Nocne pomocovanie u deti

Príspevok v téme: Nocne pomocovanie u deti
gadgetka

Ahojte, potrebujem mensiu radu ... cerka ma 7 rokov a kazde rano najdem mokru postel ... Vyskusali sme dvoch detskych nefrologov, takmer rok bola na hormonalnej liecbe, nepomohlo ...Skusili sme aj akupresuru a akupunkturu, nepomaha. Na dcerku sa doma nekrici, nie je za to trestana. Pred par mesiacmi bola na kontrolnom ultrazvuku - stale sa jej nevyprazdni cely mechur. Lekar odporucal uroflowmwtriu -ide o metódu, ktorá meria prietok moču. Znamy ma vsak upozornili, ze to moze byt pre dieta ponizujuce a moze zanechat trvale psychicke nasledky. Mam este cakat? Alebo skusit nejakeho ineho odbornika? Uz ma strasia chorobami srdiecka a pecene atd. ... Poradte!

jajkafr

gadgetka
nezačalo sa pomočovanie nástupom do školy? možno ide o nejaký psychický stres nemusí to byť doma môže ísť o školské prostredie... ako zapadla v kolektíve? akú má pani učiteľku? rada chodí do školy? v takom prípade možno pomôže aj psychológ alebo aspoň dôverný rozhovor s rodičom a vyriešenie problému, ktorý tvoju dcérku trápi...
všimla som si, že si písala, že ste dodržiavali enuretický režim (budenie 2 hod. po zaspatí + nadránom) pomáhalo to? nepocikala sa v noci?
možno ide o to, že má tvrdý spánok a nezobudí sa v noci na to, že jej treba cikať... keď som bola v jej veku tiež sa mi to stávalo mamka so mnou chodila po všelijakých možných vyšetreniach všetko však bolo v poriadku a vyrástla som z toho. Takže ak pomáhal enuretický režim tak v ňom treba pokračovať, tiež nedávať piť asi 2 hodiny pred spaním, ale to už asi vieš... držím palčeky

Sisa111

Milí rodičia. Zbavte sa nočného pomočovania Vášho dieťaťa bez zaťažovania liekmi, kvapkami a psychológmi. Ponúkam enuretický alarm za 39,- €. Info na scierna@akdc.sk. Pekný deň prajem. Silvia

FIL8881

gadgetka - nocne pomocovanie nema nic spolocne s chorobvami peceni a srdca a chcem sa ta len opytat... skusili ste uz psychologa?

mariaj

Vecer dat dietatku zjest nicim neomasteny posoleny chlebik.Mam to z casopisu a radil to niekomu urolog.Treba vyskusat.

plpl

ja by som ti poradila, aby si sa s nou doverne porozpravala, a zistila nieco viac.ja som sa tiez velmi dlho pomocovala... :(
nikto na mna nekrical, chora som nebola, jednoducho sa mi snivalo, ze potrebujem cikat, tak som cikala...vo sne som bola napr. na zachode, na luke...no skutocnost bola taka, ze som lezala v posteli.ono je to trochu aj smiesne, ale bolo to tak.jednoducho som z toho vyrastla...

120

moj syn mal tiez obdobie pomocovania sa. nic prijemne. no presne v to obdobie sme sa prestahovali, riesila som rozvod a bola dost vystresovana. no nikdy som na syna nekricala alebo podobne, len som sa sama musela dat dokopy, aby som nebola nervozna a neprenasala svoj stres na maleho. a jedneho krasneho dna, ked som sa s nim zacala veľa a milo rozpravat, tak mi povedal, co vsetko ho trapi a ja som si uvedomila, ze je to cisto len o psychike. teraz nema ziadne problemy, nebola som s tym ani u lekara, lebo oni niekedy narobia viac skody nez osohu

ivko111

fú, netuším, strašne by som rád poradil, ale neviem lebo nemám skúsenosť ani s jedným. Ale sú založené na tom istom efekte, osobne si myslím, že cenový rozdiel nekopíruje niečo viac. Myslím, že ten lacnejší je dostatočujúci. Ale osobne by som ešte vyspovedal toho vášho nefrologa a skúsil aj toho urologa-obaja by dostali tú istú otázku-uroflow.prečo a hlavne čo potom s výsledkom a alarm.

gadgetka

Dakujem za info ... ten alarm sa mi zda ako naozaj obre riesenie ... Od jaaa som dostala typ na stranku, kde sa to da kupit - su tam dva typy a je medzi nimi znacny penazny rozdiel. Ktory by ste mmi poradili?

ivko111

uroflowmetriu poznám, ale v tomto veku som sa s tým nestretol, ale to nič neznamená. Je tu problém ktorý sa doteraz nepodarilo vyriešiť, takže je možno na mieste. Urowlofmetria sa bežnejšie používa v urologickej praxi u dospelých. Možno by bolo vhodné sa poradiť s detským urologom. Neviem odkiaľ si, ale ak je navrhnutá táto metoda je v blave detská urologická klinika-čo tak tam skúsiť o radu.