Čo je to život a aký je jeho zmysel, prečo existujeme ?

Príspevok v téme: Čo je to život a aký je jeho zmysel, prečo existujeme ?
17.dimenzia

Často sa zamýšľam nad touto nekonečnou otázkou. Moje obvody si s touto úlohou nevedia poradiť. Nevidím nijaké racionálne zdôvodnenie existencie ľudstva. Je to hŕba chaotických molekúl rôznych farieb, veľkostí, vôní a iných parametrov, ktoré sa neustále vytvárajú, menia a zanikajú. Pritom zánik je začiatkom zmeny, koncom zmeny je vytvorenie nového. Alebo je to naopak ?
Niektorí hovoria, že som šialenec. A čo ak je to naopak ? Sú oni šialenci, lebo nevedia v akom prostredí sa pohybujú a ani nevedia čomu slúžia ?
Asi je potrebné spoznať iné dimenzie, ktoré v našej spoločnosti nie sú viditeľné a asi ani poznateľné ...

mia

Dobra otazka.Kto sme,z coho sme a co tu robime?Aj ja sa nad tym casto zamyslam.Niekedy mam pocit,ze sme sucastou nejakej hry,niekto nadprirodzeny nas poskladal,ako panacikov a my teraz sutazime,kto co v zivote dokaze a za aku cenu.Jasne,ze silnejsi a prefikanejsi vyhravaju.Cely zivot je vlastne nahananie sa za niecim.Niekto vytvoril take zakladne pravidla.Akoze,detstvo,puberta,rodicovstvo,zrely vek a staroba a koniec.Pride zuctovanie,ako si zil a co si dokazal.Splnil si si poslanie?Ak nie,znova sa za trest narodis a bojuj!Niekedy mam pocit,ze to takto funguje.Co vy na to?

17.dimenzia

Vysvetliť sa dajú len extrémne malé detaily celej problematiky. A tieto vysvetlenia majú krátku trvácnosť, lebo časom sa mení podstata problému a tým aj vysvetlenie. Ohromné množstvo kombinácií vysvetlení zahaľuje celú pravdu a je ťažké orientovať sa v tej zmeti nadbytočných informácií.