Plesne v dome a dopad na zdravie

[zruseny12]

no ja som radila,preto mat stale vetracky otvorene trosku,aby prave to bolo tak ako predtym,aby slo trochu vzduchu,ako ked boli stare okna....ci to neprejde...
nemusia sa otvarat na plno,len par milimetrov...

heaven

tinusska- my zvykneme kupit savo sprej na plesne, ano zmizne to, no po par dnoch sa to znovu objavi a v tej vchod.chodbe tam dokocna nezmiznu niektore vobec. uplne cierne zazrate..

no a ake choroby mozu sposobit?

tinusska

buduca svokra na to kupila v predajni, kde predavaju farby na steny a take veci nejaky pripravok (myslim, ze to bol sprej) a krasne to zmizlo... aj im vraveli, ze da sa primiesat aj nejaky prostriedok do farby ked sa este len maluje.. a nemalo by sa to vetrat.. skuske sa niekde teda popytat..

heaven

ani nevrav. ved ako pisem, furt striekam to savo, to uzasne smrdi. takze jedno horsie ako druhe:o( a nie a nie sa toho zbavit
co som si vsimla,tak v dvoch izbach to je hlavne na vychod, chladnejsia strana domu a vchod.chodba na sever, hned nad vchod.dvermi.aach

alicakl

Čaute.No my sme tiež nemali pleseň,okná mám v tej izbe (tvorí sa mi len na jednej svet.strane-jedna izba a kuchyňa) ešte drevené-bývame v paneláku, máme 5 poschod.dom a nad nami ju majú všetci.Asi to bude aj zlou svet.stranou.Je tu v podstate celý deň tma. Ale je to izba aj najmenšia,tak tu iba suším prádlo. Vraj to bude aj z toho.Majú nám ho zateplovať,tak som zvedavá či to pominie.Lebo sa toho nedá zbaviť

heaven

nie, nemali sme. ved preto sa cudujeme, ze mame aj nove okna a toto nam porobilo.
no a vetrame stale.. ja si na to dost potrpim.

heaven

mame plastove nove. presne to aj oco vravel, ked boli tie stare drevene, prepustali vzdy nejaky vzduch,ale teraz. no hroza!

heaven

no my vetrame stale, tak neviem, z coho to moze byt. ked sme teraz renovovali a odtahovali nabytok, tak sme sa zhrozili!vsade same cierne plesne! boze moj.

Mimi323

No keď sa vám objavili pliesne až keď ste vymenili okná, tak je to jasné. Treba viac vetrať. 4 krát denn po 15 min. otvoriť okná v každej izbe. Ale okná otvoriť, nie dať na vetračku. Proste urobiť prievan.
Keď ste mali staré okná, tak prefukovali, takže sa dom vetral, ale plastové okná neprepustia nič. (Teda neviem či máte plastové alebo drevené).
Keby ste potrebovali odizolovať dom, tak myslím že plieseň by sa robila skôr dole.