Pitie destilovanej vody

RNG

ten clanok z Mercoly je omyl, alebo zamerne zavadzanie.
Nas moc obsahuje prakticky vsetky kvantitiy menovanych mineralov, co cez den zjeme. Jedna sa teda o velmi vela gramov takze ci pijeme vodu s 0 mg alebo 80 mg soli, na tom vela nezmeni.
Ja sice pouzivam destilovanu vodu, ale povacsine ju pijem uz ochutenu vo forme cajov ci riedenych ovocnych stiav, len zriedka bez prichutenia.
Ze destilovana voda rozpusta nejak extra rychlejsie kovy alebo vytahuje pri vareni mineraly je loz, to zialbohu nijak inac nemozem nazvat.
Naviac ked sa napr v zeleninovej polievke mineraly vyvaria, predsa sa nestratia a ostanu vo vode, ktoru ako polievku tiez zjeme, takze sa tak ci tak do tela dostanu, dokonca v tekutej a lepsie absorbovatelnej forme.

RNG

Ja pijem destilovanu vodu(aj cela moja rodina) uz vyse 20 rokov. Ako som povedal uz mnohokrat, voda nie je zdroj mineralov, ale pevna strava. Voda je len prostriedok na ich rozpustanie a cistenie tela.
Clovek potrebuje radove viac mineralov, ako sa aj v silne mineralizovanych vodach nachadza, nieto v makkej vode, ktoru mame vo vodovodnych systemoch(nasa ma napr 80 ppm=80 mg mineralov na liter, a my potrebujeme dostat do tela, 2000 mg NaCL, 3000 mg roznych vazieb K, 1500 mg Ca, 800 mg Mg atd.takze je zrejme, ze to s tej vody ani ziadnych inych nemozeme dostat)