10.mesacne dieta a nocnik

aknitka

žienky a čo by ste poradili mne? syn bude mať o pár dní 2 roky a 5 mesiacov a plienky sa nechce zriecť za nič na svete. vie čo to je cikať aj kakať, vie že sa to má robiť do nočníka, proste všetku teóriu ovláda (aj porozpráva a zakaždým sľúbi, že sa už bude pýtať na nočník), ale v praxi je to úplne naopak. už som skúsila všetko (okrem bitky). najnovšie som mu začala sprchovať ritku studenou vodou keď sa pokaká, ale ani to nezaberá. povie že voda mu nie je studená a s kľudom angličana stojí vo vani a všetkým sa chváli že sa chodí sprchovať do studenej keď sa pokaká. a to ma donútil pustiť mu fakt len studenú (pôvodne som chcela len letnú). takže tudy cesta taky nevede. do kedy mám čakať? ja viem že do troch rokov sa to považuje za OK ale snáď nechce čúrať do plienok fakt do troch rokov. viete mi poradiť?

katalinka

ja si myslím, že deti sú inteligentnejšie za aké ich máme a dokážu sa samé včas rozhodnúť KEDY to PRÍDE, súhlasím s ďatelinkou.
Vypestujete v deckách akurát zvyk, že ráno vás potešia... a celý deň im budete aj tak meniť plienky. Dajte im čas,tá jedna plienka navyše vás nespasí...

datelinka

presne tak to má byť, odporúčajú to aj psychológovia. dieťa si to musí najprv uvedomiť. to je najpodstatnejšie. a 6-, 8-, alebo 10- mesačné dieťa si ešte neuvedomuje, čo sa od neho vyžaduje. je to určite záťaž na jeho psychiku, nútiť ho do niečoho, čo je pre neho nepochopené. tomu sa hovorí dril, prepáčte za výraz, toto dokážu aj cvičené zvieratká.
nehovoriac o tom, že 6-mesačné dieťa ešte samostatne nesedí, takže je to aj po fyzickej stránke pre neho zbytočný výkon.
každý pediater vám povie, že sedieť sa dieťa nemá dávať skôr, ako sa samo posadí. takže dávať dieťa sadať na nočník je v expresívnom ponímaní akási forma psychického aj fyzického nátlaku (alebo týrania).
my sme mali pri synovi staršiu opatrovateľku počas pracovných dní a tá vyhlásila, že už ho treba dávať od pol roka na nočník. som jej vysvetlila, že toto si neprajem. na nočník sme sa naučili pekne v lete, až keď mal syn takmer dva roky, vysvetlila som mu, čo sa od neho žiada a tak ako píše katalinka - dieťatko viac nepustilo mimo nočníka. žiadne stresy, žiadne pocikávania, žiadne nedorozumenia. a to sme v tom čase veľa cestovali, vždy však vydržal.
a zas, ako tu niekto spomínal, nezáleží to ani od rozprávania a rečových schopností. aj keď dieťa rozpráva, nemusí si už uvedomiť potrebu ísť močiť na nočník.

katalinka

majama súhlasím
mne sa obe deti začali samé od seba pýtať, nikdy sa od toho dňa nepocikali ani nepo... ani cez deň, ani v noci. Záchod poznali, nočník tiež, ale nebralo ich to...dcéra sa raz jednoducho zobudila po obede, že ide cikať a plienku viac na seba nedala... Susedky, začali tak jak vy a doteraz majú mokré pančušky a to už majú 5 ročné decká...

taadu

ahoj,ja ma dcerku ktora ma 10 mesiacov a kazde rano hned po zobudeni ju davam na nocnik...citam jej knizky a trosku ju zabavam a ona sa do 5 minut vycika a vykaka...robime to uz asi 3 tyzdne a pravidelne kazde rano...uz sa naucila ze ked ju na neho posadim hned vie co ma robit...ale cez den to este nemame vychytene...este nerozprava tak sa nam nedari odchytit ten spravny cas...tak prajem len vela stastia-trpezlivosti...pa pa

majama

ako tak kukam,je tu predbiehanie kto skor...preco to nenechat na dieta? starsia zacala sama na nocnik okolo 2 rokov,aj to iba cikat,to ostatne sme stihli do 3 rokov.mladsia nemala ani 2 roky a sama zacala chodit a pytat sa,dokonca v 2,5 roka sme nepotrebovali plienku na noc.ziadne stresy sme z toho nemali.preco sa vsetci tak ponahlame aby nase deti rychlo vyrastli? chcem si uzit toho ich detsva.

kukis

čaute poradte mi nejaki pekny učes pre moju dceru Nellu m šest rokov a ma velmi dlhe vlasy a nechcem jej ich nechavat rozpustene a ona si ich nechce dat ostrihat nejake pekne a trošku aj zložite učesy!!!!!!!!!PROSíM

moja rada

DANNYBAL - pochopi neboj, niekto skor niekto neskor nic na to nie je ... ale prave preto, je najlepsie ho davat okolo toho pol roka, kym ti este nevie utiect si zvykne na nom sedavat ...o tom hje to cele, ale nevadi ak ste zacali az teaz, mozno top trosku potrva ale nevadi, skus si ty sadnut na wc, ked ti bude treba ist na potrebu tak skus aj jeho dat oproti sebe na nocnik a takym sposobom to skusajte...vela trpezlivosti..