Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Preco moj syn trpi pre hlupost druhych

Príspevok v téme: Preco moj syn trpi pre hlupost druhych
helenn

Tak chcela by som vas poprosit o radu .Postavili sme si domcek v jednej dedinke kde su obcania madarskej narodnosti,zije sa nam tu velmi dobre su tu zlati ludia a dokonca sme sa naucili aj ich jazyk a hlavne moje deti.No a kde je problem ???Moj syn nastupil do Zdruzenej strednej skoly kde sa mu vysmievaju ze je madar robia mu zle ,podotakam ze do tej skoly chodia aj nasi obcania ,,romovia"a ti robia par takym detom zo zivota peklo.Chlapec mi nechce chodit do skoly a stalo sa ze aj jedneho roma zbil no samozrejme dostal podmienecne vylucenie zo skoly .Nenechala som to tak a isla do skoly a viete co mi povedali??Ze nech vydrzi ,ze riaditelstvo nevie co s nimi a pravdu povediac sa ich aj boja ,ale preco musi trpiet za to moj syn ze vie po madarsky a tak isto aj o anglicky,nemecky ale to nikomu neprekaza.Neviem ludia ale co su tu romovia ze sa ich bojime a to ma najviac stve ze ucitelia nechaju trpiet NASE deti preto aby lebo sa boja o svoje zivoty .Je to normalne?!?!?!

adka00

NO HELEN NEMAS TO FAKT LAHKE.JA MAM 2 SYNOV TEN STARSI MA NA ROMOV ALERGIU MINULE JEDNEHO VYHODIL Z AUTOBUSU.vRAJ NIC ZLE NESPRAVIL ,LEN SA MU CHCELO ,,CIKAT" TAK SA VYMOCIL V AUTOBUSE POD SEDACKY.ALE SYN HOVORIL ZE VSETCI BOLI TICHO KAZDY SA BAL A ONI TO DOBRE VEDIA ZE Z NICH MAME STACH.

helenn

Dala som ho do tej skoly preto lebo vlastne to je zdruzena skola on chodi na obchod a podnikanie a je tam viacero odborov.A podotykam ze ti podarenci nechodia s nim do triedy ale oni si chodia po triedach,lebo nikto im nic nepovie.Viem ze sme neni rovnaky a dole klobukom pred rommi co sa snazia zapadnut do nasej spolocnosti,ale bohu zial je ich malo aa preto sa nemozme cudovat ,ze ich nikto nema rad.Ja mam s nimi strasne skusenosti a este ani jeden ma nepresvecil,ze oni su neni zly.

lulina21

kikina súhlasím s tým že niektorý rómovia sú slušnejší ako podaktorý biely,romóvia sú menšina ktorá si vytvorila o sebe obraz spôsobom svôjho života a skutočne to je otrasné ako žijú a ako sa správajú,ale nemôžeme hádzať každých do jedného vreca!!! napr. ja som tiež pol.cigánka,slušná,zdravá,aj pekná,vždy upravená,čistá,nenadávam,nekradnem a sme normálna rodinka,mám len jedného súrodenca,matura ukončená,práca v norme ale zatial som nikdy nemala problém,niesom ani čierna,len snedá..
A nehambím sa za to!!!

jedna

helen je to naozaj smutne, ale zial, je to realita. skor sa mi natiska otazka, ze preco nastupil tvoj syn do takej skoly? urcite ste sa o jeho buducej skole informovali a nemohol vam uniknut fakt, ze ju navstevuju prevazne romovia. no a tato skutocnost ovplyvnuje uroven skoly. nakolko aj skola nesie svoj podiel na formovani osobnosti mladych ludi, tak v takej, kde je sikana, su vulgarnosti a oplzlosti,... sa osobnost tvojho syna sotva bude formovat v pozitivnom smere. ja viem ze nie vsetky deti prospievaju tak, aby mohli nastupit rovno na gympel, ale aj tak si treba skolu vybrat dla jej urovne. iste, ze ani na strednych sa asi sikane vyhnut neda, ale skolu, ktoru navstevuju v 70% romovia, tak by som obchadzala na sto honov.....

kikina

helenn, nemyslim si to o tebe. Viem si predstavit ake to musii byt pre teba a pred svojho syna. My u nas mame tiez jednu cigansku ulicu, a poviem ti, kazdy normalny clovek sa jej vo dne v noci vyhyba. Myslim si, ze si inteligentna zena, a nehadzes vsetkych do jedneho vreca, lebo ja poznam aj normalnych, cistych neagresivnych a vzdelanych. A vela zavisi aj od rodinnych podmienok- jasne ze ciganca bude normalne vychovane ked bude vyrastat v rodine nefetujucej, ktora ho ma z lasky a nie kvoli rodinnym pridavkom.

lulina21

kikina súhlasím s tým že niektorý rómovia sú slušnejší ako podaktorý biely,romóvia sú menšina ktorá si vytvorila o sebe obraz spôsobom svôjho života a skutočne to je otrasné ako žijú a ako sa správajú,ale nemôžeme hádzať každých do jedného vreca!!! napr. ja som tiež pol.cigánka,slušná,zdravá,aj pekná,vždy upravená,čistá,nenadávam,nekradnem a sme normálna rodinka,mám len jedného súrodenca,matura ukončená,práca v norme ale zatial som nikdy nemala problém,niesom ani čierna,len snedá..
A nehambím sa za to!!!

helenn

Vies Kikina mysly si o mne ze som rasistrka ,ale ja tu zberbu nenavidim.bohu zial v tej dedinke kde zijeme byva aj dost ciganov nas starosta dal spravit park do toho pieskovisko a smykalky pre deti a myslis ze tam nase deti mozu byt ?Je to plne ciganov a predstav si ten maly morgos sa vystal do pieskovyska ,len aby nase deti tam nemohli chodit .Starosta hromzi ,ale nic nezmoze lebo vecer ma doma policajtov ze je rasista a romskym detom sa nedovoli hrat,tak potom o com to je cele ??Asi o tom ze pomaly si mozme zvykat ze ciganov si budeme musiet uctievata vazit,lebo inak!!!!!!!!

kikina

samozrejme, ten biely sa z omočenej vody napil, bolo mu strašne zle a musel ísť na vyplkach žalúdka---a to neni nič príjemné... takže tak

kikina

... jeden cigán z našej triedy sa vymočil druhému bielemu do flaše s vodou.... triednej povedal že preto, lebo sa mu nepáčil