V ČOM MI HK POMOHLA

moncici

pomohla mi v tom ze: som mala slabsiu, kratsiu a bezbolestnu menstruaciu, teda uplne bezbolestnu nie, ale neboli to take silne bolesti aby som si musela dat tabletku od bolesti,menstruacia bola pravidelna, co u mna bez HAK nehrozi:( ,nestresovala som sa ze som v tom, zmizlo mi akne, zvacsili sa mierne prsia. No ale neziaducych ucinkov bolo OVELA OVELA viac ale tie do tejto temy nepatria:))

CMu_Q

mozno ze sa tu do mna navalite s argumentami, prip. vyhodite do inej temy, ale neda mi nepovedat jednu vec: ako mozte tak naivne povedat: "nemam ziadne neziaduce ucinky a som spokojna" ? vsak ja ked som brala HAK som takisto nemala ZIADNE NEZ.UCINKY, nic mi nebolo, krvne testy OK, v rodine ziadne vazne ochorenia, a pod. a napriek tomu som netusila co sa v tele deje, nevedela som ze kym som pekne papala tebletocku po tabletocke ze sa mi znizovala moznost otehotnniet (s ktorou doteraz bojujem aj po davnejsom vysadeni HAK), dalej ze mi oblicky napadli plesne z dosledku hormonalnych zmien kedy dochadza k premnozeniu kvasiniek, hub a pod... toto mi lekari NEZISTILI! povedala mi to az jedna liecitelka ku ktorej som zasla a bola az zhrozena, na to som sla hned na vysetrenie k lekarom a tam mi to potvrdili, dokonca vraj dochadza k ich zmensovaniu a ubuda ich funkcnost) a argumenty typu - TO NIE JE Z HAK, resp. URCITE MAL NIEKTO V RODINE - neberiem, proste mam to potvrdene lekarom, gynekologom a pod. a ked to uz on dokaze potvrdit, tak vase "nazory" ze to je z toho a toho totalne mozem ignorovat... a co sa srdca tyka tiez som nic nepocitovala stale som sa citila rovnako fit a zistili mi jeho oslabenost a este s peknym usmevom na tvari mi kardiolog povedal: necudujem sa, mam tu skoro kazdy den zensku s problemom srdcoveho charakteru (sposobene uzivanim HAK) ... to nie suu bludy co pisem! mne takisto HAK pomohla vo viacerych veciach ako kramy a pod. (kazdy mesiac som v horuckach pretrpela, krcoch, nechcem spominat) a NIC MI POCAS UZIVANIA NEBOLO!!!! tak som sa aspon citila! proste bola som doslova STASTNA! ziadne problemy, ziadne nasledky, negativne ucinky, bezstarostny pohlav.zivot.....nemala som navonok ZIADNE negativne priznaky, dokonca ani psychicke - zmena nalady! Ale to neznamena ze ked si vy myslite ze je vsetko OK, ze to tak berie aj vase telo - nezabudnite ze telo nikdy nezabudne na to, ze kazdodenne papate, resp. ste papali hormonalne tabletky...

(ospravedlnujem sa za prispevok ze sem nepatri, a ze je viac-menej "nahnevanym sposobom napisany" ale musela som, v kazdom pripade som si chcela len vyjadrit nazor a nemam nic proti vam, ktore HAK uzivate, kazdy ma svoje zdravie a zalezi len na nas ako sa on postarame)

katka1414

No ja som začala brať teraz túto antikoncepciu a ešte mi nič nie je nič ma nebolí, nie je mi zle a ani som nepribrala zatial nič zatial som spokojná a veľmi.

ni...

to mna napadlo :D:d založiť takúto temu:D:d a som rada že sa toho niekto podujal:) no ja beriem rok novinette.. aosm uplne spokojná všetko ok bez problemov.. nemam akne.. menzes kratka.. nijaké nežiadúce účinky:)

leerka

mirco, ty si si chlap, takze s antikou nemas zidne skusenosti, takze bud taky mily a nevyjadruj sa k niecomu, co si nikdy nevyskusal, iba si o tom cital.....

mircoMY33

hak je velmi dobra hlavne ze o 30% zvisuje riziko rakoviny a nesmies fajcit a pit alkohol lebo ak ano tak sa ty mozu vitvorit krvne zrazeniny a mozes umriet a stale su 3% ze mozes byt tehotna ale inak dobry ne?

limetka335

chloe je určená najmä na problémovú pleť a mne veľmi pomohla:) na začiatku (asi prvé dva týždne) ma bolela hlava a prvý mesiac špinenie... ale všetko to prešlo a dnes s ňou nemám žiadne problémy.. beriem ju rok:)