umele zuby

alic

ivettya,nie som stomatolog,ale ten čo tie korunky potom vyrába a nadáva na zubárov,ako ich nafigu navrhli a obrúsili.Tak preto.Je naozaj veľmi málo dobrých zubárov.Musia mať aj trochu technické myslenie,aby si vedeli predstaviť ako sa ten ktorý prípad vyriešiť dá.Vzľadom na to,že medicína je humanitná,od techniky majú veľmi ďaleko,poradiť si nedajú,veď sú MUDr.Ja by som ti poradila snažiť sa zachovať tvoje zuby.Aby si nemala problém s krčkami a zapálenými ďasnami zvoliť bezkovovú keramiku(nespôsobuje alergiu,nedráždi ďasná ak je dobre spravená,lebo je to povrch bez pórov)je to však finančne náročnejšie riešenie a má tiež svoje podmienky na indikáciu.Okrem toho nie každý lekár má technika,ktorý ju robí a nie každý lekár vie zub pripraviť pod bezkovovú keramiku.Treba si toho doktora nejako skúsiť preveriť,či to už niekomu robil,...opýtať sa v laboratóriu s ktorým spolupracuje,...Čo sa týka implantátov,lajicky vysvetlím-je to vlastne skrutka našrobovaná v kosti,na ktorú sa po zahojení nasadí korunka.Ak chceš napíšem viac-pýtaj sa.ja by som si ich ale nedala.

ivettyna

anonym.Dakujem za povzbudivy prispevok, som asi na tom podobne, ja mam zuby mrtve pod korunkymi, chystam sa na resekciu a skusenosti so zubyrmi su presne take ako popisujes, kazdí to zial berie ako biznis a nie ako v prvom rade zdravotny problem,dufam ze najdem niekoho ako Ty a budem mat stastie. Ono ludia ktorí nemaju problem so zubymi to ani nevedia pochopit, ze proteza? ale kto vytrpel tak prijme asi aj taketo riesenie. Este raz dakujem a obdivujem Tvoje razne rozhodnutie.

anonym.

ja keď som bola malá som spadla a vybila si predne 4 zuby. Tak som od mala mala korunky. Boli škredé, hrubé a šedé. A občas sa mi aj odlepili. A nič som nemohla odhryznúť. Všetko som si krájala aj rožky. Potom sa mi začali kaziť aj ostatné. Tak som si povedala dosť! Možno mám šťastie, lebo mi dobre sedia a nehýbu sa. A vôbec ale vôbec nie je vidno, že sú neni moje. Sú také jemné. V robote sa vždy vnútorne zasmeje, keď sa niekto sťažuje na zuby a povedia, že ty sa máš. Ty máš krásne a zdravé zuby, ale čo ja???? Keby vedeli. Ale nevedia. Ani priateľ. Pri bozkávaní to nie je cítiť. Lebo sú ako moje. A keĎ sa vášnivo bozkávaš, tak používaš aj jazyk. A dolné mám svoje. Keby to cítil, čo teda necíti, tak by sa opýtal. A to že ti je vidieť ďasná nie je problém. Veď protéza má ďasná. Jemné, ružové. Aspoň ti nebude vidieť, že sú zapálené. Pri korunkách, by ti to všetko vidieť bolo. Ako mne. A mala som ich také zdeformované / zošuverené/, lebo tie korunky, keď som mala, a lepili mi ich, tak ich z celej sili tlačili hore. A mala som z toho ďasná zapálené. A tie drótiky, by som nechcela, lebo neviem presne, ale moja suseda má také a má napríklad svoje dve zuby z každej strany, vedľa očných a od jedného zuba k druhému vznútra musí mať taký pliešok. Proste, aby sa tie dva zuby spojili. Akoby si mala strojček vznútra. Ale neviem, či si ma pochopila. Ty sa musíš rozhodnúť. Ak nájdeš dobrého zubára, tak s ním komunikuj. Ja som ich vystriedala kopu. Každý len flakoval a pýtal prachy. Potom som našla jedného a ten mi poradil toto. Aby som sa už netrápila a pekne aj vyzerala. Vraj to má veľa herečiek a ani o tom nevieme. Som mu vďačná, že ma na to nahovoril Som spokojná a môžem sa USMIEVAŤ!!!

ivettyna

anonym vazne to nie je vidiet? u mna je ten problem,ze ked sa zasmejem tak mi vidno dasna, tak sa bojim, ze na tej proteze to bude potom vidiet? A drzi Ti poriadne, vraj existuju aj nejake implantaty, ktore tu protezu mozu stabilizovat. Aj som uvazovala, ze si necham aspon dva tri zuby hore, na zachytenie, lenze zase vidno tam tie drotiky. No neviem, urcite je to aj otazka dobreho laboranta a zubara.

anonym....

ja mám 29r. a tiež mám protézu. som spokojná nie je to vidieť a nikto okrem mamy a otca o tom nevie. Jeden deň som mala svoje škaredé, poobede mi ich vytrhli a večer už som mala protézu. Otlačky mi brali ešte keď som mala svoje, takže po vytrhnutí mi hneď dali protézu. A je to fajn.

ivettay

alic Vy Ste stomatolog?Preto sa pytam, lebo tie reakcie posobili na mna tak profesionalnejsie. Mas pravdu, ze chcelo by to dobreho zubara, pretoze mne už sa nejedna ani o peniaze clovek by fakt aj rad zaplatil, len problem je v tom, ze ziaden zubar zatial co som chodila sa na moj chrup a riesenie nepozrel komplexne. Pred rokom mi robili korunky, pod ktorými mam mrtve zuby a neustaly problem, peniaze vysli nazmar, teraz ma druhy zubar prehovara na nove korunky, ale kde mam zaruku, ze tie zuby pod mostikom preziju. Dam dalsie peniaze na nový mostik ktoreho zivotnost, respektive zivotnost zubov pod nim nemusi byt dlha a co potom. Preto uvazujem o nejakom trvalejsom rieseni. I ked mam este dost svojich zubov, ale asi 4 z toho mrtve. Ak by niekto vedel dobrý tip na zubara, ktorý sa venuje protetike dajte vediet. Som z Kosic. Dakujem

alic

ivettya,chcelo by to dobrého zubára,ktorý nechce na tebe za každú cenu zbohatnúť.Ani protéza nieje riešením ideálnym za každú cenu len aby bol pokoj.závesný aparát zuba-teda kostné lôžko v ktorom sú zuby uložené ak neplní funkciu prenosu tlaku pri hryzení a žuvaní postupne atrofuje,teda stráca sa.Pomery v ústach teda ďasná a jeho tvar,pomery v sánkovom klbe a kvalita slín majú tiež svoj podiel na dobrej funkčnosti protézy.Neni to teda také jednoduché.Ak je to však nutné,nedá sa nič robiť.Aj 30roční majú celkové náhrady,aj keď iba zdiedkavo.Prichádzam do styku s mnohými pacientami"no vlastné sú vlastné "hovoria.Tk sa drž.

ivettya

No mne to po estetickej strane nevadi, ja korunky už davno mam, len mam neustale s tými zubami problem, nalez na koreni, preliecovanie, resekcie atd. clovek ktorý si tolko vytrpí už mu nejde ani tak o estetiku, ale aspon o pocit, ze moze ist kludne na dovolenku a nerozboli ho tam zub, alebo planovat si nieco s tym ze nemusi zvazovat ako to bude so zubami, preto som zvazovala tu protezu, lebo ta ked sa dobre spravi a clovek si na nu zvykne moze snad posluzit.Ono pre niekoho kto ma zuby zdrave a nema s nimi take problemy je proteza nieco nepredstavitelne, ale zufaly clovek sa zmieri možno aj s takouto alternativou. Preto som chcela pocut nazory iných co tým presli, ci nelutuju. Myslím, ze už sa tu aj o zuboch niekedy popisalo, ale vyhladavanie v temach je pozastavené cize nemam to kde prestudovat.Dakujem za kazdý príspevok.