Rodina ma odsudzuje za to že som vegetarianka!

Príspevok v téme: Rodina ma odsudzuje za to že som vegetarianka!
vegetarianka

Dopredu prosím tvz. "antivegetarianov", aby neprispievalali!!
...
No takže, mám 15 a už mesiac úplne odmietam mäso. Podľa mňa nie je správne, aby niaky živočích žil len preto, aby skončil v naších žalúdkoch. A to ešte nehovorím o tých chemikáliách, ktorými dopujú na mäso chované zvieratka, aby rychlo rastli. Ale to vlastne nie je dôležité. Ide o to, že odkedy nejem mäso, rodina si so mňa stále robí srandu, stále ma dosť nepekne podpichuje, mama sa sťažuje že mi nemá čo variť, aj keď si varím vegetrianske obedy a večere sama. Starý otec vyhlasil, ze som sprosta, ze nebudem rast a ked uz nechcem rast tak sa mam starat aspon o svoj mozog! Darmo som im dala prečítať všetky štúdie o tom, že vo spravne zostavenej vegetarianskej strave nic nechyba, darmo som im ukazovala ze jem všetky odporucane potraviny! Stale hovoria svoje: ze nebudem rast a budem slaba, vchorlava atd(aj ked som už 5 rokov nebola chora :D)....
... privitala by som podporu niakeho vegetariana, a o jeho radu ako to prekonat a skusenosti... velmi dakujem!!

sade8

karioll
uz vo viacerych diskusiach si ukazal ako sa vyvysujes nad druhych ludi, urazas ich a podobne.
a teraz jedna otazka na teba:
BAVí TA TO?

kiki na

ahojte baby, to osm ja, zakladatelka temy :D dneska som bola na krvnych testoch, doktorka ma chvalila ake mam dobre vysledky.... tak som si spomenula na tuto temu ze som ju zalozzila, a rozhodla som sa pochvalit :P som rada ze som na rodinu nedala, teraz sa citim omnoho lepsie.... a vacsina rodiny si uz zvykla, je to v pohode....

sade8

ja jem len chlieb tmavy - a ten je naozaj tmavy, lebo si ho pecieme doma, a je to super - kupujeme grahamovu muku, a tam sa davaju vselijake psenicne klicky, otruby, slnecnia, lan atd.........je to super chlieb a zasyti ovela viac ako nejake biele pecivo - kto to neskusi neuveri.....lenze problem je v tom ze niektori nechcu prejst na tmave pecivo,a dalej sa laduju tymi bielymi roztiskami - no tak nech im chuti!!!

fooper

Životný štýl je veľmi súkromná záležitosť a sama sa prikláňam k názoru, že každý by mal jesť veci podľa svojho presvedčenia, nemá zmysel chrúmať zeleninku so znechuteným výrazom v tvári a myslieť pri tom na klobásku, prípadne naopak:). Spomínam si ako sa zatvárili moji rodičia, keď som im oznámila, že som vitariánka, ach jo, to bolo presviedčania, rozhovorov o zdraví a finančnej nezávislosti, pamätám si to celkom jasne. Pokiaľ ide o dosiahnutie "blaženosti", vynára sa mi niečo ako slovo "wellbeing", každý má vlastnú cestu, no nie každý to vidí. Držím palce na tej vašej...

- mira

Môžeš im povedať, ako biele pečivo, parky, salámy zahlieňujú a prekyseľujú. To je príčina všetkých civilizačných ochorení. Okrem toho obsahujú spústu chémie, prídavkov a ochucovadiel, priveľa soli ....
Viete, ktorá plodina sa dnes najviac postrekuje ? Cukrová repa.