V ČOM MI HK POMOHLA

CMu_Q

takze som vysadila na odporucanie gynekologa, (aj koznej, kardiologa).. nebolo to z vlastnej vole... najskor som vlastne ani nechcela, nevedela som si predstavit: boze a co teraz s ochranou, kramy, opet bolesti, nepravidelnost, slo ma porazit,... inak po vysadenii mi aj dost dlho meskali kramy (par mesiacov) ... ale tak teraz viem, ze uz by som do toho nesla (myslim brat HAK) stacila mi moja skusenost a to bohato! ... bolesti som si zmiernila prirodnou cestou (pijem caje z myseho chvostika, materinej dusky, alchemilka a pod) a aj cyklus mam viac menej upraveny (predtym 26-45, teraz 28-32) a co sa ochrany tyka - uz ma netrapi, sme v 21 storoci a je tu toho na vyber az az a tak ci tak nic nie je 100percentne. A skusenost mi v kazdom pripade stacila na to, aby som si uvedomila, ze prednejsie je mi moje zdravie, ako aj zdravie mojich buducich deticiek (ak dufam sa podari prekonat terajsie problemy s neplodnostou) a nie bezstarostny, pohodovy sex... ten si viem uzit s priatelom aj s inou ochranou a bez strachu, pretoze viem, ze ak sa nieco stane, tak sa na neho mozem plne spolahnut... :)

CMu_Q

kika - komplikacie sa mi zacali s uzivanim HAK, ale nepocitovala som ziadne, proste mi bolo super, citila som sa fit, ziadne zmeny, fyzicke, psychicke, proste u mna norma. Len po case som zasla s babkou k jednej liecitelke (bezdovodne, len zo zaujimavosti), taa mi nasla tie dodrbane oblicky a tym sa zacala moja "púť" po lekaroch, takze lekarske potvrdenie co sa to s mojimi oblickami deje, oni ma zase poslali k gynekol. (lebo som poved.ze beriem HAK) tak zdeklarovali ze je to z toho (samozrejme plus testy), gynekolog robil dalsie testy vratane hormonalneho obrazu - tam sa ukazala znizena funkcnost otehotnenia - odporucil vysadit a co najskor to liecit pretoze s tym vraj nie su srandy, a potom kardiolog, kozna a pod. dalej snad nemusim rozoberat (nie je na to vhodna tema)

niekto

inak nechapem preco sa vam nepaci ze sem prispievaju ludia co mali problem
nikto vas nevyhadzoval z temi ktora bola o problemoch napisali ze problemi nemate ....

ehmmm

co to tu riesite nechapem. ked hak potrebujem, naozaj potrebujem,nebudem si predsa pytat rady od inych, ktory ju nepotrebuju. u kazdej je to individualne, aj ked ti 100 bab napise, ze jej pomohla, u teba sa to moze prave prejavit opacne a naopak. ak sa to rozhodnes brat, a mas na to vazne dovody, ber ju. pokial ich vsak nemas, tak neber a neries.

CMu_Q

moncici - to ti neviem ci je to takisto z HAK, nerada vravim: "podla mna je to z HAK" pretoze sa tu zvyknu zeny do mna(ale aj inych) nabalit, ze tu "skvelu" HAK tak stale obvinujem, takze v tvojom pripade najlepsie je ak to potvrdi lekar, ako som to mala potvrdene ja... papa

leerka - vyjadrila som sa, ze viem ze to sem nepatri, snad si si to precitala a respektujes to. DAKUJEM!

kika.

cmuq -prepáč ale opýtam sa ťa: píšeš, že ti komplikácie prišli až po vysadení. a prečo si ju vysadila? Myslím, či si mala komplikácie už pri braní a preto si ju vysadila.

moncici

cmuq/ inak s tymi oblickami, no neviem ci to nebude ja moj problem, lebo ked som brala HAK strasne casto som chodila na wc v robote sa na mna hnevali uz mi ani neverili ze sa mi chce tolkorazy ist na wc, podozrievali ma ze sa ulievam, ja som chodila normalne za jendu 8 hodinovu smeu 10-16 krat na wc, doma tiez casto + v noci 2-3 razy. ked som vysadila upravilo sa to.