jete soju? :)

Kejt123

Sója je veľmi zdravá. Obsahuje fytoestrogény. Ja jem aj tofu. Ale nie každý deň. Mäso jem len kuracie. Recepty sú na x spôsobov. Najlepšie mi chutí na spôsob Číny Mňamka.....V štátoch s vyššou konzumáciou sóje je menší výskyt rakoviny.

Petra-Horna

Ja velmi dobre nahradzam maso sojovym syrom z tofu. Samozrejme, je to jedna mnohym moznosti. Robim z neho vynikajuce tofu rezne a chuti to celej nasej rodine aj deckam - ktore su pomerne vyberave na to, co im chuti ;)
Dobry recept na rezne z tofu som citala tu:-odkaz odstránený-
Ono ked pochopis, ake je tofu univerzalne, dokazes z neho vykuzlit uzasne chutne a zdrave jedla. Dobry clanok je aj tu: -odkaz odstránený- Je to ale tak vseobecne o tofu a ake ma vyhody, teda nie nejaky recept.

RNG

bibiii, zdrojov lecitinu je plno, nachadza sa v rastlinach spolu s olejami, inac by sa nemohli tuky prenasat cez rastlinne stavy, ktore su vodne roztoky. Su teda rozne lecitiny, tiez zivocisne, ako napr vajecny lecitin a pod. Najrozsirenejsi, cenove najpristupnejsi a pouzivany napr v cokoladach a inych potravinach je cisty sojovy lecitin.
Napriek tomu, ze je to vyrobok zo soje je v nom velmi malo fytoestrogenov zo soje.
Ja ho definitivne povazujem bezpecny na branie 1 az 2 lyzice raz za tyzden na cistenie ciev od usadenych tukov a tukovobielkovinnych latok.

mifor

Milá bertia, ja netvrdím že sójové mäso v trojobale je zdravá alternatíva. Ja si ho tak pripravujem len zriedkavo. Aj niektorí, ako tu čítam ho radi jedia aj vyprážané v trojobale.

RNG

je plno strukovin zdravsich nez soja.
Nechapem, preco by som mal prave jest kontraverzne jedlo podla sucasnych vyskumov na hormonalne hladiny v tele.
Tym nehovorim, ze obcas nezjem nejaky sojovy produkt, ked ho dostanem v resdtauracii, ako trochu tofu v polievke, ale aby som ju jedol v mnozstvach a pravidelne to zase nie.

jajka001_

ja soju nemusim, pred patnastimi rokmi ju propagovali ako strasne zdravu a protirakovinovu, potom zistili ze prilis casto ked sa konzumuje tak to ma aj negativne dopady. vsetko s mierou.