Ako keby mi chcela vyskocit koleno

Príspevok v téme: Ako keby mi chcela vyskocit koleno
elnka18

Ked sa pokusam urobit snuru mam taky tlak v nohe ako keby mi islo vyskocit.Ale to ma az tak netrapi ale moje druhe koleno.Ked su cupnem na niekolko minut v kolene mam taku bolest ze mi ho od tej bolesti az nohu vyrovna.. v poslednom case ma uz zacalo boliet uz aj pri chodzi ked napriklad sa otocim .. K lekarovi uz nechcem ist pretoze som bola uz raz s nim a povedal mi ze na moj vek ich mam dobre.Nemate niekto podobny problem alebo mi aspon neviete poradit co to moze byt??
pri rengene mi nic nezistil ale vtedy ma to este tak nebolelo ako teraz

vsevedka

Čako Salonka, no keby som bola z BA, tak začnem s tebou behať popri Dunaji, a tvoja chrupka by sa nám poďakovala...Ja som trošku pribrala ako sa nehýbem.
Teraz ja dík tebe za info.Moje koleno rozdrúzgalo auto, výsl.:lézia mediál.menisku,(par.meniscektomia) a nález CHP mediál.kondylu femuru a tíbie II.st.(koblácia).Som 5. deň od AS zatiaľ sa mi opuch nelepší, bolesti mám snáď väčšie ako predtým.Okrem Fraxi. kôli kŕč.žilám a pľúc.embólii v rodine neberiem nič.Cviky mám odpor.2-sedieť a dvíhať nohu(ale nedarí sa ani pár krát a ležať, tlačiť nohu do podložky, teda hl.koleno a prsty ťahať k sebe-to by ešte šlo).Koncom budúc.týždňa, keď vyberú stehy sa budem pýtať na RHB.No mne by spravilo najlepšie plávanie(veď som zn.ryba) a v lete preplávam celé km, len na plavárne nechodím kôli kvalite vody).Už aby bolo leto!Ten Piasledin má dobré zloženie-avokádo premasťuje a o Synocrome čítam väčšinou chvály, len ja sa bojím, hoci je ten hyalur.čistený, sú možné alergie hl.u alergikov a nar.imunity, tak neviem či do toho pôjdem, a nebudem len natierať Biorou(tiež k.Hyalur.)A možno skúsim perorálne ARTENAl MPX(glukozamín, chondroitín,zázvor.extrakt,zinok,Evit.,C vit.,B3).Ja som mala AS v NZZ, dopoludnia operácia, popoludní domov,(ale samozrejme sa platí za každé vyš. i operáciu), ale špitále ako pacient nemusím...

salonka

Ahoj Vševedka!Netušila som,že si vlastne po úraze.Myslela som,že sa Ti jednoducho len opotrebovalo koleno a chrupavka.Tak u teba to bude asi o voľačo dlhšie trvať,kým sa to popraví.Ale,môžem Ti povedať,že mne žiaden Fraxiparin nedávali ani pred výkonom,ani po a to si myslím,že pri mojej 137 kg záťaži by bolo plne na mieste.Ale ako správný zdravotník som neprotestoavala,lebo mi nič nebolo okrem zákroku.A všetko išlo v pohode.Nedostala som ani žiadnu embolku,ani ma nepostihla tromboza.Teda na moje šťastie!Mňa operovali v Bratislave v Antolskej nemocnici na ortopédii.Za jedn deň som bola doma,lebo ich teda tlačilo miesto,nakoľko boli stále plné oddelenia.Ale ani to som neprotestovala.Ja pracujem na oddelení v nemocnici,kdy operuje aj ortopéd a robí tieto výkony tiež.Ale je to plne platený výkon pacientom,tak som si to dala robiť tu.A neľutujem.Naozaj to všetko nejako rýchlo a v pohode prešlo.Injekcie na podporu chrupavky sa volajú Synocrom.Sú to po tri injekcie v jednom balení,vyšli ma okolo 600sk,raz o niečo viac.Ešte ma napadlo,že tesne po prvej kontrole som brala lieky Piascledine tbl a to 1x denne.Na opuch a tieto veci okolo toho.A Raz mi dali tabletky Flamexin 20mg 1x denne.Ale v podstate som posledné ani nedoužívala,lebo som už rovno dostala Synocrom injekcie.Ale myslím si,že aj liečba je individuálná na každého pacienta.Neviem,či Ty máš aj Dg:Chondropathio,ale ja ano.Ide vlastne o nešpecifikované poškodenie chrupavky.Drill quadricepsu som naozaj odláíkla,ale nemôžem povedať,že by mi to poškodilo a sťažilo regeneráciu po menisectomii-zákroku.

vsevedka

Tá bolesť by mi nevadila(veď ani analgetiká som žiadne nebrala kôli žalúdku a to ostatní vyfasovali 5 tbl.domov a ešte si dokupovali,) len kôli tomu opuchu nemôžem zohýbať nohu a takmer ani chodiť.Spolupac. fasla len 3 fraxiparíny, ja mám 10! Noo, som vo všetkom lepšia.Ale noha mi puchla hneď ako mi dali sádru dole po tej nehode,už dávno, len ortopédi boli slepí... MRI ukázala okrem cysty i tekutinu a tak si to dáko pokračuje.Zatiaľ si mám nohu šetriť.Redonovu drenáž som ja mala.Koleno ledva ohnem do pravého uhla.Teba kde prosim ťa operovali a ešte keby si si spomenula tie injekcie na podporu chrupavky.

salonka

Ahoj vševedka!Tak ja tvrdím,že každé telo je iné a preto aj bolasť každý vníma inak.Ale ja som od prírody taká otrlejšia k bolesti a preto ma naozaj viacej bolelo v kolene pred zákrokom,ako po ASK.A to musím povedať,že som RHB dosť odflinkala.Ale to je o inom.Mala som ľadovať,ale naľadovala som po operácii doma vôbec,cvičiť s kolenom a s naťahovaním svalu som mala robiť denne 1000x,ale aj to som vydržala len dva di,potom som spravila len 300 denne a viac som nechávala na náhodu,že ma to nebolí a je koleno ohybné aj bez cvičenia.Ale opuch som mala aj ja asi ten týždeň,vpichy po zákroku som nemala zapálené,nakoľko som ja ale nemala Redon-fľašu na odtok prebytočnej krvi a bordelu z rany,tak si myslím,že mi to asi aj preto išlo tak rýchlo a relatívne bezbolestne.Moje stehy sa vyberali až na 10. deň,lebo mal lekár dovolenku.Ale v pohode išli von.Koleno bolo mierne opuchnuté asi ten týždeň,dokonca sa lekárovi zdalo,že je tam aj trocha vody,ale to sa vraj samé vstrebe.Aj tak bolo a nemuselo sa už do kolena zasahovať operačne,ak nerátam injekcie po operácii,čo som brala na obnovu chrupavky.Ale v každom prípade ,je dobré odpočívať,nezaťažovať koleno hneď.Ale ani ho veľmi šetriť,lebo stuhne.Sama prídeš na to,čo Ti pomáha na koleno najlepšie.Spávala som ale týždeň s podloženým vankúšom pod kolenom,to mi robilo dobre.Ale nemôžem povedať,že by ma veľmi bolelo po operácii.

vsevedka

Ahoj Salonka,trápila som sa pár mesiacov s kolenom.MRI-poškodenie meniskov a Bacerova cysta, následne tento pondelok AS kolena, výsl.:bola poškod.i chrupavka, musela byť obrúsena a letovaná a vnút.meniskus.Dnes som bola na KO:op.rezy nezapálené, ale stále mám veľké bolesti a včera som mala opuch až do 4cm.Na ďalšiu KO mám ísť o 7 dní i vybrať stehy.Tebe sa to hovoríš dalo rýchlo do poriadku?Ako dlho si to ľadovala?

elenka18

a vodu v nich nemam na 100% a ci som spadla no to si nepamatam ale mam castona kolenach modrinky mozno som sa buchla ale nepamatam sa nato niekedy pozeram ze odkial sa mi tam nabrala ked som nic neurobila ale to mozzno je len obycajna modrina

elenka18

no takja mam 18 na zakladnej som mala 4 roky atletiku skoro kazdy vecer som behavala teraz som vl tete kazdy den na biku niekedy na stac. doma obcas na korculiach ... lenze mna to ako keby boli niekedy vobec a niekedy ta bolest pride znova...

salonka

Nechcem Ťa Elnka18 strašiť!Ale byť Tebou,dám sa objednať na magnetickú rezonanciu kolena,prípadne na CT vyšetrenie.Príznaky bolesti v kolene,ako máš Ty,ja dobre poznám,nakoľko sa mi prejavovali podobne.Tiež ma bolelo v kolene,sem tam aj v otáčavom pohybe,ako Teba,ale teda liečil ma ortopéd,tak som sa spoliehala,že je to všetko ok.Pracujem ako zdravotná setra v nemocnici a pri prekladaní pacienta na posteľ som si riadne koleno udrela do bočnice postele a vtedy som koleno dorazila úplne!Bolelo,pálilo ma v ňom,už som si vedela zatlačiť na určité miesto,kde som si zaručila aspoň pár minutové uľavenie od bolesti.Najlepšie mi pomáhal ľad na koleno!Ale ak ma už koleno bolelo pár mesiacov,tak som si povedala,že stačilo!Išla som na magn.rezonanciu,čo je nebolestivé vyšetrenie,len tam ležíš a počitač sníma Tvoje poškodenie v kolene.Tak sa zistilo pred rokom,že mám roztrhnutý predný meniskus a opotrebovanú a naštiepenú chrupavku v ľavom kolene.A operácii nedalo vyhnúť.Ale to mi nevadilo vôbec,tešila som sa ako blázon,že na ňu idem,ikeď som mala aj strach,ale vidina úľavy bola silnejšia,ako môj strach z operácie.Na ASK kolena som sa dostala presne 18.2.2008 a teraz po artroskopii kolena nemám žiadne bolesti,dokonca som sa vrátila aj po 4 mesiacoch po zákroku ku svojim kolkom,nakoľko som registrovaná hráčka kolkov,kde sa mi tiež iste koleno poriadne opotrebuváva.A ak k tomu pridám aj moju váhu ,137 kilo,s ktorou som išla na operáciu,tak niet sa čo čudovať,že som sa z operácie tešila,lebo som vedela,že by mi mala odstrániť môj bolestivý a ročný problém.Ja som vlastne rok krívala,kým som sa odhodlala na operáciu a už ma nebolelo len koleno,ale aj zadok,lebo som pernamentne krívala.Ale teraz je to pohoda,neviem pomaly,že som mala operované koleno.Po týždni s barlami,po týždni s palicami od operácie som sa v pohode vybrala na prvú túru s deťmi a mužom do malého lesného parku v Bratislave,po 4 mesiacoch som sa vrátila ku kolkom,čo je myslím super!Ešte musím pripomenúť,že som od operácie doteraz vybrala tri série troch injekcií do kolena,ktoré sú na obnovu a regeneráciu chrupavky.Ale ani tá injekcia nie je neznesiteľná.Vydržať sa dá!Tak neváhaj a niečo s kolenom rob.Ale účinné,nie nekonečné kontroly u obvodných ortopédov,ale choď k riadnemu ortopédovi,choď na vyšetrenie a ak treba,aj na tú operáciu.Stojí to za tú úľavu v kolene!Držim palce!Neviem,koľko máš rokov,ale mne sa to oplatilo aj v 41-ke!