Podľa vás škodí na pleť make-up?

Príspevok v téme: Podľa vás škodí na pleť make-up?
je to tak?

ahojte mám celkom v poho pleť až tak na kruhy .. a kupila som si make-up.. kupila som si drahší loreal- infalible... a chcem sa vás opýtať.. že či makeup.. ako na tvári nejak škodí či sa nezačne nejak pleť mastiť.. aelbo tiež pory.. alebo nejaké pupiky alebo celkovo či sa mi nemôže pleť.. nejak zoškaredieť.. teda sflakatieť... alebo tak zostárnuť.. ja nepoužívam stále makeup ale tak asi 2-3 krat do týždna skôr 2x:_D a používam aj krémy a čistiacu pleť.. vodu.. tak dakujem za rady.. :)

ln

ano,viem,ze cena sa nie vzdy musi rovnat kvalite,su aj vynimky,ale vo vacsine pripadov to tak je....ja volim strednu cestu nechcem make-up z ludovky ani z parfumerky ale z drogerky-dermacol astor,ktore mi uplne vyhovuju

larvinka

kupovat si make-up podla toho kolko stoji je maximalna somarina. to je to iste, ako ked si povies, ze si kupis to najdrahsie mlieko, lebo bude aj najkvalitnejsie, pri tom mlieko za 24 sk je presne take iste ako to za 14 sk. a ked sme pri tom 7 eur je dost. ak niekomu vyhovuje make up miss sporty, tak si ho nekupi lebo je lacny? trosku hlupost nie? a co sa skodlivosti tyka, pokial sa o plet dokaldne staras, tzn ze si ju poriadne odlicis, umyjes, tak je uplne jedno ze ci mas make up za 5 alebo za 50eur, lebo aj ten za 50eur ti dokaze narobit mnozstvo sarapaty, ako nejaky lacny ;)

ln

ano,ja viem ze aknekolor nie je make-up,ale vela bab si ho s nim zamiena a kedze dobre kryje tak som ho uviedla ako priklad...
co sa tyka tych cien chcela som podotykat hlavne na miss sporty,a znacky z ludoviek prinajhorsom z cinskych obchodov....
nie kazdy make-up,ktory je pod 7€ su zle...ale su to skor tonovacie kremy alebo slabo krycie make-upy ja si kupujem stredne a viac krycie,kedze mam na tvary jazvy po akne--->a z tie ktore lepsie kryju su vzdy skor drahsie,tie co su pod 7€ su vacsinou smejdy(hovorim o lepsie krycich!!!!)

severanka

In - aknecolor je liečivo nie make up... ! to že si kúpiš make up nad 7€ ešte nemusí automaticky znamenať, že si si kúpila nejaký úžasný genialny zdravý make up... samozrejme, z ľudovky by som si ani ja nič nekúpila, ale napríklad používam Oriflame, a make up čo mám doma ma stál 4 €... a nemyslím, že je to zlé...

ln

a este som zabudla dodat,ze pre plet urobis lepsie,ak si kupis prirodny make-up a nie chcemicky.
Len skoda,ze je dost maly vyber,a ak neaky je tak vacsinou len neaky predrazeny,alverde dekorativka(lacna a prirodna) mi bohuzial moc nevyhovuje,tak musim na seba kydat chemiu,ale ak je to tebe jedno kup si urcite prirodny!

je to tak?

ahojte.. no ja práve preto som si kupila radšej drahší makeup.. stál nejak 17 eur.. tak by mohol byť ja si ho dávam len malinko aby som si zjednotila plet.. on je 16 hodinový.. tak aj preto sa pýtam.. inak je fajn.. dakujem moc :ˇ)

ln

podla mna moze skodit make-up pleti ak:

-pouzivas neaky lacny smejd z ludovky(nie zeby som pouzivala neakeho diora,kludne si dam aj make-up z drogerky ale pod 7€ by som nesla nikdy!)

-ak pouzivas make-up,ktory nie je urceny tvojmu typu pleti(napr.by si mala suchu plet a davala by si si make-up na mastnu)

-ak ho nespravne popripade vobec vecer neodlicujes

-ak pouzivas prilis velke "porcie"(nepouzivaj prilis hutne make-upy,ktory sice prekryju vsetko,ale plet nedycha,je ako maska....napr.aknekolor,ak mas miesto ktore je nevyhnutne prekryt,daj si silnekryci len tam a nie aj na ten bezproblemovy zvysok tvare)

-ak nemas akne,jazvicky,pigmentove skvrny,zilky,zacervenania....cize nemusis nic kryt,len zjednotit ton pleti a ochranit ju pred prachom,dymom,smogom a inymi skodlivymi vplyvmi pouzi len tonovaci krem