Uhľohydráty - mňam, či fuj?

Príspevok v téme: Uhľohydráty - mňam, či fuj?
kiri

...Drvivá väčšina ľudí si nevie predstaviť život bez uhľohydrátov, t.j. pečivo, cestoviny, zemiaky, ryža...zasýtia a sú veľmi chutné.
No tiež je faktom, že sa z nich najistejšie priberá. Ak si ich nedáme, sme hladní. A hladní ľudia sú nervózni a nesústredení. Čím možno nahradiť uhľoh. tak, aby sme nehladovali a aby sme sa neumárali za tou "skvelou pochúťkou"...

amizicia

kde najdem nejake rozdelenie potravin?bielkoviny, skrob, uhlohydráty a tak?dala som sa na dietu, ale neviem presne co kam patri?
dakujeeem

wrabca

no ja by som wam to zhrnula takto....uhlohydraty su welmi zdrawe a potrebne pre ziwot..a tak wam wsetkym odporucam toto: staci, ak ich budete jest jedine na ranajky, w ziadnom pripade nie na weceru..a nikdy ich nekombinujte s mliecnymi wyrobkami... zarucene to pomoze wasmu metabolizmu a aj postawe....

cubazz

Milí mojí,
musím vás upozorniť, že ak si myslíte že v dnešnej dobe je nejaký rozdiel medzi tmavým a bielym pečivom, tak sa mýlite. Môj kamarát vlastní pekárne a prezradil mi že tmavé pečivo je vlastne biele s farbivom. A tak to je vraj už všade...

pišta

Kiri,
uhľohydráty kombinuj so zeleninou, chutia znamenite a nepriberieš.
(nie s ovocím, bielkovinami a tuk s citom)

kiri

...Pišta, ja by som sa bieleho pečiva ani len nedotkla...
Minule som rozmýšľala, aká skupina jedál mi chutí úplne najviac a asi sú to práve uhľohydráty...dokelu!
Tučnie sa z nich a to ma zabíja!

evik

presne to som mala na mysli-ked ma clovek taketo chute, to organizmus naznacuje, co prave potrebuje. naozaj sa treba naucit ho pocuvat!

syma

ja mavam take nejake "chute", tyzden jem ryzu na sto sposobov, potom zase musli s jogurtom, ovocie, o tyzden mi chuti napr len paprika a rajciny, a inokedy pomazankovy tyzden, nevedeli by ste cim to je