Lubis ma aspon trosku?

Príspevok v téme: Lubis ma aspon trosku?
deborahhh

Ako to muz mysli, ked sa ho spytate ci vas aspon trosku lubi a on vam povie, ze keby vas nelubil neni teraz pri vas? Myslite ze to moze byt z jeho strany uprimne ak spolu nechodime, lebo je zenaty? Neviem, ci to co hovori mysli vazne alebo nie. Nemam 15.r, len chcem vediet nazor muzov. Nepouzivate tuto vetu, ked chcete zenu upokojit? :( diky

jajka001_

mnoho zien uvadza ze ich manzel podvadzal aj ked mal doma vsetko co potreboval a klapalo im to, ziadne znaky toho ze by nieco nebolo v poriadku. takze na strane zeny to bolo ok, muz bol ten ktory zanedbaval vlastnu manzelku a venoval sa zabave mimo rodiny bez ohladu na nasledky a city ostatnych clenov rodiny. takisto su permanentni suknickari, ktori striedaju jednu milenku za druhou a kazda z nich veri ze ona je ta prava. manzelka doma caka na manzela, ktory sa ide roztrhat v praci pre rodinu. Ona mu venuje cely zivot, myslienky, svoju cinnost.
toto su muzi, po ktorych tuzite?
čestny muž svoju zenu nepodvedie. ak im to prestane klapat, vedia o tom obaja. ak sa zamiluje do inej, nedokaze klamat manzelku a povie jej to. nasleduje rozvod, preto ak muz milenku lubi, nevzda sa jej. a zena hoci trpi a chce manzelstvo udrzat za kazdu cenu, spravi lepsie, ked sa rozvedie. lebo tie hadky a to utrpenie nestoji za to. a uz vobec nie pre deti.
lebo laska nie je vec, je to nieco co je hlboko v tebe, do vztahu ides s tym ze davas do toho vsetko. a ked ta ten druhy zradi, nedokazes sa na neho divat ani sa s nim rozpravat v klude.
ked ste si take iste, ze manzelku nelubi a nechce sa rozviest len kvoli detom, preco nepovie manzelke o vas?
myslite ze je eticke klamat zenu, ktora lubi svojho muza, stara sa onho a jeho deti, roky, aby zistila ze cely zivot bola klamana?
ale vam je to jedno, myslite len na seba.
a ked vas opusti, placete a lutujete sa ako ste naleteli.

!!!

ja neviem, ale prečo si myslíte, že muž ostáva so ženou, kvôli pohodliu? eď ja ako milenka by som sa tiež o neho starala. Prala, upratovala, varila...
.
Mimochodom v Paneláku Michal Bajza sa vrátil k žene. Ale nie preto lebo ju miluje, ale preto že nachcel zmenu. Ale ak by stretol nejakú inú / milú. veselú, sympatickú - nie ako Zuzana/, tak by sa k nej nevrátil. A s deťmi by bol cez víkendy a prázdniny....

delissa

Jajka, my si vlastne neprotirecime :)ja mam tiez tu skusenost, vlastnu aj od inych, ze mat milenku neznamena mat doma peklo...ale bohuzial to znamena mat doma uz trochu nudu a namiesto vzrusenia povinnosti.

jajka001_

delissa, takto rozmyslaju zeny - ostanem s nim, kvoli detom. ale muzi nie. preto tvrdim, ze prevazna vacsina - urcite sa najdu aj vynimky - pat percent? - muzov, ktori podvadzaju svoje zeny, pouzivaju deti ako vyhovorku, aby mohli ostat v pohodli svojho domova. Uvedomte si ze vacsina muzov podvadza svoje zeny nie preto, ze s manzelkou strasne trpia, ale preto ze hladaju zabavu mimo domova. Doma su starostlivi manzelia a otcovia, vonku sa bavia s naivkami ktore veria ich sladkym reciam. A su ochotne cakat roky a roky na sladkeho princa, ktory doma trpi s tou strasnou manzelkou, len kvoli jeho milovanym detom.

delissa

Kajka, to je prave to, co hovorim. ked uz mas za niekoho zodpovednost, vtedy nejdes za svojou laskou cez mrtvoly. To je len romanticka predstava.

delissa

Ked mas deti, viac myslis na ne, ako na seba. To je to, co bezdetni nepochopia. Neberte to ako podcenovanie, je to fakt. Jasne, ze ked sa doma so zenou neznasaju, nenavidia, tak deti-nedeti, rozvod je namieste.
Ale ked sa to doma da v pohode vydrzat akurat to uz nie je laska ale napriklad lahostajnost - vtedy sa manzelia nezvyknu rozvadzat. Dalej si manazuju chod domacnosti, dohodnu sa, pomozu si.
A tu je ten rozdiel, ak by boli bezdetni, nie je problem ist od seba. Takto ale spolu ostavaju.

kajka01

zimaa neda mi sem nerpridat nieco, myslis si ze deti budu stastne ak budu vyrastat v rodine kde nie je laska medzi dvomi rodicmi a su spolu len z nejakej povinnosti? myslis ze sa to nijako neodrazi na atmosfere celej rodiny? tak to je teda omyl mysliet si:ostat so zenou koli detom....deti vycitia ked nie je nieco v poriadku aj ked tam nie je laska casom sa to zvrtne uz len do hadok,nedorozumeni alebo ignoracie...takze ano mysliet na deti prave preto ze su to citlive bytosti a vzdy je lepsie ak rodicia co sa nemaju radi a nerozumeju si budu zit kazdy osve a deti budu v kludnom prostredi vyrastat bez napatia a podobnych zalezitosti...

a podla mna su to tiez len vyhovorky ak sa muzi odvolavaju na deti...figlajs je im dobre pri zene mozno z pohodlnosti alebo ju maju radi aj ked tvrdia opak...kazdy kto miluje ide za tym ku komu ho to taha...

klarka12

my sme sa dnes asi tiez "rozisli", teraz musim zmenit robotu, najlepsie by bolo aj telefonne cislo a vymazat ho zo zivota, lebo priatelia nemozme byt nikdy. strasne ho milujem a on tvrdi to iste, napriek tomu sme to ukoncili... palia ma oci, najradsej by som plakala, v hrdle mam obrovsky balvan a zaludok mi zviera neviditelna zelezna ruka.:( povedal, ze ked ma nemoze mat, nechce ma stratit aspon ako cloveka, ale to by znamenalo nejake kvazi priatelstvo, coho ja a myslim si, ze ani on nie sme schopni. aspon teraz nie. mozno, ked sa raz aj ja vydam a budem mat deti a budem stastna... co mi je ale momentalne na mile vzdialena predstava.:-(((

zimaa

jajka, ale deti su tiez citiace bytosti, ktore za to predsa nemozu, ze sa ich rodicia nelubia a chlap to tiez moze brat takto. ze deti su najnevinnejsie a prave im by sa nemalo ublizit. ci nie? nie su aj taki, ktori su potom ochotni sa vzdat aj svojich citov a potrieb, len koli detom? napriek tomu, ze sa budu trapit?