Darček od nového priateľa? ANGÍNA?

Príspevok v téme: Darček od nového priateľa? ANGÍNA?
zvonceeeq

Dobry den, chcela by som sa spytat. uz mesiac a pol chodim s jednym chalanom. odkedy sme sa vsak dali dokopy-teda skor odkedy sa bozkavame,som často chora, mám nadchu anginu..tu som prekonala minuly mesiac, mno vratila sa mi zase..chcem sa spytat ci je mozne, ze on ma nejaky bacil, na ktory som ja chytlava. zvlast ma trapi ta angina, pretoze on prekonal v detstve mononukleozu. ci nemozu ostat nejake pozostatky v organizme

zvonceeeq

aham.. hmm.. dakujem.. aaa 4ivko:ja som aasi myslela tu anginu.. pretoze mi napuchli mandle a tazko sa mi prehlta..:(... a to znamena ze ked je bacilonosic, od neho budem stale chora? on sa toho uz nezbavi?

adka00

KED MAL MONONUKLEOUZU TASA DAVNO PRELIECILA A URCITE TO NEDOSTANES ,ALE BACILONOSIC TEN TVOJ PRIATEL MOZE BYT A PRITOM ON CHORY NIKDY NEBUDE TAKZE TAK .AHOJKY

ivko111

píšeš nádchu, anginu. To sú dva stavy ktoré spolu nesúvisia. klasická angína ide bez angíny, v tomto prípade by teoreticky mohol by byť nosišom streptokoka a Ty by si sa opakovane nakazila-ale bola by to vždy klasická angína-tj.veľká bolesť v krku, často horúčka, bez kašla a nádchy. Ak ale mávaš nádchu, pobolievanie, škriabanie v krku, kašel, tak to nie je angina, ale bežný respiračný infekt spôsobený vírusom a to potom nemáš od priateľa, ale skôr zo školy, roboty. Inak ale aj ked by zrovna on mal pyogénneoho streptokoka a nemá žiadne obtiaže, sa vyšetrenie jeho alebo dokonca liečba nedoporučuje.

lea

moze byt bacilonosic. asi by mal poziadat svojho lekara o vyter z hrdla- ak je nosicom napr. streptokoka, co nie je zriedkave, mozes to dostat. otazka je, ako mu to navrhnes, aby sa neurazil

zvonceeeq

noo lenze problem je v tom ze on nie je vobec chory.. one je zdravy, len v detstve mal tu mononukleozu. ale on je velmi odolny, je stale zdravy.. a on sa odomna nenakazi..ja len ci sa nemozem nakazit od neho. ci nie je bacilonosic

leerka

samozrejme, ze od neho mozes dostat hcorobu, aj moj chalan ked ma zapalene hrdlo, a nahodou sa bozkavame, tak to prejde aj na mna.....