počas celého tehotenstva ešte aj potom pokiaľ som kojila.Taku chuť čo píšete som mala tak asi do 10-12-ho týždna.Potom to už prestalo.

cajik

inak ja som mala kovovu chut v ustach ked som sa nechtiac predavkovala zelezom- resp.takto,uzivam vyzivovy doplnok kt.obsahuje rozne mineralne latky,a dala som si ho raz viac (lebo pisu ze sa moze dat aj viac),a mala som kovovu chut.ked som prestala tak to preslo

jasmin08

Moze mat zena kovovu chut v ustach aj ked by bola 2-3 tyzdne tehotna? Lebo s priatelom som bola 13.4 a tu kovovu chut v ustach mam uz druhy den a to od 30.4 a dnes 1.5, tak neviem poradte mi dakto prosm vas pekne