Mravce v byte - Faraoni

Príspevok v téme: Mravce v byte - Faraoni
CMu_Q

Na intraku mame mravcov, faraonov, robili postrek,lenze ako hlupaci len po tych izbach, ktore boli otvorene (ja som bola doma, takze som nebola na intraku) :( cize moju izbu nevystriekali a neviem sa tych mravcov zbavit, lezu mi do vsetkeho, do jedla, do skrine :( ja uz som zufala, zacinam mat panicky strach z tych mravcov, je ich dost a ked som sa bola pytat na ubytovacie povedali: ze oni najblizsie budu striekat v lete :( tak akoze ja sa zblaznim. Chladnicku nemam aby som potraviny tam dala, tak ich mam v skrini a oni si cestu najdu vsade ! ! aj po tych najmensich dierockach...

Neviete mi niekto nieco poradit? prosim o akukolvek radu, informaciu, dakujem ! !!

norrrbertv

pokiaľ ide o mravce faraony, jednoznačne regulátor rastu hmyzu IGR teda prípravky na báze S-metophrenu !

a nestačí iba v jednom byte, v panelaku to musí byť celý vchod, pokiaľ chcete zaručenú účinnosť, faraony žijú v min 140 jedincov, je potrebné zasiahnuť kraľovnú ktorá znáša vajíčka a priamo zasiahnuť do vývojového štácida nových jedincov.

V každom prípade:
www.babolna-bio.sk
www.babolna-bio.sk

beskyd

nestraste:) hroza, ja viem. pomaha ta biela krieda na mravce alebo detsky puder, zasyp, tak nejak sa to vola, tym posypte kriticke miesta a malo by to pomoct. tie chemikalie ako raid a biolit nie su systemove riesenie jednak je to strasna chemikalia a skodi to aj cloveku (raz som raidom vystriekal kuchynu a zvadli tam kvety komplet, nasiel som na zemi 2 mrtve muchy dokonca) a jednak ked zastriekate jedno miesto, aj tak vylezu odinakial.

HX55

My ich mame dokonca v pracke a myslim ze je to posledene miesto kde su lebo sme prersbaly jadro .. mozno boly len v pracke celu dobu nalial som tam ocot a to ich postupne zabija no uvidime ...

gwen

Najlepsi prostriedok proti faraonom je FaraonTurbo, je to taky hnedy jed v granulkach v plastovej nadobke, mravce si to budu nosit do hniezda a dokonca aj matka vylezie a zahubi ich to s istotou, mali sme tu pliagu doma, ta viem. Potom ich uz neuvidis :P