Je psycholog zadarmo?

severanka

xyz : :D ja mám odkiaľ vedieť čo by ti poradil... ? :D nie som vyštudovaná psychologička :D ale pokiaľ viem, psychologovia museli najskôr vyštudovať a až potom mohli rozbehnúť túto prácu, takže bežný človek asi ťažko vie odhadnúť na základe čoho psychologo pomáha a radí

joni_

nie, nie, mas nespravnu predstavu o psychologickej pomoci, tam ti nedavaju zarucene rady :) ako by som ti to priblizila...
ja som tam chodila kvoli chronickej chorobe, ktora mi robi problemy v sukromi aj v praci, psycholog mi nedaval rady typu: chodte tomu alebo tomu lekarovi, dajte vypoved z prace atd... bavili sme sa skor o tom, co to pre mna vnutorne znamena, v com ja vidm problem a v com mozno on vidi problem, ake vidim moznosti a ake v nich vidim rizika, a ake moznosti vidi on, pomahal mi hladat vychodiska a spravne postoje k veciam a k ludom, k sebe samej...
no tazko sa to vysvetluje
kazda terapia je celkom ina, lebo ide o celkom ineho cloveka a ine problemy
myslim, ze nic s tym nepokazis, ked to skusis :)

vecernica

je zadarmo ak mas papier od obvodneho.
skus a uvidis..o com je to u psycho, mozno niekomu to pomoze,ale musis si pomoct najma sama. to nevies aky mas problem? a nevies riesenie/ SKUcTOCNE TO NEVIES SAMA?

severanka

xyz: to j e super, že tu máme takých ako si ty, ktorý dopredu vedia ako prebieha psychologické sedenie a čo by ti psycholog odporučil v tej danej situácii

xyz

joni napr. by si vystudoval skolu a nemohol by si sa zamestnat a uz si viem predstavit tie psychologicke rady,ze chodte zatial na kurz alebo do zahranicia a bla bla bla ...

joni_

mne to pomohlo, necakaj zazrak, ze ti hned povie riesenie a bude vsetko dobre, je to hlavne tvoja praca, ale psycholog ti pomoze najst spravny smer a upozorni ta na veci, ktore si mozno nevsimas, alebo ktore by podla neho bolo treba poriesit...
mne terapia urcite pomohla

xyz

mna by zaujimalo,ci vam uz psycholog pomohol vyriesit problemy,lebo som kedysi uvazovala,ze pojdem k psychologovi,ale aj tak by mi nijak nepomohol,lebo som sa trapila kvoli praci a co vy ostatni,pomohlo vam to vyrozpravanie sa???

joni_

teda ja by som normalne zvolala tomu psychologovi, ktoremu mam v plane ist a opytala sa ci potrebujem listok a ci budem platit a vec je vyriesena, nevidim dovod aby ste sa tu stale dohadovali, z prispevkov je zrejme ze u kazdeho psychologa to funguje inak