Kontaktné šošovky

peter999

Caute
ja nosim kontaktne sosovky od 1994 s asi dvojrocnou prestavkou (hlavne kvoli vojenskej sluzbe) Dovtedy sa mi zrak neustale zhorsoval az do doby, kym nam na ocnej klinike v Zline neodporucili vyskusat ich. Mozem smelo tvrdit ze vdaka nim sa mi zrak ustalil a odvtedy sa mi dioptrie nezmenili. Nosim ich 18 hodin denne, s rocnou zivotnostou (vyrobca Bausch and Lomb), ktore si musim na noc davat do dezinfekcneho roztoku (pouzivam iba RENU Multiplus), ale je to pre mna uplna rutina. Zasadne ich kupujem u predajcu, ktoremu chodim od zaciatku. VZDY ked k nemu pridem vysetri mi nielen dioptrie ale aj ocne pozadie. Zasadne neodporucam kupovat sosovky len tak v optike stylom "mam take a take dioptrie, prosim si k.sosovky". Netreba sa toho bat, casom to budete brat sucast svojho zivota tak ako aj okuliare. Treba si iba dat pozor na chemikalie a dat si pozor na obycajne pultove predajne. Kamaratka mi nedavno rozpravala, ze sa jej uz tretia sosovka v oku roztrhla a musela si ju pracne vyberat. Mne sa to osobne nikdy nestalo, najskor preto, lebo si davam pozor kde a co kupujem. Tieto od Bausch and Lomb ktore nosim su na denne pouzivanie s rocnou zivotnostou, ale menim ich apriblizne po 15-16 mesiacoch.

el.vi

to musis ist k ocnemu, alebo do optiky, aj tam ti ich z radostou predaju...ale objednavat cez net určite nie...to sa myslim ani neda...
...ale tu je informacne jedna stranka... : www.sosovka.sk

crazy

Cawte...mohol by mi niekto poradit nejake stranky skade by som si vedel objednat kontaktne sosovky ? piste na ICQ: 341-141-302 alebo na mail crazykfc@pobox.sk...

nela

a hlavne, co to tu citam? preco by sa nemohla malovat, ked ma sosovky? ved to nie je najmensi problem...
ale lvapky odporucam gen teal alebo refresh, tie sa mozu aplikovat priamo na sosovku.

nela

Ja ich tiez pouzivam uz druhy rok, som kratkozraka, mam astigmatizmus a syndrom sucheho oka, denne pracujem v klimatizovanej kancelarii a napriek tomu okuliare nosim zriedka. Uz sa mi pri zrejme nespravnej aplikacii stalo, ze mi zmizla v oku (zrolovala sa a nemohla som ju vytiahnut), niekolko minut trvalo, kym sa vyplavila, ale inak v pohode, ziadne ine problemy nemam. Odporucam vsetkym, ktori chcu zacat nosit a este sa nerozhodli.

el.vi

ahoj ludia, ...neviete nahodou ako to teda je s tymi roztokmi na sosovky Renu?...je pravda ze su skodlive?...pred par dnami bola taka správa...

:)

no ja mam zopar sosoviek, ale su to sosovky skor ozdobne, smajlik, biele, cierne, cevene a take, no ja z nimy nemam ziaden problem, necitim ich, len ked si ich davam , trosku ma pali oko :) ale to hned prejde

cairo

ja nosim sosovky uz druhy rok a neviem si ich vynachvalit. v pohode sa kazdy den licim a plati ze najprv dat sosovky a potom nalicit a najprv ich vybrat a potom odlicit. nemalo by sa v nich spat ale aj to sa mi uz podarilo.. len ich udrziavaj ciste a je to v pohode

iriska:)

no ja mam 14 rokov, ale nosim len okuliare, v juni by som mala dostat sosovky, pytala som sa jednej pani, ktora k nam obcas chodieva a pracuje ako ocna lekarka, a tvrdila, ze mi ich moze dat ale treab ich striedat....nemohli by ste mi sem alebo na mail napisat nejake dolezite podrobnosti? viem, ze mi zrejme vsetko povedia, ale chcem byt vopred pripravena:) okuliare ma totiz dost obmedzuju, hlavne pri sporte....furt si ich davat na nos a do puzdra...hroza:)