Problémy s rodičmi

Príspevok v téme: Problémy s rodičmi
erika7789

zdravim....prosim vas rodicov o pomoc....mam cca 50 rocnych rodicov.ja mam 21 viem viem je to vek uz normalny ale mna doma stale povazuju akoby som mala 15....sex je u nas zakazana tema a o ostatnych veciach ani nehovorim....mam vsak taky problem ze matka sa dozvedela ze spavam s priatelom....ma hrozny sok....neviem co mam s nou robit neviete dake rady ako jej vysvetlit normalne? u nas take ze som dospela neplati takze to mi tu nepiste prosim.neviem chova sa tak ze ju nechapem uplne odmieta sa so mnou o akomkolvek probleme bavit vzdy je presvedcena o jej pravde....dakujem:(

alicakl

Ahoj Erika.Hoci moja mama bola trošku mladšia ako tvoja keď som mala tvoj vek,ale problém bol rovnaký.Problém som vyriešila tak,že som sa po roku hádok jednoducho odsťahovala od rodičov.Neľutujem to ani chvíľu a je to už pár rokov.Mám svoju rodinu,rodičov vnímam ako príbuzných,ale v konečnom dôsledku sa vzťahy tak porušili,že už mamu neviem akceptovať.Keby že sa môže čas vrátiť, urobila by som to tak isto.Takže ži si svoj život podľa tvojho vedomia a svedomia,lebo inak nezačneš žiť vôbec

an-zelma

...takto si si to doma zariadila, takto to mas...jednoducho rodicom veci nevysvetluj, neries snimi - teda ak o to nemaju zaujem, nema zmysel ich do toho nutit, ale ich postav na hotovu vec...presne tak - si dospela a mas svoj zivot..rodicom treba dat na vedomie, ze takto to robis, takto zijes, takto to chces, ci sa im to paci, ci nie..si dost stara na to, aby si mala svoj zivot bez zasahu rodicov...na zaciatku sa im to paci nebude, ale nakoniec sa stym zmieria...a zistia, ze si samostatny clovek...bez nedorozumeni to nepojde, mozno aj s hadkami, ale vecne to takto fungovat nemoze aby si ostala ich "malym dievcatkom"...presne tuto chybu som urobila ja...mam 30 rokov, posluchala som rodicov a teraz zistujem, ze zijem ich zivot, ale nie ten svoj....