VOLBY

CMu_Q

co sa stazujete, sme parlamentna demokracia, a demokracia znamena a umoznuje ucast ludu na sprave verejnych veci, na rozhodovani, umoznuje volit, aby sa na zaklade nasich zaujmov mohla zostavit vlada, parlament a pod, ktore nasledne budu "istym sposobom" realizovat tie zaujmy, ktorymi disponuju a pre ktoore sme ich volili. Otazky typu Preco volit, ja nejdem, naco? su trapne. Tak si obcan SR, mas pravo vyjadrit svoj nazor, svoju mienku hlasom, tak chod a ked nejdes tak bud ticho (nenadavaj ze teraz zvolili toho a toho) keby kazdy clovek , resp. obcan SR vyuzil svoje pravo, hned by zostavenie vlady, parlamentu bolo objektivnejsie nasim nazorom, postojom, zaujmom a verim ze i vyvoj (politicky, ekonomicky, socialny) by bol lepsi v nasej krajine (teda aspon v zmysle tom, ze by viac zodpovedalo nasim zaujmom). Lenze niekto bude trucovat a nepojde. Ok je to len pravo a je len na nas ci ho vyuzijeme.
Samozrejme tieto volby nie su az tak dolezite nakolko prezident v parlamentnej demokracii ako zriadeni statu nema takmer ziadnu vyznamnu pravomoc, uz z ustavy vyplyva ze je len tzv. symbolom statu, ktory zastupuje krajinu navonok, dovnutra, samozrejme ma moznost zamietnut zakon prijaty NR, ale ak sa na tom NR opet uznesie tak ten zakon nadobuda platnost aj bez podpisu prezidenta.!
rrrr - a tiez poznamka typu: dostanem za to nieco? strasne hlupe zmyslanie,...ale tak asi sme taky narod. co uz...

prepacte mi za ten prispevok (trosku nahnevany) ale niekedy mi to fakt neda. Mimochodom ja sama som nebola volit, ale nie preto ze by som nechcela, ale povinnosti mi v tom zabranili, verim ze na druhe kolo uz bude cas.

mia 90

aj mne sa to zda ze tie styri miliony na kazdeho boli maximalne zbytocne vyhodene peniaze, mohli za to zvysit nejake davky, alebo hocico ine, a ani som poriadne nevidela ziadne propagacie...a uz by som chcela vidiet tych ktori tvrdili ze neminuli ani cent zo statnych korun...ale uz to je aj tak jedno