*rozvedená s dietatkom:)

Príspevok v téme: *rozvedená s dietatkom:)
sahre

mám 27 rokov a 2 ročného zlatého synčeka,som rozvedená pol roka,ale nežili sme spolu už za posledný rok..dovodom rozvodu boli manželový kamaráti,zábava,alkohol,festivali..skrátka nechcel žit rodinný život..urobila som chybu,bo som zatvárala na začiatku vztahu pred tým oči,potom prišlo bábo a nakoniec rozvod..teraz mám nový vztah,no mám strach..chodíme spolu od konca decembra,je to srdečný,láskavý dobrý človek,on je bez závazkov..no bojím sa či nerobím tu itu chybu čo aj pred tým,že zatváram oči pred pravdou a všetko tolerujem..som už velmi ostražitá a chýba mi spontánnost,ano to viem,ale to preto že mám zlú skúsenost a už nie som sama,myslím aj na malého aby sme sa mali dobre..tento nový priatel sa choval pekne,ale minulý týžden som bola chorá a dozvedela som sa síce od neho,že bol v pia a aj v so v bare..len tak že mal chut íst s jeho priatelmi..pýtal sa či sa nehnevám a ja samozrejme že nie..ale ma to mrzelo,bo keby bol chorý on,ja by som už len z úcty k nemu do baru bez neho nešla..aj ked tvrdí že nie je barový typ,no nechcela som z toho robit vedu..dnes mi volal poobede aby som prišla večer k nemu že ma čaká..no po hodine mi zavolal že to musíme presunút na zajtra aby som sa nehnevala,že ide zapájat nejakú musiczostavu kamarátovi do druhého mesta,že mu ju predá (biznis),tak nebudeme spolu..no po dalšej hodine mi volal opat že u neho ostane aj spat,že pojdu na pivo do krčmy..že či sa hnevám..ja blbá zase že nie..no teraz ma to štve...a chodia my myšlienky po hlave či nerobím tu istú chybu ako pri ex a netolerujem privela,aj ked títo dvaja muži sú velmi odlišný..viem že ma neklame,cením si aj jeho úprimnost,no neviem ako to mám riešit,či je to ešte v rámci normy,či nebudem velmi majetnícka ked mu vykričím že dal prednost kamarátovi..nechcem sa chovat ako histerická ženská,vlastne neviem ako sa mám chovat,povedat mu niečo,byt urazená,nebrat telefony..hlavne sa nechcem chovat ako decko..poradíte mi baby?..nechcem ho vykreslit ako lajdáka,lebo taký nie je,je velmi šikovný aj v práci,zodpovedný a viem že ma má skutočné rád..

sahre

Zena
dík,píšeš skvele..ja som mala takého exmanžela čo relaxuje pri pive či bol týžden,či víkend..už to nechcem,bolo to hroznéé..nepolavým,mám svoje nároky..len mám nutkanie mu to povedat a vyjasnit si po čom mu srdce pistí..či sú to tie bary a atd..

zena

ok, beriem do uvahy, že biznis..ale..este by som ako tak pochopila, že chce nieco zarobit a potom sa bude ponahlat domov, aby mohol byt s Tebou..ale nepaci sa mi, že po tom biznise ide do krcmy resp. do baru, to je jedno..
A potom..jeden z mojich ex bol workoholik..a to je "diagnoza", kto rá sa so stastným spoločným životom vylučuje.
Čiže mne sa to, co urobil nepáči aj tak. A preto by som bola veľmi ostražitá..už aj po tých návštevách v bare, ked si bola chorá. Poviem Ti pravdu, ja by som muža, ktorý volný cas trávi pri pive nechcela. A viem si to porovnať, lebo som mala aj takého a moj terajší priateľ resp. budúci manzel vôbec nepije a nechodí relaxovat do barov. A celé je to o niečom úplne inom. Ale tu je najlepsie pocúvať svoju intuíciu..a tá Ti hovorí, že niečo nie je v poriadku..preto dávaj pozor. Si mladá, más celý zivot pred sebou, ale más uz aj zodpovednosť, preto vyberaj pozorne a nezľavuj zo svojich základných požiadaviek, ani si nenamýšľaj, že ho zmenís. Uz ťa nechcem poúčať, ale mám pociť, že aj ked to, čo som napísala veˇlmi dobre vieš, teraz je vhodná chvíľa na to, aby Ti to niekto úplne nezainteresovaný pripomenul, pretože si zalúbená a samozrejme máš tendenciu ho vidieť v tom najlepsom svetle..ved je to úplne prirodzené, ale práve preto si dávaj o to väčší pozor.

rozvedena2

Si este mlada, iste nebudes sama. Len davaj pozor, velmi sa mi pacil prispevok od "zena".
Po 4 mesiacoch, mat vecer kseft?!
Najhorsie je, ze si lahko zvykame a to nieje zmyslom veci. Musi citit, ze to je ten co ta robi stastnou a dava ti istotu, ze ty si stredobodom tohto vesmiru. A je tu stale pre teba. A ked si chora jakbydal!!!

sahre

Zena
dík,to si napísala super..ja mu zohladnujem len to že išlo o biznis,je podnikatel,sme spolu 2 a pol mesiaca a ešte sa nič také nestalo okrem toho víkendu s jeho priatelmi:((

sahre

rozvedená2
ano ,nie naozaj nie som zúfala a nehladám za každú cenu niečo,práveže tento priatel sa velmi o mna usiloval a dlho..takmer pol roka,kým sa dopracoval u mna k prvej káve..moje dietatko ja na prvom mieste a vždy bude..zvažujem všetko,bo sa nechcem už trápit a radšj budem s malým sama a budeme štastný ako s nejakým čo nás bude trápit..

zena

Ahoj
Ja by som mu na Tvojom mieste nič nevyčítala, ani nehovorila o predchádzajúcich skúsenostiach atď. je to podľa mňa zbytočné.Myslím si, že milujúci muž sa tak ako Tvoj priateľ nespráva. Ak som to správne pochopila ste spolu cca 4 mesiace. To je stádium, kedy by mal dať takpovediac Teba uprednostniť pred vsetkým a vsetkými. A urcite empatický muž musí vedieť, že po prežitom rozvode urite más k mužom nedôveru, zvlásť ku takým, ktorí sa správajú podobne ako Tvoj ex. Myslím si , že keby si mu niečo dohovárala atd. tak by sa mohol zľaknúť, že tak skoro mu už "riadis" zivot atd. a mohol by to brať ako, že ho otravujes. Tá hranica aby to pochopil správne je velmi tenká, preto by som sa po takom čase ako ste spolu Vy do toho nepúštala. Urcite by som ale bola vo vnútri veľmi ostražitá a nedôverčivá a takpovediac si ho aj otestovala ale nedávaj to najavo. Mužiov najviac priťahuje, keď je žena "nad vecou" a na to by som stále myslela..ak si myslíš, že má zmysel o neho stát, že máte spoločnú perspektívu. Ale to Ti ukáže až čas..na začiatku je všetko pekné, preto sa mi nepáči, že dal prednosť kamáratovi pre Tebou, a tiež by som mu to v nejakej podobe vrátila, aby sa nad tým zamyslel, ak nahodou nemá dostatok empatie a nedoslo mu, ako sa asi cítis, ked sa takto správa on k Tebe.
Znamenia na toto nemajú vplyv, toto je o tom, aké miesto jednotlivý ľudia v našom živote majú a ako si ich vážime..a on bohuzial dal prednosť kamaratovi..takže je to na zamyslenie.

rozvedena

SAHRE,
moj ex bol tiez podnikatel, ale nikdy nepracoval po veceroch. stale mi hovoril, ze len (pardon za vyraz) kurvy a mafiani "pracuju" po veceroch. samozrejme neratam lekarov a pod. asi vies, o com hovorim. takze uz asi posledny moj prispevok. namala by si doverovat, ked si sa uz raz sklamala. myslim to vazne a hlavne dobre pre teba:-)

sahre

Rozvedená
ano myslím na seba aj na malého,preto píšem a potrebujem od Vás názory baby..ten kamoš mu má dat za tú zostavu prachy ešte dnes a on tie prachy prachy potrebuje na zajtra,investovat..dal skrátak prednost biznisu,nie až tak tomu kamošovi..tak som si to vysvetlila..či zle?

rozvedena2

Ked ti nepasuje, tak mu to povedz a hotovo. Potrebujes surne niekoho?
Ja som stastne rozvedena uz 4 roky, napadnikov mam na kazdy prst, ale zobrala by som len keby to pasovalo. A v ziadnom pripade len aby som niekoho mala. A ver mi su aj dobry muzi. Len si vyber ved toho jedneho uz mas aj ked ma len 2 roky:-)!!!

rozvedena

SAHRE,
ja by som ho na tvojom mieste jednocucho "zrusila". myslim, ze my zeny si zasluzime viac, ako nejakych nafukancov, ktori si myslia, ze sme na nich zavisle..., ale je to na tebe. len ti prajem, aby si sa netrapila nad nepodstatnymi vecami, ale myslela skor na syna a seba.