rakovina krcka maternice

zulik

byvam v nl,dnes mi vovlal doktor(asi pred tyzdnom mi robili vyter).povedal ,ze mi nieco nasli,moze to byt aj rakovina,ale viac az zajtra,pretoze som objednana gynekologovi.takze asi o 12-tej som pocitila strach,ozajstny strach....a ked sa ma moj maly pytal""mami a preco places"""? zajtra viem viac,mozno je to len plany poplach....

zulik

prave som sa dozvdela,ze mi nieco nasli.Baby ja sa tak bojim,mam 30 a maleho synceka.Ma s tym niekto skusenost? ozvyte sa prosim

bambulecka

lilly2, musim Ta trochu poopravit,ockovanie odporucaju mladym dievcatam priblizne od 12 rokov,koli tomu aby to stihli este pred prvym sexualnym kontaktom.Pretoze pri pohlavnom styku sa prenasa hpv,ktory moze sposobit rakovinu krc.maternice.(26 rocne uz nema vyznam ockovat :) )
Tymto ale v ziadnom pripade nechcem robit reklamu tomuto ockovaniu! Prave naopak,tieto ockovacie latky su nove,cize nepreskumane a maju strasne vedlajsie ucinky: od ochurnutia noh ,tvare, odpadavania.....az po smrt!
Zomrelo uz najmenej 8 dievcat(oficialne nahlasene pripady)dalsich 800 pripadov vazneho poskodenia zdravia bolo hlasenych len v Nemecku!
Ja by som svoju dceru nikdy nedala zaockovat ako pokusneho kralika.Az po rokoch sa ukazu dosledky.

viky

ALEBO SI V GOOGLI VYTUKAJ LIGA PROTI RAKOVINE DAJ SI PORADNU A TAM TI LEKARI OCHOTNE ODPOVEDIA NA VSETKY TVOJE OTAZKY. MAJ SA VELA STASTIA

sharika

Dakujem za vase odkazy,ja nemam rakovinu krcka maternice,a dufam ze ju mat ani nebudem,len ma tato tema zaujima a chcem aby sa o tom hovorilo,a na internete som uz tolko toho citala a pocula,ale chcem vase reakcie a prispevky aby tie dievcata ktore nieco take maju alebo mali o tom vedeli viac,a smaozrejme ze pravidelne prehliadky su samozrejmost...

lilly2

sharika, ja len k tomu ockovaniu. Nie je pravda, ze len v detstve. Zaockovat sa mozes dat do svojich 26rokov, avsak na vlastne naklady /cca400eur/. Potom je to uz neucinne. Ale najnovsie sa budu ockovat uz vsetky dievcata, ktore maju v sucasnosti menej ako 11 rokov na trovy statu.

zabicka1611

no poviem ti takto...u nas v rodine to tiez nikto nemal..az raz moja teta isla na prehliadku a gynekolog jej povedal ze ma rakovinu krcka... chodila na vysetrenia a bola na operacii a teraz je uplne v poho...uz jej nic nehrozi a preto by ziadna baba nemala zanedbavat tieto prehliadky!! :)