Nemcina alebo ruština

luba*

ona viAc tuzi po nemcine,vravi ze ked sa ucia na hudobnej ruske pesnicky rustina je jej taka nesipmaticka--tak neviem ale myslim ze sa to dost aj meni nam davali do hlavy ze rustina je svetovy jazyk a dnes to je uz anglictina

Lolka

inak bola som niekde na chate, ci na icq alebo kde to bolo a pouzívali tam nejaký cudzejsí jazyk a ci to neznelo ako slovanský alebo nejaká rustina. Takze nevie kde ju zivot zavedie, medzi akých ludí..

dariana

teraz som si precitala nejake prispevky.
ang sice historicky vznikla s nemciny , ale podobnost je velmi mala. prvy jazyk som vedela nem a nemozem povedat, ze mi to nejako zvlast pomohlo do ang.
a dalsie ma napadlo. Dnes su rusi rozlezeni po celom svete, asi predsa by som rozmyslala o rustine.

dariana

tazke rozhodnutie, len moj nazor. zijem v Kanade.
To by sa jej zisla viac rustina. Je tu vela rusov, a okrem toho rustina je slovansky jazyk, co by jej pomohlo pri komunikacii s ostatnymi slovanskymi jazykmi.
Ucila som sa nemecky i rusky. a musim povedat, ze nemcinu som tu nevyuzila. Skor ta rustina, resp. mi to pomohlo pri komunikacii napr. slovanskou emigraciou (samozrejme aj s ruskou)
Avsak by som ti poradila, vlozit vsetko do ang.ako do prveho cudzieho jazyka. Nestaci len nieco vediet, ale byt dobry v jazyku, nielen v komunikacii ale v pisomnom prejave,...
A ked dcera bude napr. na VS, doporucujem prerusit skolu na rok a vyhnat dceru na babysitting do nejakej ang. krajiny. Skolu potom moze dokoncit. Urobil to moj syn a dnes nema problem najst pracu. Ang vie kadekto, ale nie kadekto nabral dalsiu jaz. skusenost napr. v zahranici.
Neodpovedala som ti na otazku, ale mas aspon moj pohlad na vec.

lishka

to nic, mylit sa je ludske. :o)
si raz tak citam sms-ku a pozeram na to, ze nieco mi tam nesedi, a ja napisala "my" namiesto "mi". :o)

Lolka

zálezí kde jazyk vyuzije, aké krajiny tuzi navstívit, aj s anglictinou sa myslím vsade dohovorí. A rustina sa mi zdá lahsia ako nemcina, ale zasa nemcina je si podobná s anglictinou si myslím a preto tiez mozno by pre nu nebola ani tazká nemcina, ked ovláda anglictinu. Zálezí co bude pre nu lahsie. Alebo od toho aký ma talent ucit sa na jazyky. Ak zvládne tazsie, moze sa aj tazsie ucit. Ruzstina a nemcina je mozno v jej pripade rovnako tazké alebo lahké. Mozno sa mýlim.

sisisissi

studujem nemcinu no sama zial vidim ze uz je na ustupe, rustina ju predbehla, vlna sialenstva ze rustinu nebudem potrebovat sa dviha a ak ju bude vediet Vasa dcera iste sa jej to vyplati.