Gynekomastia a jej liečenie.. som zúfalý!

rene1337

Gynekomastia je hormonalna zmena bohuzial pokial je po endokrinologickej strane vsetko v poriadku da sa to odstranit iba plastickou chirurgiou. Vacsinou to zacina od pubertalneho veku kde sa to napravi samo alebo vobec.

karol500600

Nic s tym nespravis...
mam to tiez uz asi 8-9 rokov a mam 27.
Najhorsie je to, ze som bol aj na USG, kde potvrdili pozitivny nalez na oboch prsnikoch, aj u endokrinologa, aj na chirurgii a odbili ma tym, ze tak nic nevidia a ze to je normalne, ze si to nemam ani vsimat, takze asi takytu pristup...najhorsie vsak je to, ze ked sa otepluje, citim tam az take palenie, akoby to istlo vybuchut, roztrhnut....je to hlavne problem psychickeho charakteru, kedy sa nemozem na seba pozerat ani do zrkadla a trciace \\\"struky\\\" pod trickom tiez nie su Bohvieco...som na to vrcholne nahnevany, trpim psychicky, stale si to toho vrtam...asi si budem musiet nasporit na plastiku, ktoru si zaplatim sam...

Motuz

Samozrejme je to choroba ktora sa da liecit, bud cestou bezneho uzivania tabletiek a injekcii po niekolko tyzdnov, alebo operativna liecba. Podla toho ci je zvacsena iba prsna zlaza alebo sa aj ri nej uklada velke mnozstvo tuku sa lekar rozhodne aky postup zvolit. Navstiv svojho lekara, posle ta za endokrinologom, ten po vysetreniach urci liecbu