ekozahrada

[zruseny12]

AHOJTE
tak asi vsetci mate vela prace,ked tu nikto nie je...
a co je s AGAVEN?raz za cas sa tu ukaze...
a zasa tu nie je...

[zruseny12]

tak to ano...mne sa to strasne paci,uz som to videla niekde na blogu...
a jeto zujimave aj tym,ze je to robene z novin...
ale nejak ma to nelaka,ja radsej pletiem, alebo robim ine veci...

slnko331

tiez si myslim, ze sa to zle udrzuje, ale ked je to v skrini a v kuchynskej linke, tak tam vela prachu nepada, to sa da zvladnut.

[zruseny12]

tiez som robiavala nutelu z jablk a kakao...
mali sme aj sliviek plno,ked sme byvali v rod.dome tusim/take velke kasne slivky...tak aj s nich som robila...
dcere chutila chvilu a potom jedla tu z obchodu,ale aj tej sa prejedla...
tak som ju robila len druhovi do prace a teraz uz davno som nerobila...a ked robim tak len klasicku vyzivu na zimu,potom do nej dam pudink vanilkovi a na piskotove cesto+slahacku...

no a k tym kosickom,urcite je to pekne,verim tomu,lebo ja som niekedy mala predsien PRUTENU/velmi sa mi to pacilo/...vsetko ,co sa dalo bolo prutene...kresla, stol, kvetinace atd.ale ma to preslo,lebo na to sada prach a zle sa utiera...a udrzuje
dodnes mame prutene kresla a stol na balkone...

slnko331

mariaa,
tak u nas sa zje len marhulovy a jahodovy lekvar, ostatne nema vyznam robit, ja som robila aj jablkovu nutelu, ale jedla som to len ja na palacinky, tak to davam kamoske, ta sa tesi. U nas idu skor slane veci.

slnko331

a inak ako tak stale u nas prsalo, tak som sa zabavala tymto
www.inspiracie.wbl.sk
a mam styri kosiky do kuchynskej linky, dalsie styri do skrine, styri zasobniky na toaletny papier a dva kosiky pre malu, fakt je to chytlave.

[zruseny12]

pomleli sme ich na mlinceku-ktory je na ribiz...uvarila som trochu dzemu...a ostatne som naliala do 2l flasi a dala do mrazaku a postupne budem varit dzem s toho...

slnko331

ahojte,
super a co s tymi malinami robite? Mame len par krickov a mala ich stiha jest.
Vcera sme konecne pokosili a dnes este pojdeme upravit, nanosim travu ku kricom.
Na uhorkach zacinaju zltnut listy, v piatok pojdem pozberat a zavarit, dufam, ze aspon tri pohare budu.
A dnes sa asi vyberiem na mamin dom na broskyne a zavarim.
maria21, robila si tie kapary?
toto je ten recept co chcem zavarit na spagety
Rajčatová omáčka s olivami
Suroviny:
500 g paradajok, 2 strúčiky cesnaku, 2 lyžice oleja, 2 lyžičky cukru, piper, 1 lyžica kapari, 1 lyžice čiernych olív, soľ

Postup:
Na oleji osmažíme nadrobno nasekaný cesnak, pridáme narezané paradajky, cukor, piper a soľ a varíme do zhustnutia. Pridáme posekané kapari a olivy,ň. Uložíme do fliaš a sterilizujeme 20 min.

[zruseny12]

LUCINDALA
CERESNE mam velmi rada,a fakt su velmi dobre ja to sama citim na sebe,ze pomahaju...NEVIEM SI ANI PREDSTAVIT LETO BEZ CERESNI A VOBEC OVOCIA A ZELENINY...
inak nemusis smutit,ze su len na chvilu,ved dozrieva zasa ine ovocie,ktore ma tiez vela vit.a miner.
a do jesene je este toho vela
napr.marhule,broskyne,slivky,jablka,rozno atd.

[zruseny12]

AHOJTE
AGAVEN
utopencov mam velmi rada,len nemozem ich jest velmi koli octu,ale postupne pomaly skusam,jest aj veci s octom.../predtym som dostavala krce,ked som jedla nieco s octom/

SLNKO
u nas tiez vcera prsalo,ale potom bolo krasne...predvcerom sme boli na MALINY nazberali sme 10litr. vedro+umele flase2...
prisli sme spinavy a samozrejme sme chytili aj KLIESTOV...:0)))))...ako inak...

MARIA21
takze u vas stale sucho,fakt zvlastne...ale co uz prirode nerozkazeme...
je tomu asi dva tyzdne,co podalo u mojej tety...ale to boli take krupi,ze im znicilo celu urodu...ako keby prebehli sloni cez to...ale to padali len take pasma...nie kazdemu...